Apple скасовує обмеження щодо веброзповсюдження програм для iOS у Європі

16 квітня 2024 3 хвилин читання

Відтепер розробники можуть пропонувати свої програми для iOS через пряме завантаження на вебсайтах. Це рішення дає змогу обійти монополію App Store і є відповіддю на нові законодавчі вимоги ЄС.

Про це повідомляє TechCrunch.

Це суттєво змінює мобільну екосистему Apple, яка забороняла так зване бічне завантаження із вебсайтів. Позиція Apple дозволяє їй спрямовувати майже всі доходи розробників iOS через власний App Store. Але в ЄС це правило скасовують через нові вимоги до App Store.

У березні 2024 року Apple оголосила, що незабаром на її мобільній платформі з’явиться право на веброзповсюдження у межах змін, спрямованих на дотримання закону про цифрові ринки (DMS). Загальноєвропейський регламент накладає на технологічних гігантів низку зобов’язань, що, як сподіваються законодавці, зрівняють умови конкуренції для бізнес-користувачів платформ, а також захистять споживачів від впливу великих технологій.

Представник Apple сказав, що розробники, які хочуть розповсюджувати програми для iOS напряму, зможуть скористатися цим правом через бета-версію 2 iOS 17.5.

Для цього розробникам доведеться прийняти нові бізнес-умови Apple для ЄС, які містять нову «комісію за базову технологію», яка становить 0,50 євро за кожне перше завантаження на рік для застосунків з понад 1 млн завантажень протягом останніх 12 місяців, незалежно від того, де розповсюджуються програми. Розробники програм, які бажають уникнути комісії, не мають іншого вибору, окрім як залишатися на старих бізнес-умовах Apple, тобто вони не можуть отримати доступ до будь-яких прав DMA.

Коли користувач iOS вперше намагається завантажити програму з вебсайту розробника, він має авторизувати розробника для встановлення програм на своєму пристрої. Поточний дизайн процесу авторизації Apple передбачає кілька етапів і вимагає від користувачів перевірити, що вони бажають надати дозвіл розробнику через меню налаштувань iOS і натиснувши «Дозволити» у випливних вікнах дозволів (інший варіант, тобто заборонити дозвіл, читається «ігнорувати»).