Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Зонд BepiColombo здійснив фінальний проліт Меркурія і зробив разючі знімки

0
12 січня 2025 2 хвилин читання

Зонд BepiColombo Європейської космічної агенції (ESA) зробив разючі знімки поверхні Меркурія лише за 295 км під час свого останнього прольоту над планетою. Про це пише ScienceAlert.

Зображення демонструють різкий контраст між постійною темрявою в кратерах і яскраво освітленими денним світлом зонами.

Зонд BepiColombo здійснив фінальний проліт Меркурія і зробив разючі знімки зображення 1 Фото ESA

Наукові дані, отримані під час прольоту, відкривають нові можливості для розуміння історії Меркурія. Вчені припускають, що у тіньових зонах планети може бути лід, що містить основні відомості про її минуле і, можливо, навіть майбутнє.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Зонд BepiColombo здійснив фінальний проліт Меркурія і зробив разючі знімки зображення 2 Тіньовий північний полюс Меркурія. Фото ESA
Команда BepiColombo буде старанно працювати над розшифруванням даних цього прольоту. Основна місія розпочнеться через два роки, але вже зараз ми отримали безцінні відомості про Меркурій. 
науковий керівник проєкту ESA Герайнт Джонс

Меркурій — унікальна планета: вона трохи більша за Місяць і розташована на відстані 58 млн км від Сонця. Температурні коливання на її поверхні варіюються від -180 до +430 °C. Атмосфера майже відсутня, що робить планету вразливою до сонячного випромінювання і метеоритних ударів.

Зонд BepiColombo здійснив фінальний проліт Меркурія і зробив разючі знімки зображення 3 Північна частина Меркурія, освітлена сонцем. Фото ESA

BepiColombo, запущений у жовтні 2018 року, досліджує магнетизм Меркурія, його газову екзосферу та особливості поверхні. На нових знімках можна розглянути дивовижні деталі, як-от кратер Натхаїр Факула, що є свідченням найбільшого виверження на планеті, і відносно молодий кратер Фонтейн віком 300 млн років.

Зонд BepiColombo здійснив фінальний проліт Меркурія і зробив разючі знімки зображення 4 Лава й уламки на поверхні Меркурія. Фото ESA

У 2026 році зонд знову повернеться до Меркурія для виведення на орбіту двох дослідницьких апаратів. Ці пристрої збиратимуть дані на різних висотах, що дасть змогу отримати ще повнішу картину про планету.

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Майбутнє рекрутингу: як штучний інтелект трансформує залучення талантів

Володимир Білик 15 червня 2025 12:47

WBT пробиває $52 — що далі? Три сценарії на III квартал 2025 року

Тарас Мазур 14 годин тому

Друга хвиля схрещування з неандертальцями відбувалася в Ірані

Taras Satov 15 червня 2025 17:56

Асистент + AI. Новий тип операційного гібриду

Юлія Сименович 16 червня 2025 13:56

Founders Running Club у Києві: біг, бізнес та нові знайомства

Natali Trubnikova 16 червня 2025 19:37