Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Японія поставить ДСНС технологічні міношукачі з функцією георадара ALIS

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
24 січня 2023 3 хвилин читання

Японія надішле саперам з ДСНС високотехнологічне обладнання для робіт з гуманітарного розмінування

Це першій проєкт співпраці Японської агенції з міжнародного розвитку (Japan International Cooperation Agency — JICA) та Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Сапери отримають міношукачі з функцією георадара ALIS (advanced landmine imaging system), які здатні не лише знаходити потенційний вибухонебезпечний предмет під ґрунтом, але й показувати на моніторі його форму. 

Проєкт офіційно розпочався у січні 2023 року з тренінгу для українських саперів у Камбоджі. 

Поки міношукачі їдуть до України, вісім піротехніків з Києва, Харкова та Хмельницького опановують навички роботи з новим приладом у Камбоджі, в CMAC Поки міношукачі їдуть до України, вісім піротехніків з Києва, Харкова та Хмельницького опановують навички роботи з новим приладом у Камбоджі, в CMAC

За даними ДСНС, майже 30% території України забруднені мінами та вибухонебезпечними предметами. За підрахунками МВС, щодня піротехніки очищають від вибухонебезпечних предметів приблизно 50 га землі, а попереду ще чимало роботи. Деокуповані регіони дуже забруднені на протитанкові та протипіхотні міни, нерозірвані боєприпаси, розтяжки та інші вибухонебезпечні залишки війни.

Прилад поєднує функції металошукача та георадара. Він дає чітке зображення форми предмета під землею. 

«Ми вже навчили багатьох камбоджійських саперів, як працювати з ALIS. Щоб опанувати базовий рівень користування, достатньо кілька днів. Я сподіваюся, що використання цього міношукача допоможе якнайшвидше очистити деокуповані регіони України від вибухонебезпечних предметів і повернути їх до нормального життя». 
професор Мотоюкі Сато з Університету Тохоку, розробник міношукача ALIS

Камбоджійський центр протимінної діяльності (Cambodia Mine Action Center — CMAC) надав свої полігони та інструкторів для проведення тренінгу. За останні 30 років Камбоджа у співпраці з міжнародними партнерами спромоглася очистити значну територію від мін та вибухонебезпечних предметів і у такий спосіб відродити нормальну життєдіяльність регіону. 

«Камбоджа є одним із лідерів у впровадженні інноваційних методів розмінування і завжди готова поділитися своїми напрацюваннями з іншими країнами, які зараз залучені до протимінної діяльності».
Хенг Ратана, генеральний директор CMAC

У 2023 році JICA планує запустити низку проєктів допомоги для ДСНС, уточнив Нозому Ямашіта, директор офісу з розбудови миру в штаб-квартирі JICA. Це надання міношукачів ALIS, постачання вантажівок з кранами у межах проєкту технічної допомоги, а також додаткової техніки для розмінування.

JICA — це урядова організація, яка сприяє міжнародній співпраці та розвитку економіки Японії та глобальної економіки через соціоекономічний розвиток, досягнення економічної стабільності у регіонах, які розвиваються. Від 2017 року JICA працює в Україні та Молдові через офіс у Києві.

СМАС займається розмінуванням та очищенням територій від вибухонебезпечних предметів з 1992 року. Сьогодні СМАС активно передає свій досвід іншим країнам, зокрема Колумбії, Лаосу, Іраку та Анголі.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Японський виробник порцеляни охолоджує датацентри

Олеся Дерзська 17 годин тому

AI несеться: як ШІ розміновує Україну, ChatGPT в iPhone, усі деталі GPT-4о

Владислав Миронович 22 травня 2024 10:00

Гіперзвукові ракети-перехоплювачі розроблятимуть США та Японія

Владислав Паливода 16 травня 2024 08:15

Світова потреба в електроенергії суттєво зросте до 2050 року

Владислав Паливода 14 травня 2024 09:22

Google Pixel випереджає смартфони від Sony

Олеся Дерзська 8 травня 2024 17:53