Зброя для контрнаступу. Як гелікоптери Мі-35 допоможуть ЗСУ
Україна зібрала чимало зброї для свого контрнаступу та оборони, включно з радянськими бойовими гелікоптерами, які союзники передали Києву під час війни та після повномасштабного вторгнення. Серед них, наприклад, – Мі-17 і Мі-35. 17 Мі-35 Україна отримала у 2022 році, від Чехії, після того, як колись рф передала їх Празі, розплачуючись за борги СРСР.
Розповідаємо, що таке гелікоптер Мі-35, які він має характеристики, можливості та як може допомогти контрнаступу України.
Що таке гелікоптер Мі-35
Мі-35 також відомий як «Атака». Це багатоцільовий бойовий гелікоптер, розроблений у СРСР, що став модифікацією відомого Мі-24 та призначений для виконання різноманітних завдань у військових операціях.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Мі-35 здатний підняти до 2,8 т внутрішнього вантажу або до 4 т на зовнішньому гаку. Завдяки максимальній швидкості у 300 км/годгелікоптер може оперативно реагувати на загрози.
Крім того, гелікоптер Мі-35 оснащений різноманітними збройними системами, включаючи гармати, кулемети, ракетні комплекси та навігаційно-атакуючий комплекс.
Також Мі-35 оснащений системами захисту – має оптичну та інфрачервону протиповітряну оборону, бронеплити та протиповітряні кулі.
Мі-35 експлуатується в таких країнах, як росія, Індія, Ірак, В'єтнам, Казахстан, Перу, Судан.
Гелікоптер можна використовувати для наступних призначень:
- бойові операції;
- атаки на наземні цілі;
- забезпечення підтримки наземних військ;
- розвідка.
Мі-35 озброєний 23-мм автоматичною гарматою ГШ-23Л у рухомій установці та має боєзапас у 450 снарядів.
Підвісне озброєння гелікоптера передбачає:
- протитанкові ракети "Штурм-В" або "Атака-М";
- некеровані реактивні снаряди С-13 (122 мм);
- некеровані реактивних снарядів С-8 (80 мм);
- гармати ГШ-23Л (23 мм, по 250 снарядів).