Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

З МКС повернувся екіпаж SpaceX Crew-5

Максим Красіков
Максим Красіков Редактор стрічки новин
12 березня 2023 3 хвилин читання

12 березня 03:02 за Київським часом команда з чотирьох космонавтів приземлився на Землю. Міжнародний екіпаж провів на орбіті 157 днів. Про це повідомляє прес-служба NASA

Екіпаж складався з астронавти NASA Ніколь Манн та Джош Кассада разом з астронавтом JAXA (Японське агентство аерокосмічних досліджень) Коїті Ваката та космонавткою роскосмосу Анною Кікіною.

Місія Crew-5 стартувала о 12:00 за східноєвропейським часом 5 жовтня 2022 року на ракеті Falcon 9 із Космічного центру Кеннеді NASA у Флориді. Приблизно через 17 годину Dragon пристикувався до переднього порту модуля Harmony. Екіпаж відстикувався від того ж порту о 2:20 ранку у суботу, щоб розпочати шлях додому.

Манн, Кассада, Ваката і Кікіна подолали 107 млн км під час своєї місії, провели 156,5 днів на борту космічної станції і здійснили 2 тис. 512 обертів навколо Землі. Місія Crew-5 стала першим космічним польотом Манна, Кассади та Кікіни. Ваката провів у космосі 505 днів за п'ять польотів.

Протягом усієї своєї місії команда Crew-5 брала участь у багатьох наукових та технічних заходах, а також у демонстраціях технологій. Кассада приєднався до астронавта NASA Френка Рубіо, щоб здійснити три виходи у відкритий космос, підготувати станцію і встановити дві нові iROSA, або сонячні батареї Міжнародної космічної станції. Манн та Ваката разом здійснили два виходи у відкритий космос, а також обладнали орбітальну лабораторію для збільшення сонячної батареї.

Під час свого перебування на станції члени екіпажу також тестували гідропонні та аеропонні методи вирощування рослин без використання ґрунту, запускали перші супутники Уганди та Зімбабве, вивчали рух рідин у контейнері у моделюваній місячній гравітації для отримання даних для покращення конструкції місяцеходу та протестували систему на вимогу для виробництва певної кількості ключових поживних речовин із йогурту, кефіру та напоїв на основі дріжджів.

Астронавти виростили карликові помідори, намагаючись задовольнити потребу у безперервному виробництві свіжих продуктів у космосі, та перевстановили біодруковану установку на станції як трамплін у довгострокових планах з виробництва цілих людських органів у космосі.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

SpaceX запустила дві ракети із супутникам з інтервалом менш ніж 5 годин — відео

Катерина Колонович 18 березня 2023 17:05

ШІ виявляє російську пропаганду, нова версія Midjourney, українська GlobalLogic розробляє софт для авто майбутнього. Ранкова SPEKA

Руслан Сорока 17 березня 2023 08:30

NASA представила нові скафандри, які будуть носити космонавти на Місяці

Руслан Сорока 16 березня 2023 19:32

Заснована українцями Firefly Aerospace знову буде працювати з NASA

Руслан Сорока 16 березня 2023 15:03

Google представив нові функції у Workspace, подивитися на космос очима телескопа Вебба, кількість наймання в IT у лютому. Ранкова SPEKA

Руслан Сорока 16 березня 2023 08:30