Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Якщо росіяни захоплять Бахмут, на цьому їхній весняний наступ закінчиться. Інтервʼю з керівником ISW

Тетяна Гайдук
Тетяна Гайдук Креативна директорка TRUMAN, співзасновниця проекту KYIV NOT KIEV
29 березня 2023 6 хвилин читання

«Я не беруся прогнозувати, що українці втратять Бахмут. Це можливо, але навіть якщо вони його втратять, це буде тактичною поразкою втрати міста на користь оперативного успіху знищення величезної кількості бойової сили. росія ж задіяла у Бахмуті елітні підрозділи, зокрема, повітряний десант, і ці сили також будуть не в найкращій формі, щоб захищатися під час українського контрнаступу„, — розповів проєкту Kyiv not Kyiv Джордж Баррос, керівник групи геопросторової розвідки ISW.

SPEKA  наводить ключове.

  • Російська конвенційна армія зазнала поразки. Усі російські підрозділи, що мають значення для військової спроможності росії, воювали в Україні, зазнали втрат та перегрупувалися. Це означає, що у путіна немає ефективного «незайманого», чистого резерву, який він міг би використати будь-де в Україні. Зусилля російського командування з використання в'язнів-вагнерівців та резерву «БАРС» у війні також не принесли успіхів. Тим часом путін не наважується провести повну мобілізацію або ж більше хвиль часткової.
  • Українці успішно випотрошили російське офіцерське ядро. ISW має інформацію про те, що курсантів військових академій достроково випускають, достроково підвищують та направляють у командні частини, до яких вони не готові.
На відновлення російського офіцерського корпусу знадобиться ціле покоління
  • Одна з найбільш очевидних речей — це використання тактики «людської хвилі» десантними загонами поблизу Бахмута. За допомогою супутників або безпілотників легко побачити, що російські війська, зокрема сили групи Вагнера, які діють в районі Бахмута, по суті є піхотою. Вони часто діють без будь-якої збройної підтримки, що призводить до жахливих втрат — поле бою всіяне їхніми трупами.  
  • Поки що, зважаючи на дані відкритих джерел, ми не бачили жодної нової концентрації російських сил на якомусь конкретному напрямку, яка б свідчила про новий російський наступ. 
  • З відкритих джерел ми не побачили жодних ознак того, що українці у значних масштабах залучили резервні сили для утримання Бахмута. 
  • Я не беруся прогнозувати, що українці втратять Бахмут. Це можливо, але навіть якщо вони його втратять, це буде тактичною поразкою втрати міста на користь оперативного успіху знищення величезної кількості бойової сили. росіяни знищують вагнерівців у Бахмуті, щоб «показати Пригожину його місце». Крім того, росія задіяла в Бахмуті елітні підрозділи, зокрема повітряний десант. Ці сили також будуть не у найкращій формі, щоб захищатися під час українського контрнаступу. 
  • Рішення України утримувати Бахмут поки що є розважливим, бо, по-перше, українські війська не оточені, а по-друге, вони знищили значну кількість російських сил, і це дуже важлива умова для українського контрнаступу цієї весни.
  • Ситуація біля Авдіївки відрізняється від тієї, що є під Бахмутом. Не схоже, що росіяни накопичили таку ж кількість сил, як і в Бахмуті, щоб спробувати досягти тактичних перемог лише за рахунок грубої сили і великих людських жертв. Проте росіяни можуть пріоритезувати Авдіївку після поразки під Вугледаром. 
  • Згідно з нашими оцінками, російська кампанія у Луганській області незабаром сягне кульмінації. Якщо росіяни візьмуть Бахмут, це майже напевно швидко завершить кампанію, бо вони не матимуть можливості продовжувати наступ після цього. Якщо росіяни захоплять Бахмут, це буде завершенням російського весняного наступу, і тоді ми побачимо, як українці почнуть перебирати ініціативу для свого весняного контрнаступу.
  • Є багато романтичних роздумів про те, що там якісь проблеми, що путін піде і влада зміниться. Але усі силовики, що теоретично можуть замінити путіна, походять зі школи російського історичного ревізіонізму, російського імперіалізму. Усі вони не поважають суверенітет держав колишнього радянського союзу чи колишньої російської імперії. Вони сприймають ці території як територію росії і продовжуватимуть, я думаю, вести війну проти України для досягнення цих цілей. Немає підстав вважати, що наміри Кремля щодо України колись зміняться.

Kyiv not Kiev також поставили Джорджу Барросу питання від SPEKA.

SPEKA

Як супутникові технології впливають на можливість України отримати доступ до інформації? Як якісні супутникові знімки впливають на перебіг війни і як ви їх використовуєте?

Цей інструмент допомагає нам збирати багато різних даних і відповідати на різні запитання, тому мати супутникові дані було дуже корисно ще в серпні-січні 2021-2022 років.

Завдяки їм ми бачимо зони збору, які росіяни створювали навколо України перед повномасштабним вторгненням, і ми мали змогу спостерігати, чи збільшувалися вони чи зменшувалися. Наприклад, де накопичується більше обладнання — у Білорусі чи  у Бєлгороді. Також ми можемо побачити, як зростали різні польові табори, які використовували ці росіяни. Це допомагало краще зрозуміти ситуацію. Для нас також корисно мати можливість перевіряти певні типи змін, які надходять на нашу контрольну мапу місцевості.

Ми також використовували різні види супутникових зображень, щоб визначити російську тактику, і побачити, чи російські сили діють у формуваннях і використовують деякі підходи, які, як повідомляють деякі російські військові блогери та українські джерела, змушують російську армію діяти. Це дуже корисно мати.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Нічна атака шахедів по Україні 28 травня 2023: що відомо

Кіра Іванова 18 годин тому

Наслідки ракетного обстрілу Дніпра 26 травня: що відомо

Ганна Гілова 27 травня 2023 10:43

Зброя контрнаступу: як РСЗВ HIMARS допоможуть ЗСУ

Єлизавета Гогілашвілі 26 травня 2023 15:46

«Якщо ворог хоче знищити економіку твоєї держави, просте функціонування твого бізнесу — це вже відсіч». Інтерв’ю з CEO Netpeak Group Артемом Бородатюком

Єлизавета Гогілашвілі 26 травня 2023 15:08

САУ Archer приїдуть в Україну вже цього літа: що відомо про шведську зброю

Олександр Тартачний 26 травня 2023 11:20