Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Закриття атомних станцій може призвести до більшого забруднення повітря

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
14 квітня 2023 2 хвилин читання

Дослідники вважають, що спалювання вугілля , нафти та природного газу для поповнення дефіциту енергії може призвести до більш ніж 5000 передчасних смертей протягом року.

Вчені з Массачусетського технологічного інституту у новому дослідженні описують сценарій, за яким усі атомні електростанції у США зупиняються, і розглядають, як інші джерела, як-от вугілля, природний газ та відновлювані джерела енергії, задовольнять енергетичні потреби протягом року, пише Mit News.

Аналіз демонструє, що справді забруднення повітря збільшиться, оскільки використання вугілля, газу та нафти зросте, щоб компенсувати відсутність ядерної енергії. За підрахунками збільшення забруднення повітря матиме серйозні наслідки для здоров'я та призведе до додаткових 5200 смертей на рік.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Проте якщо відновлювані джерела енергії стануть більш поширені, як це очікується до 2030 року, забруднення повітря зменшиться, хоча й не повністю. Вчені  виявили, що навіть коли більше використовують відновлювану енергію, у деяких частинах країни досі спостерігається незначне збільшення забруднення повітря, що призводить до 260 смертей на рік, пов'язаних із забрудненням.

«У дискусії про те, щоб атомні електростанції залишалися відкритими, якість повітря не була в центрі уваги. Ми виявили, що забруднення повітря заводами, які працюють на викопному паливі, є настільки шкідливим, що все, що його посилює, наприклад зупинка атомної станції, матиме суттєвий вплив», — вважає автор дослідження Ноель Селін, професор Інституту даних, систем і суспільства Массачусетського технологічного інституту (IDSS) і EAPS.

Раніше стало відомо, що шахісти гірше грають і роблять більше неоптимальних ходів , коли у повітрі збільшується кількість дрібних твердих частинок.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ситуація в енергосистемі України невдовзі покращиться

Владислав Паливода 12 липня 2024 10:58

Сонячні панелі, що заряджатимуться вночі: вчені представили інновацію

Владислав Паливода 9 липня 2024 13:50

Графіки відключення світла скасовано 8 липня 2024 року: деталі

Владислав Паливода 8 липня 2024 13:01

Учені з’ясували, чому коти дряпають меблі

Дмитро Мухін 6 липня 2024 19:38

Як працюватимуть графіки відключення світла в Україні 2 липня

Владислав Паливода 2 липня 2024 12:39