Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

З банківської рутини на фриланс: історія відеомейкера

Анастасія Бондаренко
Анастасія Бондаренко PR та зовнішні комунікації у Freelancehunt
12 липня 2024 5 хвилин читання

Валерій Дробіна займався всіма рекламними креативами «Райффайзен банку», був на керівних посадах, працював з багатьма проєктами. З початком війни зрозумів, що на фрилансі працювати вигідніше та комфортніше. Відеомонтажер ділиться досвідом та розповідає, як змінилося його життя тепер і що варто використовувати новачку, щоб мати успіх на українському ринку фрилансу.

Як прийшло рішення змінити керівну посаду на фриланс?

З початком повномасштабної війни майже кожен замислювався над тим, як адаптуватися до нових реалій. Ринок у сфері production вагомо просів. Почався демпінг, і ринок не зміг запропонувати справжнім професіоналам цікаві пропозиції. Склалася ситуація, коли на фрилансі можна заробити більше, ніж на full-time в компанії. 

Лише невелика частка взагалі розуміє, що таке production, як він працює і кому потрібен. Існує міф, що коли у людини останній iPhone, то вона може зняти класну відеорекламу. І так, і ні, тут можна довго сперечатися. 

У випадку Валерія можливість добре заробляти та мати свободу стали основними причинами переходу на фриланс.

Чесно кажучи, особливо мені краще зробити умовно 5 роликів за 5 000 грн на фрилансі, ніж за 15 000 тис. у компанії робити 100 роликів на місяць. 
Валерій Дробіна

Із чого починати пошук клієнтів і як взяти перше замовлення?

Валерій рекомендує починати з поступового переходу на фриланс. Так робив і він: поки працював над основним проєктом, почав поступово цікавитися фрилансом, дивитися, які завдання пропонують та за яку ціну. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Щоб отримати перше замовлення, надважливо мати прокачані професійні навички — без них взагалі не вийде заробляти та розвиватися далі. У випадку нашого героя, він прийшов з крутими кейсами, портфоліо й зміг одразу запропонувати замовнику приклади своїх робіт.

З банківської рутини на фриланс: історія відеомейкера зображення 1

«Перше моє замовлення було точно в перший місяць після початку активної роботи. Це був креатив для рекламної кампанії Facebook за 500 грн. І вже наступні проєкти — це повноцінні проморолики. У моєму випадку портфоліо дуже сильно спрацювало й допомогло оминути довгі пошуки проєктів. Саме тому раджу починати з бази: створити гарну розповідь про себе, зробити приклади робіт і тільки після цього починати», — коментує відеомонтажер. 

Лайфхак — як відгукуватися на замовлення 

100% дієвого секрету немає, але важливо в буквальному сенсі говорити мовою замовника. Майже завжди в описі проєкту є «тригери». Наприклад, замовник пише, що йому важливо отримати роботу в конкретні терміни. Новачок-фрилансер зі свого боку може додати в текст відгуку щось на кшталт: «Зроблю на 3 дні раніше».

Важливо прямо вчитуватися в те, що пише замовник, щоб передбачити, які факторі для нього найважливіші та використовувати їх як тригери у своїх пропозиціях. 

Чи можна на фрилансі знайти пропозиції від відомих компаній?

Зараз багато брендів звертаються по допомогу до фрилансерів. Для них це вигідно і зручно, тому знайти пропозицію від улюбленої компанії дуже просто. Вони також зацікавлені здебільшого в якісному та креативному виконанні завдання, тому іноді довіряють роботу новачкам. Єдине, у таких випадках дуже важливо показати свою зацікавленість та запропонувати приклади. 

З банківської рутини на фриланс: історія відеомейкера зображення 2
Вже в перші місяці я розробляв відео для SHERP. Відгукнувся на пропозицію, продав свої навички, підкріпив усе прикладами, і вони довірили мені розробку креативу, не зважаючи на відсутність великої кількості відгуків. 
Валерій Дробіна

Як на фрилансі отримувати більше за свою роботу

Якщо ви будете постійно прокачувати професійні навички, працювати на гарне портфоліо та передусім цінувати свій час, знайдуться замовники, які гідно оцінять вашу роботу. Із цим усе більш-менш зрозуміло: працюєш на якість — отримуєш гарні відгуки і гроші. 

Проте в якийсь момент абсолютно кожен спеціаліст впирається у стелю — хочеться більше, але стрибнути вище голови не виходить. Саме тут криється одна з основних переваг фрилансу — якщо в офісі зробити стрибок у доходах надважко, на фрилансі це виходить не те щоб легко, але можливо. 

Спеціаліст може створювати команду з таких самих виконавців, як і він. Наприклад, герой нашого матеріалу, Валерій, працює на фрилансі трохи більш ніж рік, а вже делегує близько 30% завдань і хоче збільшувати цей показник. 

Штучний інтелект — ворог чи помічник для фрилансера? 

У ніші відеомонтажу нейронки більше забирають вашого часу, ніж дають якісний контент, який потім можна використовувати. «Новачку я б точно не радив сильно сподіватися на штучний інтелект. Звісно, він може дати щось прикольне, але щоб це отримати, потрібно багато часу та сил витратити на створення відповідного промту. Мені легше придбати щось на стоках та обробити під конкретний запит», — ділиться досвідом відеомонтажер. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як розставляти пріоритети: матриця Ейзенхауера

Сніжана Лепко 17 березня 2025 08:36

Як новий автоматизований онбординг підвищує продуктивність новачків в IdeaSoft

Юлія Коваленко 18 годин тому

Як ШІ допомагає адаптувати бізнес до різних країн: автоматична локалізація, персоналізація та аналітика

Юлія Венцковська 15 березня 2025 13:18

Мікроінфлюенсери: як співпраця з невеликими блогерами підвищує довіру до бренду

Олександр Христич 15 годин тому

ЗСУ знищили важливу для росіян військову систему: деталі

Владислав Паливода 21 годину тому