Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Заохочуючи успіх: корпоративні заходи як бізнес-інструмент

Anastasia Dzhogola
Anastasia Dzhogola Brand and Communications Director в QArea
7 червня 2023 9 хвилин читання

Івенти стали невід'ємною частиною сучасного бізнесу та надзвичайно важливим інструментом для досягнення бізнес-цілей. Незалежно від того, чи проводите ви свій захід для клієнтів, співробітників або партнерів, правильно організований івент може значно вплинути на різні аспекти бізнесу. Корпоративні заходи можуть покращити комунікації всередині компанії, підвищити мотивацію співробітників, зміцнити корпоративну культуру, посилити упізнаваність бренду та підвищити ефективність роботи компанії загалом.

Під час пандемії коронавірусу, на зміну якій в українське сьогодення прийшла війна, про подієвий маркетинг на деякий час довелося забути. Реалії майже не залишали можливостей для планування івент-активностей. Та після відновлення більш-менш нормального робочого ритму компанії потроху повертаються до офлайн-подій. Люди, які скучили за живим спілкуванням, отримали змогу бачитися наживо, ділитися емоціями та проводити час у теплій атмосфері.

Тож як саме компанії можуть використовувати івенти для досягнення своїх цілей?

Створення відчуття єдності

Якщо у вашій компанії працює велика кількість співробітників і вони розкидані по різних офісах у різних регіонах, збір усіх разом на заході створює відчуття єдності. Можливість познайомитися з  колегами та налагодити нові робочі відносини, а також спільний досвід, побудований на емоціях, сприяють зближенню, даючи людям відчуття місії та мети.

На внутрішніх заходах співробітники розкриваються по-новому. Невимушена атмосфера дає можливість їм бути собою, висувати сміливі ідеї, брати на себе нові ролі та бути не таким, яким тебе звикли бачити колеги. Відповідний формат спілкування дозволяє знайти нові точки дотику, нові теми для обговорення та згодом пережити масу спільних спогадів.

Скорочення дистанції

Івенти дають змогу першим особам компанії активно долучитися до комунікації зі співробітниками. Прозорість і чесність тут є ключовими. Внутрішні події дозволяють вищому керівництву бути більш доступним, а співробітникам — висловити свою думку щодо тих чи інших подій і бути почутими.

Тест-драйв цінностей бренду

Заходи — це також чудовий спосіб донести цінності бренду компанії. Для міленіалів і представників покоління Z робота у компанії, цінності якої резонують з їхніми особистими, є одним із пріоритетів у списку задоволеності роботою. Тому чітке донесення цінностей і надання можливості брати участь у житті організації за допомогою заходів дозволяє їм відчувати себе більш залученими та мотивованими.

Впровадження корпоративної культури

Корпоративна культура має бути чимось більшим, ніж декілька натхненних постерів на стіні. Компанії повинні практикувати те, що вони проповідують, і івенти для співробітників можуть стати чудовим майданчиком для того, щоб дати членам команди відчути організацію, в якій вони працюють.

Впровадження змін

Підписуйтеся на наші соцмережі

Неформальні зустрічі команди — один зі способів налагодити якісне спілкування між співробітниками. Вони підтримують атмосферу довіри та полегшують вхід у незручні, але потрібні бізнес-дискусії для впровадження змін у компанії.

Винагорода та визнання

Другим за важливістю чинником залученості працівників після дотримання балансу між роботою та особистим життям є визнання їхнього внеску у загальну справу. Івенти — прекрасна нагода віддячити працівникам, які віддаються роботі на повну, і мотивувати інших робити те ж саме.

Плануємо захід: з чого почати?

Передусім, варто зазначити, що кожен етап організації івенту вимагає систематичної роботи та виважених рішень, щоб забезпечити успішність заходу й досягнення поставлених цілей.

Перший і найважливіший крок при плануванні корпоративної події — визначення мети. Легше планувати, коли є чітке уявлення: для чого проводиться відповідний івент. Мета визначатиме тип корпоративного заходу, тему, програму та активності. Після того, як ви визначились з метою, можна переходити до наступних кроків.

Наступним, не менш важливим етапом, у плануванні івенту є його концептуалізація. Вона включає в себе рішення про те, скільки людей прийде на захід, визначення місця проведення, забезпечення потреб усіх учасників та планування активностей.

Після цього приступаємо до бюджетування. Складання бюджету вбереже вас від перевитрат. Ухвалюючи рішення про кошторис, врахуйте всі можливі статті витрат. Передбачте 10 % від загального бюджету на непередбачувані витрати. На етапі планування будьте реалістичними щодо того, які суми вам потрібні, і намагайтеся робити так, щоб ваші витрати були обґрунтованими.

Коли один з найскладніших етапів позаду, настав час визначитись з місцем та датою проведення заходу. Знайдіть локацію, яка буде зручною і зможе вмістити всіх учасників. Також подбайте про безпеку, переконавшись у тому, що приміщення, яке ви облюбували, обладнане укриттям. Щодо часу та дати вашого запланованого івенту, проведіть опитування всередині компанії і відштовхуйтесь від побажань співробітників.

До наступного кроку – планування активностей – варто підійти зі всією відповідальністю. Складіть список активностей, які заохотять співробітників до участі. Якщо ви плануєте церемонію нагородження, заздалегідь подбайте про призи та подяки.

Визначте команду та відповідальних за івент. В цьому контексті важливо розподілити ролі, щоб забезпечити підзвітність.  За кожну частину події має відповідати окрема людина – це гарантує, що ви знатимете, до кого у разі чого звертатися з питаннями.

Коли всі найважливіші етапи позаду, слід визначити KPI, відповідно до якого ви оцінюватимете успішність свого івенту. Усі індикатори мають бути точними, вимірюваними, досяжними та з заздалегідь визначеними термінами.

5 секретів проведення успішного івенту

Отже, що треба зробити, щоб ваш івент дійсно вдався та вийшов крутим?

Визначте цілі

Перед початком організації будь-якого івенту необхідно чітко визначити його ціль. Це стане основою для планування, просування та оцінки ефективності події. Ціль може бути різною в залежності від потреб і мети бізнесу: просування нового продукту, залучення нових клієнтів, підвищення впізнаваності бренду, побудова партнерських відносин, або зміцнення командного духу всередині компанії.

Правильно сформульована ціль є ключовим етапом планування івенту. Вона допомагає визначити необхідний бюджет, підібрати підходяще місце проведення, вибрати цільову аудиторію та розробити стратегію просування.

Знайте свою аудиторію

Плануючи івент, легко потрапити в пастку, розробивши програму, яка, в першу чергу, орієнтована на один сегмент вашої аудиторії. Не допускайте цього — намагайтесь зробити так, щоб її зміст був цікавим усім членам команди. Враховуйте культурні та гендерні відмінності.

Залучайте співробітників до планування

Найкращий спосіб створити подію, яка сподобається працівникам –  залучити їх  до процесу планування. Проведення опитувань, фокус-груп, робочих сесій може допомогти закласти основу для успіху.

Анонсуйте подію завчасно усіма доступними каналами

Кожен івент починається зі стислого та яскравого повідомлення. Переконливі комунікації перед подією можуть підвищити зацікавленість співробітників у заході та переконати їх у тому, що івент буде корисним. Крос-платформенний підхід дозволить розширити охоплення аудиторії та переконатися, що ваше повідомлення буде отримано завчасно. Створіть щось, на що можна з нетерпінням чекати!

Попросіть про фідбек

Швидше за все, після проведення заходу ви будете довго видихати. Тому по завершенні івенту попросіть учасників заповнити онлайн-форму та надати зворотній зв’язок. Нехай вони оцінять різні аспекти: логістику, програму, місце проведення та роботу організаторів. Ця інформація допоможе уникнути помилок у майбутньому та покращити якість ваших майбутніх внутрішніх подій.

Організація івенту для команди – складний процес, тому тут важливо все розпланувати. Найголовніше пам’ятати: жоден бюджет не буде виправданий, якщо в програмі заходу не буде душі. Підняти настрій і надихнути співробітників працювати на повну силу зможе лише детально продумана концепція. Тож дайте відчути членам команди, що їх по-справжньому цінують, і про ваш івент будуть згадувати винятково з позитивної сторони. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Працюють цілодобово у три зміни: як російсько-українська війна впливає на західні оборонні компанії

Олександр Тартачний 1 годину тому

Нобелівська премія – 2024: хто може подаватися та розклад оголошення лауреатів

Сергій Коноплицький 3 години тому

Феодосійська нафтобаза знищена, підтвердили у Генштабі ЗСУ

Кіра Іванова 7 годин тому

Литовський стартап поставить Україні FPV-дрони за контрактом з Міноборони країни

Вікторія Рудзінська 4 жовтня 2024 17:00

−50% на мобільний зв’язок: чому бізнес переносить номери до мережі іншого оператора

Олександр Тартачний 4 жовтня 2024 15:00