Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Від 24 лютого українці відкрили у Польщі понад 10 тис. компаній

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
16 листопада 2022 2 хвилин читання

Від початку повномасштабної війни українці, які переїхали до Польщі, відкрили понад 10 тис. підприємств. Це приблизно 5% від усіх зареєстрованих натепер комерційних операцій у Польщі.

Дослідження провели польський Business Insider і група економічного прогнозування з Польського економічного інституту. Аналітики дійшли висновку, що у вересні українці були відповідальні майже за кожну десяту нову компанію.

«Можна припустити, що ці люди планують пов'язати своє життя з Польщею на більш тривалий час і залишитися тут після війни», — зазначила Катажина Дембковська, керівниця групи економічного прогнозування інституту.

Найчастіше українці будують бізнес, пов'язаний із програмуванням, перукарською та косметичною справою, а також ремонтом і транспортом. Business Insider каже, що переселенці «ідеально вписуються у сектори, де у Польщі бракує робочих рук» —  будівництво, IT або логістика.

Нагадаємо, восени росія завдала масованих ударів по енергетичній системі України. Люди звикають жити в умовах віялових відключень, а бізнес намагається перебудувати свої виробничі процеси під нові виклики. SPEKA запускає серію матеріалів про те, як компанії адаптуються до важкої зими та відключень електрики.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Британський стартап створив комп'ютерні ігри для собак, що запобігають деменції

Катерина Колонович 20 хвилин тому

Складна зима, ІТ-фриланс, якою буде допомога Україні. Кращі матеріали тижня

Юлія Даниленко 2 години тому

Як працюють ІТ-фрилансери, що треба для збереження талановитих працівників та в чому полягає нова етика українського бізнесу: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 19 годин тому

Як Україні втримувати таланти в умовах війни та після перемоги

Юлія Лапко 2 грудня 2022 16:00

У Каліфорнії запустили виробництво електричних тракторів зі штучним інтелектом

Катерина Колонович 2 грудня 2022 15:14