Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Zoom після скандалу заперечує, що використовує дані з приватних дзвінків для навчання штучного інтелекту

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
10 серпня 2023 3 хвилин читання

Zoom почав заперечувати використання відеодзвінків користувачів для навчання свого штучного інтелекту та доповнив свою заплутану угоду про Загальні положення. 

Компанія оновила умови використання свого сервісу ще в березні та отримала ліцензію на обробку даних клієнтів для цілей машинного навчання та штучного інтелекту (ШІ). Згідно з новими правилами, які набудуть чинності з 1 вересня 2023 року, Zoom отримала «безстрокову, всесвітню, невиключну, безкоштовну, субліцензовану ліцензію» на поширення, публікацію, доступ, використання, зберігання, передачу, вилучення, зміну, відтворення та копіювання контенту клієнтів. Під контентом клієнтів розуміються будь-які дані або інформація, які користувачі завантажують або передають через сервіс. Це може включати аудіо- та відеозаписи конференцій, текстові повідомлення у чаті, файли та документи.

Поставивши прапорець у полі згоди, згідно з оновленими Умовами використання, користувачі дають згоду на доступ до даних користувача для «будь-яких цілей», включаючи «машинне навчання або штучний інтелект (у тому числі для цілей навчання та налаштування алгоритмів і моделей)».

Виявилось, що більшість користувачів сервісу взагалі не знали про оновлення, доки Stack Diary вперше не повідомив про зміни в неділю 8 серпня.  

Підписуйтеся на наші соцмережі

Як Zoom відреагував на критику користувачів щодо обробки даних 

У відповідь на негативну реакцію користувачів служба відеоконференцій оновила свою політику, додавши ще більш заплутану обіцянку: «Незважаючи на вищезазначене, Zoom не використовуватиме аудіо-, відео- або чат-контент клієнтів для навчання наших моделей штучного інтелекту без вашої згоди».

В іншому місці компанія також опублікувала допис у блозі про прозорість штучного інтелекту, де додатково підкреслила, що вона не збиратиме дані відеодзвінків без дозволу користувача. Але примітка все ще досить розпливчаста щодо того, що вважати «контентом клієнта».

«Згідно з умовами, мені не одразу зрозуміло, що включено чи виключено», — сказав Кріс Харт, співголова підрозділу конфіденційності та безпеки даних юридичної фірми Foley Hoag. «Наприклад, якщо відеодзвінок не включено до вмісту клієнта, який використовуватиметься для навчання штучному інтелекту, чи буде похідна стенограма також належати йому? Дашборд, який використовується під час зустрічі? Опитування чи документи, завантажені та надані команді?»

Zoom планує використовувати корпоративний контент для навчання та налаштування алгоритмів та моделей ШІ. Це допоможе у вирішенні таких завдань, як автоматична транскрипція аудіо- та відеозаписів, переклад на різні мови та розпізнавання облич.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

«До того як OpenAI зможе досягти того рівня, який ми вже маємо, ми будемо глибоко інтегровані в mining-індустрію»: інтерв’ю з COO Beholder Даніїлом Лубкіним

Анна Сергієнко 6 годин тому

Intel очікує $1 млрд доходу від програмного забезпечення до 2027 року

Вікторія Рудзінська 12 липня 2024 22:04

Microsoft готується до запуску Copilot в OneNote для аналізу рукописних нотаток

Вікторія Рудзінська 12 липня 2024 19:38

З 25 по 28 липня у Києві пройде літній AI Startup Camp

Олеся Дерзська 11 липня 2024 15:26

Ринок генеративного ШІ в медицині зросте до $22 млрд у найближчі роки — прогноз

Вікторія Рудзінська 11 липня 2024 13:16