Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
0
18 жовтня 2023 14 хвилин читання

З акцентом на продуктивність: огляд ігрового ноутбука Acer Nitro 16

До редакції SPEKA потрапила ще одна новинка від Acer — ігровий Acer Nitro 16 (нагадаємо, що ми вже протестували суперлегкий Acer Swift Edge 16). Виробник, презентуючи Nitro, робить акцент на потужність та продуктивність — що ж, цілком очікувані як для ігрового ноутбука топ-характеристики. Але подивимось, як він проявить себе на практиці.  

Дизайн ноутбука Acer Nitro 16

Ноутбук поставляється у щільній картонній коробці. Він надійно запакований і додатково захищений спеціальними м'якими вставками, що грають роль буфера і захищають від потенційних ударів при транспортуванні.

Пакування Acer Nitro 16
Пакування Acer Nitro 16

Вигляд ноутбука, попри те, що це ігровий девайс, досить лаконічний. Він чорного кольору, на кришці є логотип та назва серії, а також кілька декоративних ліній. Виглядає стильно, проте загальне враження трохи псує те, що кришка легко забруднюється: на ній одразу залишаються сліди від пальців, які важко стерти (хоча спеціальні спиртові серветки, звісно, рятують). Також у нас було враження, що кришку можна легко пошкрябати, тож, коли його переносиш, варто звертати увагу, щоб разом із ноутбуком у сумці не було речей із гострими краями або носити цього чорного красунчика у чохлі. 

Корпус

Корпус Nitro пластиковий. Поверхня кришки ноутбука доволі слизька, проте надійність його утримання в руках забезпечує низ пристрою, де розташована решітка вентиляції. Завдяки їй можна не перейматися, що пристрій вислизне з рук, навіть попри солідну вагу — 2,5 кг.

Якість збирання не викликає запитань. За весь час користування ноутбуком не було жодного люфту чи скрипу (а ми, повірте, тестили його на повну). Під час відкриття дисплейний блок надійно тримається у вибраному положенні, захлопується кришка, лише коли кут її відкриття становить (на око) градусів 25-30. При цьому максимальний кут розкриття — 150°. 
Корпус Acer Nitro 16
Корпус Acer Nitro 16
Корпус Acer Nitro 16
Корпус Acer Nitro 16
Корпус Acer Nitro 16
Корпус Acer Nitro 16

Стоїть ноутбук на чотирьох гумових ніжках, які забезпечують його надійну фіксацію навіть на слизькому полірованому столі. Acer Nitro 16 жодного разу не ковзав на різних поверхнях.

Порти та розʼєми Acer Nitro 16 

порт Ethernet
комбінований mini jack 
USB 3
2 x USB 3.2 
micro SD
2 x USB Type C
порт HDMI 2.1
розʼєм для заряджання

Потішила велика кількість роз’ємів та портів на корпусі. На лівому ребрі розташований порт для підключення кабелю Ethernet, швидкісний USB 3, слот для карти пам’яті micro SD та комбінований mini jack для підключення навушників або колонок. На правому — ще два порти USB 3.2 та індикатори роботи. Задіяне і заднє ребро: на ньому виробник розмістив два порти USB Type C (один з можливістю зарядити пристрій) з підтримкою Thunderbolt і DisplayPort та роз’єм для звичайної зарядки від мережі й порт HDMI 2.1. Варто наголосити, що зарядка ззаду — це зручно. Також на кожному з ребер розташовані отвори для відведення тепла.

З акцентом на продуктивність: огляд ігрового ноутбука Acer Nitro 16 зображення 1 Розʼємів і портів на корпусі достатньо для будь-яких задач

Клавіатура і тачпад

Acer Nitro 16 оснащений повнорозмірною клавіатурою з цифровим блоком. Через те що пристрій ігровий, кнопки WASD та клавіші курсора виділені білим обрамленням. На клавіші нанесені тільки латинські символи. 

Клавіатура має повноцінне RGB-підсвічування з купою режимів роботи та чотирма рівнями яскравості.

Підсвічування приємне для ока, хоч його ефекти дещо відволікають, тож краще просто увімкнути однотонний режим без усіляких переливань. Керувати підсвічуванням можна як за допомогою передвстановленого фірмового ПЗ, так і з клавіатури за допомогою клавіш Fn та F5/F6. У клавіатури є чотири зони підсвічування, які можна налаштовувати окремо. Але знову ж таки ця опція для любителя.

Користуватися клавіатурою зручно й приємно. Клавіші мають м’який хід, звук від них тихий. Кнопка живлення хоч і розташована на самій клавіатурі, але у верхньому правому куті, трохи далі від кнопок, що часто використовують, тому шанс її випадково натиснути мінімальний.

Особливістю клавіатури є кнопка запуску фірмового ПЗ, що розташована на цифровому блоці. Над клавіатурою є також кнопка швидкої зміни режиму роботи комп’ютера. За її допомоги можна, наприклад, увійти у режим економії енергії. Єдиним помітним недоліком клавіатури Acer Nitro 16 є відсутність індикації роботи Num Lock. При тому що для Caps Lock та клавіші F8, що у комбінації з Fn відповідає за вимкнення звуку, індикатори є. 

Тачпад пристрою доволі компактний і приємний на дотик. Палець по ньому ковзає без проблем, чутливість і точність на належному рівні, тож за час використання жодного нарікання на його роботу не було.

Дисплей та динаміки ноутбука Acer Nitro 16

Підписуйтеся на наші соцмережі

16'
діагональ
2560×1600
IPS-матриця
3 мс
час відгуку

Як зрозуміло з назви ноутбука, діагональ його екрана — 16 дюймів. Роздільна здатність IPS-матриці — 2560×1600 пікселів, співвідношення сторін — 16:10, час відгуку — 3 мс.

Екран має чудові кути огляду, гарне передання кольорів та високу контрастність. Це, звісно, не OLED, як в Acer Swift Edge 16, що був у нашому огляді нещодавно. Але тут кольори теж досить яскраві та насичені, а працювати з екраном приємно. 

Фішка екрана Acer Nitro 16 — частота оновлення 165 Hz. Вона забезпечує дуже плавну картинку, що особливо відчувається в іграх та за перегляду спортивних трансляцій. Загалом дисплей дуже якісний і може задовольнити вимоги найвибагливіших користувачів, навіть попри найбільшу роздільну здатність.
З акцентом на продуктивність: огляд ігрового ноутбука Acer Nitro 16 зображення 2 Acer Nitro 16

Динаміки Acer Nitro 16 розташовані внизу з боків. Вони дають дуже якісний звук як для такого класу приладів: відчувається об’ємність, достатня гучність та деталізація. Проте для повного занурення у гру чи прослуховування музики їх, звісно, недостатньо — для цього потрібні гарні навушники. Щодо них ноутбук забезпечує гарну якість звучання та високу деталізацію. За використанні навушників жодних відмінностей у грі та прослуховуванні музики на комп’ютері із вбудованою звуковою картою ми не помітили. 

Головне — продуктивність

Acer Nitro 16 — це ігровий ноутбук, а отже, він має потужне «залізо». Розглянемо його докладніше, але одразу зазначимо, що пристрій вийшов вельми продуктивним.

Процесор

14
ядер
2,4 ГГц
базова частота
5 ГГц
динамічна частота

В основі системи процесор Intel Core i7-13700H. Він має 14 ядер і 20 потоків, його базова частота — 2,4 ГГц, а динамічна частота завдяки технології Turbo Boost може сягати 5 ГГц, що забезпечує йому дуже високу продуктивність за максимального навантаження. Серед 14 ядер він має 6 високопродуктивних, що працюють, коли від процесора вимагається найбільша продуктивність (частота цих ядер може сягати 5 ГГц) та вісім енергоефективних ядер, які працюють, коли особливого навантаження на процесор немає. Їхня частота становить 1,8 ГГц у базовому режимі і 3,7 ГГц за навантаженні. Ці ядра суттєво економлять заряд батареї, коли ноутбук працює автономно, але за потреби також вирішують ресурсоємні завдання, працюючи від батареї.

Процесор також має вбудоване графічне ядро Intel Iris Xe Graphics G7 з робочою частотою 1500 МГц. Енергоспоживання процесора становить 45 Вт у звичайному режимі, а за максимального навантаження може сягати 110 Вт.

З акцентом на продуктивність: огляд ігрового ноутбука Acer Nitro 16 зображення 3 Acer Nitro 16

Відеокарта

Ноутбук має мобільну відеокарту від Nvidia — GeForce RTX 4050. Її базова частота становить 2170 МГц, а динамічна може сягати 2380 МГц, об’єм відеопам’яті — 6 ГБ. Максимальне енергоспоживання відеокарти — 140 Вт, що забезпечує гарну продуктивність за великого навантаження.

Відеокарта створена на базі 5-нм графічного процесора NVIDIA AD107 з 2560 ядер CUDA, 80 текстурних модулів, 20 ядер RT і 80 тензорних ядер. Вона підтримує технологію DLSS 3 та використовує ШІ для створення якісної картинки. Також відеокарта підтримує трасування променів, що імітує поведінку світла у реальному світі, а також набір технологій NVIDIA Max-Q на базі ШІ, що дозволяють оптимізувати енерговитрати та при цьому досягати високої ефективності роботи. 

Відеокарта має відеопам’ять GDDR6 об’ємом 6 ГБ від компанії Samsung, її ефективна частота — 16 400 МГц. Обмін даними між нею і графічним ядром через 96-бітну шину, здатну пропускати 196,8 ГБ інформації на секунду.

Загалом ця відеокарта, хоч і не належить до флагманських варіантів мобільних відеоадаптерів від Nvidia, є вельми вдалим рішенням за співвідношенням ціна/якість, особливо у цьому ноутбуці, де її енергоспоживання може сягати 140 Вт, щоб забезпечити високу продуктивність роботи. 

Оперативна пам’ять

У ноутбуці також встановлено 32 ГБ оперативної пам’яті стандарту DDR5 з частотою 4800 МГц виробництва Micron. Такого обсягу пам’яті вистачає для комфортної роботи та ігор, жодних натяків на проблеми, пов’язані з ОЗУ, під час тестування не виникло.

Накопичувачі

Дискова система ноутбука складається з двох швидкісних SSD Micron 3400 формату M.2, кожен з них об’ємом 1 ТБ. Дані передаються через швидкісну шину PCIe 4.0 x4, до того ж накопичувачі об’єднані у масив RAID 0, що забезпечує дуже високу швидкість читання і передавання даних — понад 12100 МБ/с, а за запису даних — 8700 МБ/с. Це дає змогу дуже швидко встановлювати ігри та програми, а також забезпечує надшвидке завантаження безпосередньо під час гри.

З акцентом на продуктивність: огляд ігрового ноутбука Acer Nitro 16 зображення 4 Acer Nitro 16

Охолодження

Для охолодження Acer Nitro 16 використовує два радіальні вентилятори та п’ять мідних трубок, що розташовані всередині корпусу. Повітря всередину заходить через два великі отвори на дні, а виходить через чотири отвори на корпусі. Для відведення тепла від процесора використовується рідка металева термопаста. 

За максимального навантаження охолодження гучне, але ефективне. Іншого годі було чекати, враховуючи енергоспоживання заліза всередині.

Передавання даних 

У ноутбуці встановлений гігабітний Ethernet-контролер Killer E2600, а також модуль Killer Wi-Fi 6 AX1650i. Розробники запевняють, що вони дають перевагу в онлайн-іграх завдяки пріоритизації мережевого трафіку ігор, що забезпечує меншу затримку в передаванні даних. За словами розробників, ця технологія дозволяє зменшити мережеві затримки ледь не у 10 разів. Чи це дійсно так, сказати важко, особливої різниці зі звичайним мережевим контролером і Killer E2600 під час тестування ми не помітили.

Враження від ігрового процесу 

У роботі ноутбук зарекомендував себе найкращим чином. За виконані повсякденних завдань, як-то вебсерфінг, перегляд відео, робота з документами тощо, не виникло жодних ускладнень — все швидко, чітко та без глюків. 

В іграх ноутбук показав себе теж добре. Одразу зазначимо, щоб досягти прийнятного рівня FPS, не вимикаючи трасування променів, треба знизити роздільну здатність ігор та грати на 1920×1080. У такому разі вимогливі ігри на кшталт Metro Exodus видають 50-60 FPS залежно від інших налаштувань.

Також рекомендуємо не ставити якість трасування променів на максимум, адже тоді у найвимогливіших іграх на кшталт Cyberpunk 2077 не уникнути «слайд-шоу» з частотою 20-25 кадрів на секунду. А от якщо виставити налаштування трасування променів на низьку або середню якість, можна грати цілком комфортно.

У менш вимогливих до «заліза» іграх, наприклад, Counter-Strike 2, ноутбук спокійно видає 120-160 FPS залежно від налаштувань. Загалом в іграх цей пристрій демонструє доволі пристойні результати. За деяких компромісах щодо якості графіки він забезпечує гарну якість картинки навіть із трасуванням променів. Більшого від ігрового ноутбука годі й очікувати.

В іграх пристрій надто шумить і гріється. Але ж за максимального навантаження система споживає аж 200 Вт. Хоча температура компонентів не сягала критичних значень (відеокарта, наприклад, розігрівалася до 79°), що свідчить про гарну систему охолодження.

Автономність Acer Nitro 16

5716 мА·г
батарея
4,5-5
годин роботи
1,5 год
повне заряджання

Ноутбук оснащений батареєю місткістю 5716 мА·г. У комплекті є зарядний шнур із блоком живлення на 230 Вт. При цьому час роботи від батареї у цього ноутбука посередній. За мінімального навантаження та яскравості дисплея 50% його вистачає на 4,5-5 годин роботи. За серйозного навантаження розрядити пристрій можна десь за дві години. Але розчаровуватися не варто, такі показники цілком звичні для ігрових ноутбуків, для яких енергоефективність – далеко не головне завдання. Заряджається пристрій до 100% за півтори години.

Варто наголосити, що максимальної продуктивності ноутбук може досягти лише за підключенні до електромережі. Наприклад, за роботи від батареї ігри видаватимуть лише 30 кадрів на секунду (або менше) незалежно від налаштувань і не можна буде активувати режим максимальної продуктивності у фірмовому ПЗ.

З акцентом на продуктивність: огляд ігрового ноутбука Acer Nitro 16 зображення 5 Acer Nitro 16

Враження від ноутбука Acer Nitro 16

Ноутбук Acer Nitro 16 — це сучасне продуктивне рішення, що підійде для вирішення всіх повсякденних завдань, а також для роботи з вимогливим професійним ПЗ та іграми.

Він потішив якісним монітором з гарним переданням кольорів, високою контрастністю та плавністю картинки, гарним звуком та зручною клавіатурою. Його продуктивність дозволяє грати в сучасні ігри з пристойним рівнем якості графіки та підтриманням трасування променів. При цьому його недоліки, а саме шумна система охолодження та посередні показники автономної роботи, характерні для більшості таких пристроїв і майже не впливають на зручність використання пристрою і ті можливості, що він надає.

Переваги:

  • якісний екран
  • висока продуктивність
  • гарний звук
  • система охолодження
  • клавіатура
  • функціональне фірмове ПЗ

Недоліки:

  • посередня автономність
  • шум за максимального навантаження
  • маркий корпус
0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як підібрати КВЕД для ФОП бізнес-тренера, який надає послуги з коучингу?

Inna Sharova 13 червня 2025 16:30

Майбутнє рекрутингу: як штучний інтелект трансформує залучення талантів

Володимир Білик 17 годин тому

Друга хвиля схрещування з неандертальцями проходила в Ірані

Taras Satov 12 годин тому

Як створити криптобіржу мрії: формула успіху для інвесторів і партнерів

Владислав Гринів 13 червня 2025 13:14

Як працює WE Finance Code в Руанді та інших 26 країнах? Тепер — черга України!

Марина Саприкіна 13 червня 2025 15:00