Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Зоряна гімнастика»: телескоп «Джеймс Вебб» показав рідкісне видовище у галактиці Колесо Воза

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
5 серпня 2022 2 хвилин читання

Космічний телескоп «Джеймс Вебб» зробив унікальні знімки галактики Колесо Воза, відкривши нові подробиці про утворення зірок і центральну чорну діру галактики. Про це повідомляє NASA.

Потужний інфрачервоний погляд Вебба створив детальне зображення Колеса Воза та двох менших супутніх галактик на тлі багатьох інших галактик. Це зображення дає новий погляд на те, як галактика Колесо Воза змінювалася протягом мільярдів років.

Велика рожева галактика з крапками, що нагадує колесо з маленьким внутрішнім овалом, з пилово-блакитним посередині праворуч, з двома меншими спіральними галактиками приблизно однакового розміру зліва на чорному тлі. Фото: NASA, ESA, CSA, STScI Велика рожева галактика з крапками, що нагадує колесо з маленьким внутрішнім овалом, з пилово-блакитним посередині праворуч, з двома меншими спіральними галактиками приблизно однакового розміру зліва на чорному тлі. Фото: NASA, ESA, CSA, STScI

Галактика Колесо Воза, розташована на відстані приблизно 500 млн світлових років від нас у сузір'ї Скульптора, є рідкісним видовищем. Вона схожа на колесо воза, є результатом інтенсивної події — високошвидкісного зіткнення між великою спіральною галактикою та меншою галактикою, яку не видно на цьому зображенні.

Інші телескопи, разом із космічним телескопом «Хаббл», раніше досліджували Колесо Воза. Але галактика була оповита таємницею, можливо, враховуючи кількість пилу, який закриває огляд. Вебб, завдяки своїй здатності виявляти інфрачервоне світло, відкриває нові знання про природу колеса.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що телескоп «Джеймс Вебб» показав фото Юпітера у незвичному ракурсі.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Європейська космічна агенція планує замінити російські ракети «Союз» на SpaceX

Ірина Маринюк 13 серпня 2022 10:59

NASA відрядить до Місяця супутник для пошуку води та льоду

Євген Муджирі 9 серпня 2022 09:02

Virgin Galactic вкотре переносить старт космічної туристичної місії: у чому проблема

Євген Муджирі 8 серпня 2022 09:45

Вчений видав фото ковбаси за знімок зірки: йому повірили

Євген Муджирі 7 серпня 2022 16:14

Телескоп «Джеймс Вебб» показав фото Юпітера у незвичному ракурсі

Євген Муджирі 2 серпня 2022 09:16