Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Заколот Пригожина: підсумки "повстання Вагнера"

Анастасія Ковальова
Анастасія Ковальова Журналіст
25 червня 2023 4 хвилин читання

Досягнута угода за посередництва Лукашенка призведе до змін у структурі ПВК «Вагнер» під керівництвом Пригожина. Хоча деякі елементи організації можуть існувати під керівництвом Міністерства оборони рф..

Так вважають аналітики Інституту вивчення війни

Згідно з звітами, угода, досягнута за участю Лукашенка, передбачає позбавлення Пригожина контролю над групою Вагнера в обмін на зняття кримінальних звинувачень у зв'язку із повстанням та державною зрадою. Це означає, що Пригожин більше не матиме повної влади над організацією, і його вплив буде суттєво обмежений.

«Якщо угода буде виконана, як це було сформульовано Пєсковим, певна частина групи Вагнера буде підпорядкована Міноборони росії, як давно хотів міністр оборони Шойгу. Однак незрозуміло, як кремль визначить персонал ПВК «Вагнер» як такий, що не брав участі в повстанні. У заяві Пєскова не уточнюється доля співробітників ПВК, які брали участь у заколоті, крім отримання помилування», — наголошують в ISW.
ISW

Який сценарій для вагнерівців пропонує Пєсков і кремль

Дмитро Пєсков, прессекретар президента росії, оголосив про закриття кримінальної справи проти Пригожина та висловив подяку Лукашенку за його роль у посередництві у досягненні угоди з «вищою метою — уникнути кровопролиття». Таким чином, російська влада визнає участь Лукашенка у врегулюванні конфлікту і прагне запобігти насильству.

Як зазначають в ISW, найманці потенційно можуть підписати контракти з МО на індивідуальній основі; демобілізуватися в росії (ймовірно, небезпечний спосіб дій для внутрішньої безпеки кремля), виїхати до Білорусі або розгорнутись за кордоном для підтримки попередніх основних операцій Вагнера в Африці чи на Близькому Сході.

Незрозуміло, чи охоче війська Вагнера співпрацюватимуть у своїй інтеграції в МО росії, чи російські збройні сили охоче служитимуть разом із персоналом групи Вагнера у майбутньому. Позиція путіна щодо Шойгу і Герасимова наразі залишається незрозумілою, і Пєсков уточнив, що будь-які кадрові перестановки є виключно прерогативою путіна і «навряд чи» обговорювалися під час переговорів.

Повстання Пригожина виявило серйозні слабкі місця в кремлі

В даний час кремль стикається з глибокою нестабільною рівновагою. Угода, досягнута за участю Лукашенка, є скоріше короткостроковим, а не довгостроковим рішенням, а повстання Пригожина виявило серйозні вразливості в системі управління Кремля і російському Міністерстві оборони. Ці події вказують на необхідність проведення глибокого аналізу та реформування структурних слабкостей, щоб забезпечити стабільність та ефективність у майбутньому.

Припущення про те, що повстання Пригожина, відповідь кремля та посередництво Лукашенка були інсценовані кремлем, в ISW називають абсурдними.

«Кадри з путіним, який виступає на національному телебаченні із закликом припинити збройне повстання та попереджає про повторення революції 1917 року, а потім потребує посередництва іноземного лідера для вирішення повстання, матиме тривалий вплив. Повстання виявило слабкість російських сил безпеки та продемонструвало нездатність путіна своєчасно використати свої сили для відсічі внутрішній загрозі та ще більше послабило його монополію на силу», — наголошують аналітики Інституту вивчення війни.
Інститут вивчення війни

У звіті зазначають: бунт Пригожина продемонстрував, що російським військам бракує резервів у багатьох тилових районах, і майже напевно погіршить моральний дух російських військових в Україні, що українські війська можуть використати для коригування спроб прориву російської оборони.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

29 травня 2024 року в Києві не буде відключень електрики

Олеся Дерзська 8 годин тому

Китай продає в росію товари за криптовалюту

Владислав Паливода 10 годин тому

росія активно використовує Telegram для поширення пропаганди проти підтримки України

Владислав Паливода 12 годин тому

Нові іранські бомби росія може використовувати для ударів по Україні

Владислав Паливода 14 годин тому

Працевлаштування та освіта: як допомогти ветеранам?

Olga Sukhorukova 18 годин тому