Кількість кібератак на українські ресурси продовжує зростати

10 листопада 2022 2 хвилин читання

Держспецзв'язку постійно фіксує зростання кількості кібератак на державні інформаційні ресурси України.

Найчастіше хакери намагаються порушити доступ до українських інформаційних сервісів та займаються кібершпигунством. Також у Держспецзв'язку фіксували спроби знищити державні інформаційні системи за допомогою «вайперів».  

Кількість кібератак збільшується щокварталу від початку повномасштабної війни. Більшість інцидентів повʼязана з хакерськими угрупованнями, що фінансує уряд рф, зокрема, це UAC-0010 (Gamaredon) та інші. 

Так, у III кварталі цього року у Держспецзв'язку опрацювали 24 млрд подій. Кількість зареєстрованих та опрацьованих кіберінцидентів зросла — від 64 (у II кварталі) до 115.

«Порівняно зі статистичними даними за II квартал 2022 року, кількість подій ІБ з високим рівнем критичності зросла у 3,8 раза. А отже, кількість зареєстрованих кіберінцидентів з високим рівнем критичності зросла на 128%», — зазначили у відомстві.  

У III кварталі кількість критичних подій ІБ, джерелом яких є IP-адреси росії, зросла у 35 разів. Проте зараз хакери перейшли на американські IP-адреси. 

«Автоматично визначена геолокація IP-адрес джерел необов'язково означає атрибуцію кібератак до ідентифікованого місця розташування», — зазначили у Держспецзв'язку.

Найбільше у III кварталі постраждали від хакерів фінансовий та комерційний сектори України, а також державні та місцеві органи влади.

«Найбільшу частку подій інформаційної безпеки можна повʼязати з APT-угрупованнями та хактивістами», — резюмували у Держспецзв'язку.

Нагадаємо, російські хакери розсилають листи від імені Держспецзв'язку.