Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

За час війни повітряна тривога в Києві тривала 665 годин та 10 хвилин – «Київ Цифровий»

Христина Коновалова
Христина Коновалова journalist, editor
17 грудня 2022 5 хвилин читання

16 грудня Україна пережила дев'яту ракетну атаку з боку росії. За оцінками військових, ворог випустив 76 ракет, 60 з них були сбиті. Тим часом, в укритті КВЦ «Парковий» команда «Києва Цифрового» представила основні діджитальні результати столиці за 2022 рік. 

SPEKA відвідала захід та розповідає про основні зміни в застосунку «Київ Цифровий», що відбулися під час повномасштабної війни.    

Головні виклики – зв'язок та альтернативне живлення

За оцінками команди «Києва Цифрового», через постійні ракетні обстріли вже зруйновано близько 60% критичної інфраструктурі. Тож для підтримки роботи різноманітних діджитал сервісів потрібно забезпечити столицю стабільним зв'язком та альтернативними видами живлення. 

Тому важливим досягненням є забезпечення безперебійного зв'язку та інтернету, відмічає керівник цифрової трансформації Києва Петро Оленич. Все це стало можливим завдяки злагодженій роботі ключових українських операторів – «Київстар», «Лайф» та «Водафон». Таким чином, кияни отримають стабільний мобільний зв'язок LTE 3G в метро, а міські провайдери забезпечать wi-fi в укриттях. Вся ця система буде працювати навіть під час блекауту. 

E–Демократія допомагає дерусіфікувати столиці

В 2022 році команда «Києва Цифрового» оновила систему електронного голосування. Тож люди стали активніше голосувати за різноманітні ініціативи. 

«Київ Цифровий»: на сервіс зайшло майже 300 тис. людей «Київ Цифровий»: на сервіс зайшло майже 300 тис. людей

Наприклад, коли столична влада підняла питання дерусифікації вулиць та площ Києва, свою точку зору визначили майже 140 тис. людей.

«Київ Цифровий»: в 2022 році онлайн петиції стали популярні серед киян «Київ Цифровий»: в 2022 році онлайн петиції стали популярні серед киян

Застосунок адаптували під потреби війни

Коли почалася повномасштабна війна, команда «Києва Цифрового» почала активно працювати над інформуванням людей через застосунок щодо наявності в місті працюючих магазинів, аптек, АЗС, СТО. Як повідомив директор ІТ-департаменту проекту Олег Половинко, в березні неможливо було отримати інформацію через Google мапу, тож біля 4000 комерційних структур особисто надавали інформацію про те, що вони відкрилися та працюють.  

Також в команді «Києва Цифрового» оцінили, що в 2022 році попередження для киян щодо повітряної тривоги лунали 665 годин та 10 хвилин. 

Майбутнє Києва – за культурою та туризмом 

В 2022 році історичні музеї та пам'ятки столиці потрапили в «цифру». Також команда проекту активно створювала віртуальні тури та аудіогіди. 

«Київ Цифровий»: з'явилися віртуальні тури та аудіогіди «Київ Цифровий»: з'явилися віртуальні тури та аудіогіди

Все це допоможе популяризувати Київ як культурно-туристичний хаб вже під час війни, адже туристи з різних країн зможуть познайомитися з унікальною історією столиці в режимі онлайн. А вже після перемоги Київ отримає новий поштовх для розвитку міського туризму

Також за допомогою застосунку віртуально відвідувати музеї зможуть й люди з обмеженими можливостями. 

Міські послуги: за проїзд сплачуємо карткою

Під час війни в застосунку «Київ Цифровий» можна скористатися послугами е-черги в ЦНАП та перевірки актуальності спецперепусток. Таким чином, люди завжди можуть дізнатися, хто прийшов в їх багатоповерхівку та чи має право цей фахівець проводити якійсь роботи, зокрема, на даху, в ліфті або підвалі.    

Також в 2022 році з'явилась можливість розраховуватися банківською карткою на всіх видах громадського транспорту, говорить заступник директора ІТ-департаменту проекту Вікторія Іцкович. Крім того, в застосунку можна бачити розклад руху – більше 100 маршрутів та близько 3000 зупинок – в режимі реального часу. Це стало можливо завдяки використанню GPS-трекерів. 

А ще проект «Київ Цифровий» допомагає відстежувати якість повітря в місті – для цього можна подивитися інформацію по 15 показниках. 

«Київ Цифровий»: 5 стационарних станцій в Київі збирають дані повітря «Київ Цифровий»: 5 стационарних станцій в Київі збирають дані повітря

Застосунок отримав англомовну версію

Тепер «Київ Цифровий» можуть використовувати не тільки українці, а й іноземці, оскільки в 2022 році з'явилась англомовна версія для головних сервісів. Тож застосунок буде корисний всім, хто приїжджає до столиці, але не знає української мови, говорить амбасадор проекту Володимир Кличко.

«Київ Цифровий»: тепер іноземці можут використовувати застосунок «Київ Цифровий»: тепер іноземці можут використовувати застосунок

Також варто зазначити, що на платформі вже зареєстровані близько 200 тис. учнів Києва, що дозволяє школярам продовжувати онлайн навчання, незважаючи на складнощі війни..

«Київ Цифровий»: 200 тис. учнів зареєстровані на платформі «Київ Цифровий»: 200 тис. учнів зареєстровані на платформі

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

ПриватБанк запустив в одеському комунальному транспорті мобільний проїзний

Богдан Камінський 18 вересня 2023 13:46

Український мілітарі застосунок Drill набрав 80 тис. користувачів

Богдан Камінський 13 вересня 2023 18:59

Національний роумінг в Україні може залишитися після перемоги — Федоров

Богдан Камінський 8 вересня 2023 16:10

Vodafone обрав дизайн марки до 30-річчя мобільного зв’язку в Україні

Юлія Мирська 31 серпня 2023 13:24

Vodafone у І півріччі 2023-го збільшив дохід на 5%

Артем Житкевич 29 серпня 2023 17:02