Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Зростати в епоху потрясінь: як глобальне партнерство змінює правила гри

Владислав Меляницький
Владислав Меляницький HEAD OF OPERATIONS UST UKRAINE ТА СПІВЗАСНОВНИК ІТ-КОМПАНІЙ RADEMADE, ITERNAL.GROUP
21 грудня 2023 7 хвилин читання

Український ІТ-сектор зумів не тільки вистояти, а й розвиватися попри кризу. У 2021 році галузь зросла на 36%. Надалі, навіть під час війни, у 2022 році вона продемонструвала 10% зростання у порівнянні з попереднім роком, зробивши значний внесок в економіку країни — $7,34 млрд від експорту послуг. За даними IT Ukraine Association, вже на третій місяць повномасштабної війни 85% ІТ-компаній в Україні повернулися до повноцінної роботи. 

Рушійною силою цього процесу стали не тільки технологічні досягнення, але й стратегічні партнерства, які відкривають нові шляхи для розвитку та експансії на міжнародному рівні. У цьому контексті історія ITernal Group та поглинання технологічним гігантом UST є взірцевим прикладом успішної rollup-стратегії, демонструючи те, як гнучкість, адаптивність та спрямованість на людський капітал можуть стати вирішальними факторами успіху в сучасному бізнес-середовищі.

Стратегічне партнерство для глобального розширення

ITernal Group став результатом об'єднання трьох компаній: Lenal, Rademade та Rozdoum, кожна з яких на той момент мала майже десятилітній досвід на ринку розробки програмного забезпечення. У 2020 році завершилася інтеграція цих компаній у єдину структуру, що дозволило поєднати їхні сильні сторони та розширити клієнтську базу.

Вихід на український ринок, яку здійснила UST через купівлю ITernal у січні 2022, підкреслив, що українські ІТ-підприємства можуть привернути увагу міжнародних корпорацій. Особливо цінним у цьому контексті є досвід ITernal з інтеграції компаній в структуру та адаптації до змін, якій вдалося підтримувати стабільність завдяки цінностям, внутрішній організаційній структурі та набутому досвіду.

В основі цієї інтеграції, окрім забезпечення стабільного фінансового стану,  лежали ще два ключові принципи: збереження талантів та робота з клієнтами. Зосередження на цих аспектах дозволило компанії зберегти та розширити  команду та забезпечити безперебійність послуг, створюючи міцний фундамент для подальшого розвитку. Кризи були тригером для прискорення інтеграційних процесів.

В тому числі побудові й організаційної структури, що дозволило нам швидше адаптуватися до нових умов. Криза те тільки зробила нашу команду більш гнучкою, але підкреслила і викарбувала цінності нашої роботи для новостворенної організації. 

У центрі стратегій люди як основний актив компанії

В основі успішної адаптації лежить підхід, побудований навколо людей як ключового активу. Люди приносять ідеї, процеси, досягають результатів, надають рекомендації. Наші клієнти – це перш за все люди, з якими ми будуємо відносини. Комунікація, високий рівень сервісу, як всередині, так і зовні, завжди були нашими ключовими пріоритетами. 

Замість одномоментних реакцій на кризу, компанії вклали зусилля у розробку стратегій підтримки, безпеці і збереженні ефективності співробітників, враховуючи їхні потреби. Навіть враховуючи BCP плани, які ми постійно оновлюємо і підтримуємо, в моменти глобальних потрясінь, ви не будете до цього готові на 100%. Потрібен простір для виключних ситуацій, в якому буде діяти команда згідно пріоритетів, які вибудовувалися в організації роками. 

У сучасному динамічному світі бізнесу, де постійні зміни та непередбачуваність стали новою нормою, важливість ефективного лідерства набуває нового виміру. За даними недавнього дослідження Gartner, 90% керівників у сфері HR вважають, що справжній успіх вимагає від лідерів зосередитися на людяних аспектах управління.

Такий підхід означає, що лідерство перестає бути лише про досягнення цілей та виконання завдань, а стає про розуміння та підтримку співробітників на більш особистісному рівні. Цікаво, що 29% співробітників зазначили – їхні лідери вже дотримуються принципів людяного лідерства, що свідчить про зростаючу увагу до цієї теми.

ITernal Group складалася з команд, які працювали у різних проєктах і бізнес-моделях. Кожна команд мала свої унікальні здібності та експертизу. Наша команда була розташована в різних містах України, мала різний беграунд, який ми ніколи не мали наміру руйнувати. Навпаки, ми доповнювали організацію загальними процесами, показували, де ми доповнюємо один одного, і чому об'єднана організація є сильнішою за самостійні команди. Ключова ідея, навколо якої будувалась комунікація – «United we stand, divided we fall». Ціннистний фундамент дозволив нам успішно проходити потрясіння та виходити з криз ще сильнішими, маючи динаміку зростання вище ринку.

Важливу роль в компанії відіграли HR-процеси, які були зосередженні на розвитку людей, їх кар’єрному зростанні та наповненні молодими талантами. ITernal створював навчальні програми з ucode та активно залучав зростаючих фахівців. Більш цього, був створений career path для кожної ролі, з регулярною системою переглядів. Тренінги, платформи для обміну знаннями, PDP плани тощо — це вже база для IT бізнесу, а результат залежить від вектору, в якому реалізується навчання спеціалістів. 

Навіть під час кризи, ми не зупиняли навчення та розвиток команди. Ми відмовились від звільнень, та в першу чергу зупиняли інвестиційні активності, і працювали з бюджетами. Тимчасово хто в нас страждав, це були менеджери. Зосередження на потребах та кар'єрному зростанні співробітників, в свою чергу, створило лояльність і високу продуктивність та сприяло успішній інтеграції. Ми давали прозору комунікацію всередині команди на таунхолах кожного місяця. Також governance у компанії і з фокусом на організації наших клієнтів допомагав активному росту бізнесу навіть у кризові часи за рахунок побудованого високого рівня довіри.    

Нова ера глобальних можливостей та викликів на українському ІТ-ринку

UST, яка є глобальним гравцем, присутня у 35 країнах світу і обслуговує клієнтів зі списку Future 500, у січні зробила важливий крок на українському ринку. Співробітництво ITernal Group з UST відкрило нову еру можливостей, позначену зростанням та інноваціями. Це стратегічне партнерство, про яке офіційно оголосили у січні 2022 року, ініціювало процеси, які значно виходять за рамки звичайного бізнес-розширення. Проте внаслідок повномасштабного вторгнення плани компанії зазнали змін.  ITernal мав фундамент, ціннісний і адаптивний, щоб не тільки зберегти команду і бізнес, а також демонструвати динамічне зростання і створювати нові робочі місця на складних ринках. 

Цей перехідний період для ITernal Group відображає загальну тенденцію українського ІТ-сектору, який, незважаючи на виклики війни, продовжує адаптуватися та розвиватися. Відновлення та розширення діяльності компанії є свідченням гнучкості та витривалості українського ІТ-ринку, що відкриває можливості для економічного росту країни.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Стратегії укладання договорів: ключові принципи та ефективні підходи

Іван Бєдний 12 годин тому

Шлях Польщі до європейських грантів: лайфхаки та рекомендації для України

Світлана Бовшовська 16 годин тому

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:57

Support day: як інженеру стати ближчим до продукту

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:00

Продаж товару на умовах післяплати: чи потрібно застосовувати ПРРО/РРО?

Дарина Ціва 24 травня 2024 15:00