Знайдені руїни мережі міст майя можуть змінити історію
На півночі Гватемали вчені виявили 417 міст, які датуються приблизно 1000 роком до нашої ери і які з’єднані мережею у майже 170 км. Дослідники назвали це першою системою автомагістралей у світі.
Ця розгалужена мережа доріг і міст разом із складними гідравлічними системами та сільськогосподарською інфраструктурою свідчить про те, що стародавня цивілізація майя, яка існувала на території сучасної Центральної Америки, була набагато розвиненішою, ніж вважалося раніше.
Картографуючи територію з 2015 року за допомогою технології лідара (удосконаленого типу радара, який виявляє речі, приховані густою рослинністю та кронами дерев), дослідники виявили те, що, на їхню думку, є доказом добре організованої економічної, політичної та соціальної системи, яка існувала приблизно два тисячоліття тому.
Це відкриття спонукає до переосмислення загальноприйнятої ідеї про те, що люди середньої та пізньої докласичної цивілізації майя (з 1000 р. до н. е. до 250 р. н. е.) були лише мисливцями-збирачами, мандрівними групами кочівників, які сіяли кукурудзу.
За словами вченого, ці знахідки у регіоні джунглів Ель-Мірадор змінюють правила гри у роздумах про історію Америки. Вони розкрили цілий том невідомої історії людства.