Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Японські астронавти підробили дані під час симуляції космічного польоту

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
29 листопада 2022 3 хвилин читання

Космічна агенція оголосить догану астронавту Сатоші Фурукаві, який очолював дослідницьку групу. Проте він однаково збирається на Міжнародну космічну станцію наступного року.

Японська агенція аерокосмічних досліджень (JAXA) повідомляє, що група дослідників сфабрикувала результати експерименту за керівництва одного з його астронавтів, який намагався змоделювати повсякденне життя на борту Міжнародної космічної станції (МКС), пише Gizmodo.

JAXA заявила, що притягне астронавта Сатоші Фурукаву до дисциплінарної відповідальності за підроблення даних. Експеримент проводили між 2016 і 2017 роками. У ньому брали участь 40 людей, які перебували у закритому середовищі, щоб імітувати те, що відчувають астронавти під час космічного польоту.

Учасники провели майже два тижні в закладі у місті Цукубі, після цього їхній рівень стресу та психічний стан мали оцінити дослідники. Натомість двоє дослідників, відповідальних за збирання інформації, сфабрикували дані, зібравши психологічні оцінки без інтерв'ю та переписавши діагноз учасників, повідомляє NHK World-Japan. Дослідники також стверджували, що опитування проводили троє з них, хоча насправді їх було двоє.

JAXA почала вивчати результати дослідження у листопаді 2020 року, помітивши, що з даними щось не так, і згодом призупинила експеримент вартістю $1,4 млн. За словами віцепрезидента JAXA Хіроші Сасакі, дослідники стверджували, що вони були надто зайняті, щоб приділити достатньо часу збиранню даних для експерименту.

Японська космічна агенція оголосить догану 58-річному астронавту Фурукаві, який був керівником проєкту. Та, оскільки Фурукава не брав особистої участі у підготовці даних, це не вплине на його майбутню місію на МКС у 2023 році.

JAXA також заявила, що розглядатиме можливість повернення гранту, який вона отримала від Міністерства освіти, культури, спорту, науки та технологій для проведення цього експерименту.

Нагадаємо, що відомий американський астронавт та амбасадор фандрайзингової платформи United24 Скотт Келлі відвідав київську лікарню «Охматдит», а також побував в Ірпіні. Він закликав усіх охочих робити пожертву на автомобілі швидкої допомоги ЗСУ, щоб вчасно рятувати постраждалих.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Boeing готує космічний корабель Starliner до історичного польоту на МКС

Владислав Паливода 13 годин тому

Космічне сміття з МКС впало на будинок у Флориді — NASA

Богдан Камінський 16 квітня 2024 14:56

США готуються до космічної війни

Сергій Коноплицький 15 квітня 2024 14:36

Привілей краси: чому привабливим людям довіряють та як на цьому заробити

Олександр Тартачний 13 квітня 2024 09:00

Техногіганти виділять американським та японським університетам $110 млн на ШІ-дослідження

Богдан Камінський 13 квітня 2024 08:00