Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Зона безкоштовного європейського роумінгу для України: що відомо

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
14 вересня 2022 3 хвилин читання

Що означає приєднання України до зони роумінгу ЄС

У Європі з червня 2017 р. абоненти країн-членів ЄС сплачують однакову вартість за мобільні послуги у будь-якій країні союзу. Тобто у них відсутня плата за роумінг

Такі ж умови збираються запровадити для України. Нагадаємо, що для українців наразі діє спеціальна програма «роумінг як вдома». Це знижені тарифи для біженців, які виїхали через війну. Зараз роумінг для цих абонентів скасували близько 70 європейських мобільних операторів. 

Коли Україну приєднають до зони роумінгу ЄС

Наразі конкретних дат ніхто не називав. Однак про приєднання заговорила 14 вересня Глава Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн у своєму щорічному зверненні «Про становище Союзу». 

"Ми введемо Україну в нашу європейську вільну зону роумінгу. Настав час це зробити", — сказала вона.

До повномасштабного вторгнення росії, приєднання України до роумінгової зони ЄС планували впроваджувати у 2023-2025 рр. Однак процес ймовірно пришвидшать, оскільки на виступі Глава Єврокомісії зазначила, що деякі інші проєкти з євроінтеграції відбулись швидше. Зокрема Україну приєднали до європейської електромережі, ще у березні 2022р., хоча раніше планували зробити це до 2024 р.  

Чи готові українські оператори зв'язку та як це позначиться на їх доходах

Ще у 2021 р. представники Східних країн-партнерів (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова та Україна) підписали Угоду про регіональний роумінг з EU4Digital (ініціатива ЄС щодо цифрового ринку). Ця угода передбачала поступове зниження тарифів на роумінг для громадян цих країн. 

У квітні 2022р. оператори мобільного зв'язку з ЄС та України підписали спільну заяву про співпрацю для забезпечення доступного або й безкоштовного роумінгу між Євросоюзом та Україною. 

Українські мобільні оператори зазначають, що недоотримають доходів. Зокрема через зниження тарифів для громадян ЄС, які перебувають в Україні. Водночас визнають, що це правильне рішення у довгій перспективі. 

Оскільки роумінгу не буде абоненти активніше користуватимуться мобільним зв'язком, що згодом збільшить прибутки. За даними EU4Digital, всього за два роки після впровадження безроумінгової зони у ЄС, мобільними послугами за кордоном почали користуватись в 17 разів частіше. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Telegram на вимогу Apple почав блокувати російськомовні канали, що закликають до насильства — Дуров

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 18:15

Кінець горору від ДСНС, нові функції «Дії», ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 10:01

ЄC готує восьмий пакет санкцій проти росії. Що до нього увійде

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 16:31

Мобільні оператори працюють над створенням голографічних дзвінків

Вадим Добровольський 23 вересня 2022 10:25

Закриті кордони для студентів-чоловіків, гра від штучного інтелекту та місячна ракета. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 08:49