Японія обмежить експорт до Китаю обладнання для виробництва мікросхем від Nikon і Tokyo Electron
Японія офіційно обмежить доступ Китаю до передового обладнання для виробництва мікросхем. Від липня 2023 року посилиться контроль за експортом 23 типів обладнання для виробництва напівпровідників.
Компанії Nikon та Tokyo Electron мають отримувати дозвіл від міністерства торгівлі Японії для продажу обладнання приблизно у 160 регіонів світу. Китай увійшов до цього переліку.
Аналогічний контроль за експортом раніше застосували США та Нідерланди. Від березня Нідерланди оголосили, що обмежать закордонні продажі напівпровідникових технологій задля національної безпеки.
Нідерландська компанія ASML є єдиним у світі виробником машин для екстремальної ультрафіолетової літографії (EUV). Це технологія для виготовлення 5-нм і 3-нм напівпровідників для новітніх телефонів та комп'ютерів.
Китай має ресурс для власного виробництва літографічного обладнання, проте наразі місцеві компанії не мають потужностей американських, японських і європейських конкурентів.
Так, машини від Shanghai Micro Electronics Equipment (SMEE), єдиного китайського виробника літографічного обладнання, здатні друкувати тільки 90-нм вузлові напівпровідники. Провідний китайський виробник напівпровідників SMIC улітку 2022 року почав масове виробництво 14-нм чипів та проєктне виготовлення 7-нм чипів.
Раніше уряд Китаю виділив $140 млрд на субсидії місцевим виробникам мікросхем.