Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Змінюйся або зникни. Як корпоративне навчання впливає на розвиток компаній під час війни

Богдан Данилко
Богдан Данилко Head of B2B department київської філії Hillel IT School
13 березня 2024 6 хвилин читання

«Змінюйся або зникни» — фраза персонажа Біллі Біна в однойменному фільмі «Людина, яка змінила все». Хіба вона не відображає настрій сучасного бізнесу? Масштабні зміни потребують часу та ресурсів, але сьогодні поговорімо про доступний розвиток саме для українських підприємств.

Важливість корпоративного навчання

Корпоративне навчання. Чули про таке? Упевнений, що чули. Користувались цією послугою? Упевнений, що не кожен. 

Наведу простий  приклад. Буквально ще два роки тому однією із найбільш затребуваних та простих професій в ІТ була QA manual — тестування продуктів у ручному режимі. Протягом 2023 року наша школа Hillel IT School збирала кожного місяця 15-20 груп за цим напрямом, а коли закінчувався 2023 рік, ця статистика упала у 2,5 раза.

Причиною такого падіння став активний розвиток суміжних напрямів, як-от  QA Automation Java, QA Automation, QA Automation JavaScript, та відповідне збільшення активних груп саме за цими програмами.

Можемо зробити висновок: немає нічого вічного, особливо якщо це стосується ІТ. Не можна робити довгострокові стратегічні планування одного напряму, базуючись лише на одному показнику, як і не вийде розвивати свій бізнес без інвестицій. І я зараз не лише про грошові еквіваленти. Точніше про те, як можна значно скоротити витрати на бізнес саме завдяки розвитку себе та своєї команди. І, як показує світова практика, саме за допомогою корпоративного навчання це питання вирішується максимально у комплексі, адже всі переваги сформовані відповідно до досвіду роботи з ринком.

 Чому?

  • По-перше, корпоративне навчання дозволяє співробітникам оновлювати та розвивати свої навички. 
  • По-друге, корпоративне навчання сприяє підвищенню мотивації співробітників. Такий підхід керівництва дозволяє відчувати підтримку та інтерес роботодавця до їхнього професійного зростання.

    Це сприяє збільшенню продуктивності праці та зменшенню плинності кадрів. А за допомогою рейтингової системи та аналітики нашої платформи Hillel LMS компанія має чіткі показники щодо успішності співробітників.

    Бували випадки, коли компанія, яка відправляла групу студентів на навчання, обирала серед кращих випускників тімліда, спираючись на аналітику навчання.
  • По-третє, корпоративне навчання сприяє командній спільноті. Групові навчання та спільна робота над проектами покращують комунікацію та взаєморозуміння між колегами. Це зміцнює командний дух та сприяє кращій співпраці всередині компанії. Створює сприятливе середовище для інновацій та творчості. 

Як працює корпоративне навчання

Освітні програми чітко адаптовані до потреб конкретного бізнесу, тому ефективно закривають питання самого бізнесу. Як це працює і з ким це реалізувати ? 

Бізнесу важливо знайти тих, хто зможе забезпечити максимальну ефективність всього робочого процесу та мінімальною залученістю самого замовника. 

Наші послуги працюють просто та ефективно. Hillel IT School визначають потребу та основні цілі, з якими прийшов бізнес-замовник. Далі створюють індивідуальну програму навіть залучають ті інструменти й напрями, які тільки-тільки з'являються на ринку, щоб допомогти нашому клієнту мати перевагу перед конкурентами. Завдяки такому підходу нерідко студенти — співробітники бізнесу створюють інноваційні продукти або знаходять унікальні методи ведення та створення проєктів.

 Окрім того, корпоративне навчання має важливий вплив на зниження витрат на рекрутинг нового персоналу. Вартість найму працівника (я кажу саме за залучення HR-ресурсів) на позицію Cybersecurity Manager орієнтовно може становити від $500 до $3000. На пошук людини для керівних посад вартість найму може сягнути $5000 тис.

Своєю чергою 300 грн за годину може коштувати для бізнесу навчання одного співробітника за напрямом Cybersecurity Managerу. І за 40 годин (2,5 місяці) перевірена людина вашої команди буде володіти важливими та актуальними знаннями з управління кібербезпеки. Коли співробітники отримують можливість зростання та розвитку у власній компанії, це стає чинником, який збільшує їхню лояльність та тривалість роботи в організації. 

Важливо відзначити, що попит у бізнесів на корпоративне навчання зростає з кожним роком. До прикладу, коли ми у Hillel IT School запустили відділ B2B та почали активно працювати з бізнесом та пропонувати послуги з навчання для компаній, фондів, громадських організацій, держустанов. У перший рік роботи відділ надав послуги для 7 компаній (за напрямами Java, React, менеджмент та маркетинг).

Щороку навчання проходять більш ніж 20 нових компаній, де основні напрями QA Automation, SMM, Java, Python, React та маркетинг. Серед команд, які пройшли навчання, є такі бренди: АТБ, Монобанк, ПриватБанк, «Сільпо», AUTODOC, Rakuten, «Київстар», «Водафон» та інші. Тенденція збільшення зацікавленості брендів у розвитку корпоративного навчання впливає на загальний фінансовий фон не тільки самої компанії, а й фінансової моделі нашої країни.

Аби підтримати бізнеси й стати тим місцем, де ви зможете стрімко розвивати свій колектив, але при цьому заощаджувати, у нас діє програма лояльності. Ми дозволяємо оплачувати навчання не тільки до початку курсу, як більшість шкіл, а ділити платіж на зручні для замовника частини. Наприклад, перший платіж — до початку курсу, а другий — після отриманням актів виконаних робіт, оплата після завершення навчання, розбивка на три і більше частин, тощо.

Отже, корпоративне навчання — це не просто інструмент для підвищення ефективності роботи працівників, але й стратегічний крок у напрямі стабільного та інноваційного розвитку компаній. Забезпечуючи персоналу можливість постійно розвиватися, компанії отримують конкурентну перевагу та зберігають лідерство у своїй галузі.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Стратегії укладання договорів: ключові принципи та ефективні підходи

Іван Бєдний 14 годин тому

Шлях Польщі до європейських грантів: лайфхаки та рекомендації для України

Світлана Бовшовська 17 годин тому

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:57

Support day: як інженеру стати ближчим до продукту

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:00

Продаж товару на умовах післяплати: чи потрібно застосовувати ПРРО/РРО?

Дарина Ціва 24 травня 2024 15:00