Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Якою стане Британія після Джонсона і що зміниться для України: аналізує історик-британіст

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
7 вересня 2022 4 хвилин читання

Що змінить для України відставка Бориса Джонсона і обрання нового прем'єр-міністра країни? Історик-британіст Єгор Брайлян проаналізував, хто може прийти на місце премʼєра і як це вплине на допомогу від Великої Британії. 

Брайлян називає ключових кандидатів на посаду премʼєра: це міністерка закордонних справ Ліз Трасс, міністр оборони Бен Воллес. Ймовірно, що посаду може обійняти активний опонент Джонсона, голова парламентського комітету в палаті громад з питань оборони Тобіас Елвуд. 

"Елвуд та Воллес — це дві ключові постаті, від рішення яких залежать подальші постачання озброєння в Україну", — зазначає британіст.

Постачання зброї з Британії: чи зміниться щось після Джонсона?

За словами експерта, Борис Джонсон задав таку високу планку дипломатичної, військової та гуманітарної підтримки України, що жоден уряд найближчим часом не зможе все це перекреслити.

Навіть попри те, що свого часу у списку донорів Консервативної партії були російські олігархи, останніми роками позиція Британії щодо росії суттєво змінилася. 

Британія визнала, що росія порушує міжнародне право, втручається у внутрішні справи Великої Британії і що потрібно підтримувати Україну, а також що Захід недостатньо рішуче відреагував на анексію Криму у 2014 році. 

Джонсон чітко говорив про це як усередині своєї країни, так і на міжнародній арені, і це не сподобалося росіянам. «Є навіть конспірологічні теорії, що усунення Джонсона з прем'єрського крісла також рука кремля. Важко стверджувати, але у Лондоні й досі зберігається істотний вплив москви», — наголошує Брайлян. 

Він також додає, що українській владі зараз важливо підтримувати увагу до нашої держави через апелювання до історичних зв'язків. Адже України від кінця 80-х років на британському горизонті взагалі не було. По суті, Джонсон повернув нашу країну до британського порядку денного.

Що зміниться всередині Британії після обрання нового прем'єра?

Позачергові парламентські вибори можуть суттєво змінити ситуацію в Британії. Якщо вони відбудуться, тема України та росії буде однією з ключових. Велику роль на виборах також відіграватиме чинник регіонального націоналізму. 

Окрім регіональних проблем, є ще питання Північної Ірландії, подальші проблеми з ЄС, але саме російсько-українська війна більшою мірою стала чинником внутрішньої політики Великої Британії.

"Щодо позиції стосовно України опозиційних партій (лейбористів, ліберальних демократів, шотландської національної партії), то із цим складно, бо їхні цілі орієнтовані на внутрішні питання", — говорить автор. 

Чому Джонсону довелося піти

Багато британців підтримують Україну, але не Джонсона, який втратив довіру суспільства через гульбища під час ковіду. Також на його репутацію негативно вплинуло питання екстрадиції Ассанжа до США у червні. 

"Для пересічних британців політика подвійних стандартів і щодо Ассанжа, і щодо російських олігархів у Британії, і щодо вечірок є визначальною", — пояснює Брайлян.

Він називає ймовірність того, що влада у Британії зміниться до кінця року, досить високою, адже 12 років підряд премʼєри були консерваторами.

З іншого боку, зараз у Британії посилилася увага до України з погляду аналітичних центрів і медіа. На жаль, посприяли цьому дуже трагічні події. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Тестування закінчилось, а меми – ні. Українці почали сумувати за сповіщеннями ДСНС

Ольга Валькевич 19 годин тому

ЄC готує восьмий пакет санкцій проти росії. Що до нього увійде

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 16:31

Пів року війни: в якому стані економіка? Головне з дискусії «CASE Україна»

Олександр Тартачний 23 вересня 2022 10:00

В Україні розробили універсальний станок під великокаліберні кулемети для колісної техніки

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 19:52

Мобілізація і протести на росії (ми самі шоковані). Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 22 вересня 2022 08:22