Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Застосування ІТ пришвидшить відбудову України на 20%: які технології у цьому допоможуть

Денис Братчук
Денис Братчук Директор з інжинірингу GlobalLogic
7 березня 2023 5 хвилин читання

Відновлення країни передбачатиме повну інфраструктурну модернізацію, яка зробить Україну сучасним і конкурентоспроможним гравцем на світовому ринку. IT посідає одне з ключових місць серед галузей, які формуватимуть майбутнє України. На думку експертів GlobalLogic, застосування ІТ для відбудови може скоротити витрати ресурсів та пришвидшити відбудову щонайменше на 20%.

Серед п'яти пріоритетних напрямів для відбудови та залучення інвестицій президент назвав наступні: Європа, IT, агро, «зелена» енергетика, локалізація виробництва. Наша компанія вважає, що IT-рішення дозволять зробити кожен із зазначених напрямів ефективнішим або здешевити його модернізацію. Українські інженери вже створюють технології, що можуть допомогти у повоєнному відновленні України. Зокрема, це Digital Twins, інтернет речей та інші сучасні рішення для будівництва і промисловості. 

Застосування ІТ пришвидшить відбудову України на 20% Застосування ІТ пришвидшить відбудову України на 20%

Технологія Digital Twins допоможе відновлювати зруйновані міста

Світова вартість рішень Digital Twins, за прогнозами, вже у 2025 році сягне $6,69 млрд. Завдяки технології можна згенерувати «модель-двійника» будь-якого реального об'єкта — будинку, підприємства або цілого міста. Наприклад, віртуальний двійник Сингапура вже існує. 

В Україні застосувати віртуальних двійників можна для моделювання зруйнованих міст перед їх відбудовою. Зведення нових житлових кварталів та цілих міст стане одним із ключових завдань відновлення, адже станом на січень 2023 року в Україні було зруйновано або пошкоджено близько 149,3 тис. будинків. Digital Twins здатна оцифрувати та спроєктувати майбутні квартали, парки й зони відпочинку та ефективну транспортну систему з урахуванням сучасних потреб громади та перспектив розвитку населених пунктів.

Спираючись на досвід проєктів, які наші інженери роблять у світі, ми бачимо великий потенціал для відбудови українських міст та промисловості. Моделювання дозволяє створити не лише проєкцію тут і зараз, а спрогнозувати як місто або інший об'єкт житиме через десять, двадцять років, врахувати при будівництві, як найкращим чином спроєктувати інфраструктуру на майбутнє. Саме це дозволяє говорити про економічну доцільність та ефективність наших рішень.

Будівельні компанії можуть сконструювати смартбудинок на місці зруйнованої багатоповерхівки. Технології спростять управління вентиляцією і температурою в помешканнях, забезпечать датчиками пожежної й фізичної безпеки, підтримають системи життєзабезпечення в бомбосховищі. Вся інформація буде зібрана в рамках однієї платформи, що дозволить швидко сповіщати мешканців про небезпеку та оперативно виявляти несправності. 

Digital Twins застосовуються як при моделюванні цілих міст, так і у масштабі окремого виробництва, електростанції чи складу. Разом із технологіями інтернету речей та сучасним програмним забезпеченням, IT-сфера має величезний потенціал для модернізації промисловості та енергетики.

Допомога в розвитку зеленої енергетики

Ці технології здатні створювати репліки зруйнованих підприємств і складів, підсилити «зелену» енергетику країни через зменшення витрат на діагностику, ремонт та профілактику. Безперервна робота сонячних та вітрових ферм, прогнозування погодних умов та генерації енергії, – все це може суттєво пришвидшити розвиток України як хабу «зеленої енергетики». За даними аналітиків, вітрогенератори й сонячні панелі можуть покривати до 50% власних потреб економіки та бути джерелом експорту енергії.

З січня 2023 року українські інженери GlobalLogic модернізують провідний інструмент для моделювання ринку передачі електроенергії, який широко розповсюджений в США.

Як у відновленні допоможе інтернет речей та хмарні сервіси

Наразі наші інженери плідно співпрацюють із колегами з Польщі, Італії та інших європейських країн, допомагаючи розбудовувати енергетичну галузь та підвищувати її ефективність за рахунок використання сучасних хмарних технологій в індустріальних рішеннях. Щиро сподіваюсь, що здобутий досвід стане у пригоді під час повоєнної відбудови України.

Зараз IoT-платформи також використовуються великими виробничими компаніями, щоб керувати обладнанням на складах, в офісах та у кінцевих користувачів. Такі хмарні платформи здатні у реальному часі збирати дані з техніки для подальшого аналізу, прогнозувати об'єми фактичного обслуговування тощо.

Для окремих партнерів GlobalLogic рішення, розроблені українськими інженерами, дозволяють скоротити час виходу продуктів на ринок на 20%. На 85% скоротити кількість ресурсів, необхідних на розробку та проєктування нових складів і приміщень для бізнесу та у 10 раз пришвидшити тестування продуктів завдяки Digital Twins, IoT та автоматизації виробництва. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Львівській політехніці ветеранів навчатимуть ІТ

Олеся Дерзська 6 годин тому

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 21 червня 2024 19:00

Взаємодія між ключовими стейкхолдерами — запорука ефективної боротьби з піратством та контрафактом

Владислав Миронович 21 червня 2024 18:00

Як просувати бренд за допомогою текстового контенту

Оксана Павлюк 21 червня 2024 15:00