Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

За час війни повітряна тривога в Києві тривала 665 годин та 10 хвилин – «Київ Цифровий»

17 грудня 2022 5 хвилин читання

16 грудня Україна пережила дев'яту ракетну атаку з боку росії. За оцінками військових, ворог випустив 76 ракет, 60 з них були сбиті. Тим часом, в укритті КВЦ «Парковий» команда «Києва Цифрового» представила основні діджитальні результати столиці за 2022 рік. 

SPEKA відвідала захід та розповідає про основні зміни в застосунку «Київ Цифровий», що відбулися під час повномасштабної війни.    

Головні виклики – зв'язок та альтернативне живлення

За оцінками команди «Києва Цифрового», через постійні ракетні обстріли вже зруйновано близько 60% критичної інфраструктурі. Тож для підтримки роботи різноманітних діджитал сервісів потрібно забезпечити столицю стабільним зв'язком та альтернативними видами живлення. 

Тому важливим досягненням є забезпечення безперебійного зв'язку та інтернету, відмічає керівник цифрової трансформації Києва Петро Оленич. Все це стало можливим завдяки злагодженій роботі ключових українських операторів – «Київстар», «Лайф» та «Водафон». Таким чином, кияни отримають стабільний мобільний зв'язок LTE 3G в метро, а міські провайдери забезпечать wi-fi в укриттях. Вся ця система буде працювати навіть під час блекауту. 

E–Демократія допомагає дерусіфікувати столиці

В 2022 році команда «Києва Цифрового» оновила систему електронного голосування. Тож люди стали активніше голосувати за різноманітні ініціативи. 

За час війни повітряна тривога в Києві тривала 665 годин та 10 хвилин – «Київ Цифровий» зображення 1 «Київ Цифровий»: на сервіс зайшло майже 300 тис. людей

Наприклад, коли столична влада підняла питання дерусифікації вулиць та площ Києва, свою точку зору визначили майже 140 тис. людей.

Підписуйтеся на наші соцмережі

За час війни повітряна тривога в Києві тривала 665 годин та 10 хвилин – «Київ Цифровий» зображення 2 «Київ Цифровий»: в 2022 році онлайн петиції стали популярні серед киян

Застосунок адаптували під потреби війни

Коли почалася повномасштабна війна, команда «Києва Цифрового» почала активно працювати над інформуванням людей через застосунок щодо наявності в місті працюючих магазинів, аптек, АЗС, СТО. Як повідомив директор ІТ-департаменту проекту Олег Половинко, в березні неможливо було отримати інформацію через Google мапу, тож біля 4000 комерційних структур особисто надавали інформацію про те, що вони відкрилися та працюють.  

Також в команді «Києва Цифрового» оцінили, що в 2022 році попередження для киян щодо повітряної тривоги лунали 665 годин та 10 хвилин. 

Майбутнє Києва – за культурою та туризмом 

В 2022 році історичні музеї та пам'ятки столиці потрапили в «цифру». Також команда проекту активно створювала віртуальні тури та аудіогіди. 

За час війни повітряна тривога в Києві тривала 665 годин та 10 хвилин – «Київ Цифровий» зображення 3 «Київ Цифровий»: з'явилися віртуальні тури та аудіогіди

Все це допоможе популяризувати Київ як культурно-туристичний хаб вже під час війни, адже туристи з різних країн зможуть познайомитися з унікальною історією столиці в режимі онлайн. А вже після перемоги Київ отримає новий поштовх для розвитку міського туризму

Також за допомогою застосунку віртуально відвідувати музеї зможуть й люди з обмеженими можливостями. 

Міські послуги: за проїзд сплачуємо карткою

Під час війни в застосунку «Київ Цифровий» можна скористатися послугами е-черги в ЦНАП та перевірки актуальності спецперепусток. Таким чином, люди завжди можуть дізнатися, хто прийшов в їх багатоповерхівку та чи має право цей фахівець проводити якійсь роботи, зокрема, на даху, в ліфті або підвалі.    

Також в 2022 році з'явилась можливість розраховуватися банківською карткою на всіх видах громадського транспорту, говорить заступник директора ІТ-департаменту проекту Вікторія Іцкович. Крім того, в застосунку можна бачити розклад руху – більше 100 маршрутів та близько 3000 зупинок – в режимі реального часу. Це стало можливо завдяки використанню GPS-трекерів. 

А ще проект «Київ Цифровий» допомагає відстежувати якість повітря в місті – для цього можна подивитися інформацію по 15 показниках. 

За час війни повітряна тривога в Києві тривала 665 годин та 10 хвилин – «Київ Цифровий» зображення 4 «Київ Цифровий»: 5 стационарних станцій в Київі збирають дані повітря

Застосунок отримав англомовну версію

Тепер «Київ Цифровий» можуть використовувати не тільки українці, а й іноземці, оскільки в 2022 році з'явилась англомовна версія для головних сервісів. Тож застосунок буде корисний всім, хто приїжджає до столиці, але не знає української мови, говорить амбасадор проекту Володимир Кличко.

За час війни повітряна тривога в Києві тривала 665 годин та 10 хвилин – «Київ Цифровий» зображення 5 «Київ Цифровий»: тепер іноземці можут використовувати застосунок

Також варто зазначити, що на платформі вже зареєстровані близько 200 тис. учнів Києва, що дозволяє школярам продовжувати онлайн навчання, незважаючи на складнощі війни..

За час війни повітряна тривога в Києві тривала 665 годин та 10 хвилин – «Київ Цифровий» зображення 6 «Київ Цифровий»: 200 тис. учнів зареєстровані на платформі

 

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як розставляти пріоритети: матриця Ейзенхауера

Сніжана Лепко 23 години тому

Як новий автоматизований онбординг підвищує продуктивність новачків в IdeaSoft

Юлія Коваленко 17 годин тому

Як ШІ допомагає адаптувати бізнес до різних країн: автоматична локалізація, персоналізація та аналітика

Юлія Венцковська 15 березня 2025 13:18

Мікроінфлюенсери: як співпраця з невеликими блогерами підвищує довіру до бренду

Олександр Христич 14 годин тому

ЗСУ знищили важливу для росіян військову систему: деталі

Владислав Паливода 20 годин тому