Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чого чекати від сфери ШІ у новому році

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
4 січня 2023 6 хвилин читання

Спільнота штучного інтелекту зробила кілька величезних досягнень у 2022 році. Сподіваємось, що 2023-й буде ще цікавішим.

Ми зібрали основні прогнози експертів щодо індустрії штучного інтелекту у наступному році — від розвитку в обробленні природної мови до зростання інтелектуальної автоматизації та прогресу гуманоїдних роботів. 

1. Персональні помічники на основі ШІ 

Персональні помічники на основі штучного інтелекту стануть іще досконалішими та потужнішими. Розробники сподіваються, що вони виконуватимуть ширший спектр завдань і функцій, зокрема здатність розуміти складні запити та відповідати на них. Наприклад, голосовий помічник Alexa на базі Amazon уміє розповідати дітям казки та навіть розмовляти голосом померлих родичів. 

За допомогою оброблення природної мови та алгоритмів машинного навчання ці помічники зможуть надавати персоналізовану допомогу користувачам

Оскільки персональні помічники на основі ШІ продовжують розвиватися, вони стануть невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. Вони зможуть допомогти нам у всьому: від керування розкладом і зустрічами до ухвалення рішень. Надалі ми навіть можемо побачити помічників штучного інтелекту, які здатні «думати» самостійно.

Уже зараз чатботи із штучним інтелектом вміють відповідати на фактологічні запитання, вигадувати історії та давати поради. На скриншоті — інструкція щодо інсталяції бібліотеки Pillow для Python Уже зараз чатботи із штучним інтелектом вміють відповідати на фактологічні запитання, вигадувати історії та давати поради. На скриншоті — інструкція щодо інсталяції бібліотеки Pillow для Python

Асистенти зможуть передбачити наші потреби та запропонувати рішення ще до того, як ми навіть усвідомимо, що у нас є проблема. Вони також можуть навчатися й адаптуватися до наших індивідуальних уподобань і звичок, стаючи з часом ефективнішими.

2. Штучний інтелект боротиметься з екологічними проблемами 

Ми можемо очікувати, що штучний інтелект буде використовуватися для вирішення низки екологічних проблем. Його вже застосовують для оптимізації використання енергії у будівлях, прогнозування та пом'якшення наслідків стихійних лих і розроблення нових способів скорочення викидів вуглецю.

Підписуйтеся на наші соцмережі

ШІ може допомогти запобігти лісовим пожежам. Використовуючи такі джерела даних, як супутникові зображення, дані про погоду та публікації у соцмережах, він може розробити кращі алгоритми виявлення та поширення вогню. Вже зараз працюють динамічні мапи ризиків лісової пожежі з інтерактивним моделюванням її поширення.

Теоретично ШІ можна використовувати для безпосереднього втручання у клімат Землі, зокрема маніпулювати погодою та регулювати температуру. Цього можна досягти через розміщення масивних сонячних панелей у космосі або створення штучних «хмарних міст» в атмосфері. Але розроблення таких технологій також передбачає значні ризики.

Кліматичні рішення на основі штучного інтелекту можуть мати непередбачені наслідки та посилити наявні екологічні проблеми. Для політиків і вчених вкрай важливо оцінити потенційні ризики та переваги кліматичних рішень на основі ШІ.

3. Людиноподібні роботи (не як термінатор)

Гуманоїдні роботи будуть більш поширеними як вдома, так і на робочих місцях. Їх використовуватимуть у різних ролях — від надання допомоги вдома до виконання складних завдань на виробництві.

Оскільки можливості гуманоїдних роботів продовжують зростати, вони ставатимуть дедалі більш розумними та автономними. У далекому майбутньому роботи-гуманоїди, ймовірно, зможуть діяти самостійно, ухвалюючи рішення без участі людини.

Людиноподібні роботи також матимуть розширені фізичні можливості. Вони зможуть рухатися зі швидкістю та грацією, легко орієнтуючись у різноманітному середовищі. Вони також будуть міцними та витривалими, зможуть підіймати важкі предмети та витримувати ушкодження. Наприклад, Tesla у 2022 році продемонструвала два прототипи людиноподібного робота Optimus, над яким планує продовжити роботу. 

Вони намагаються адаптувати алгоритми, які працюють в автомобілях Tesla, для Optimus. Робот Atlas від Boston Dynamics, та навіть і робопес Spot, спритніший і має кращі фізичні характеристики, але він не працює на штучному інтелекті, як Optimus, до того ж значно дорожчий. Хоча робота над роботами типу Optimus і Atlas триватиме і у 2023-му.

4. Генеративний ШІ

Це тип штучного інтелекту, який здатний генерувати контент, наприклад, зображення, відео та текст, на основі набору вхідних даних, переважно текстового запиту.

Зображення створені за допомогою штучного інтелекту

У 2023 році ми можемо очікувати, що генеративний штучний інтелект буде використовуватися у різноманітних застосунках для створення реалістичних віртуальних середовищ для ігор і симуляції. У майбутньому генеративний ШІ зможе створювати цілі віртуальні світи з реалістичним середовищем, персонажами та сюжетними лініями.

Він також використовуватиметься для створення персоналізованого контенту у великих масштабах. Аналізуючи вподобання, поведінку та інтереси користувачів, генеративний штучний інтелект зможе створювати персоналізований контент. Це буде особливо корисно в індустрії маркетингу, де підприємства зможуть створювати персоналізовані оголошення, електронні листи тощо.

5. Автоматизація та боротьба за робочі місця у 2023 році

Оскільки машини та алгоритми стають дедалі більше здатними виконувати складні завдання, ми можемо очікувати збільшення кількості автоматизованих завдань.

Ми, можливо, доживемо до того часу, коли машини будуть виконувати усі завдання, які може виконати людина. Це потенційно може призвести до масового скорочення робочих місць, оскільки машини стають більш ефективними та рентабельними, ніж люди. Але також це може звільнити працівників від рутинних завдань, щоб вони зосередилися на креативніших видах діяльності.

Деякі футуристи навіть припускають, що зростання ШІ може зумовити створення універсального базового доходу як способу гарантувати, що кожен має достатньо для життя, навіть якщо він не може знайти роботу.

Хоча важко передбачити майбутнє ШІ. Зрозуміло, що автоматизація й надалі відіграватиме важливу роль в економіці, але точна роль її досі не визначена. 

 

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Google починає співпрацю з Associated Press для інтеграції новин у реальному часі в Gemini

Вікторія Рудзінська 16 січня 2025 07:09

OpenAI тестує реєстрацію в ChatGPT за номером телефону без електронної пошти

Вікторія Рудзінська 15 січня 2025 22:05

Більше робочих місць чи скорочення: як штучний інтелект впливатиме на зайнятість

Олександр Тартачний 15 січня 2025 09:23

Штучний інтелект погіршує здатність до критичного мислення – дослідження

Вікторія Рудзінська 15 січня 2025 07:09

Чому за твердотілими акумуляторами для електромобілів майбутнє та хто буде перший у цих перегонах: заяви від Toyota, Honda, Dodge та QuantumScape

Неля Збишко 14 січня 2025 12:30