Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як змінився світ та чого чекати далі. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
3 жовтня 2022 3 хвилин читання

Щоразу дивуюсь, як учасники ринку на майданчику «Спільнота» щотижня зосереджуються на одній темі без попередніх домовленостей. Чи з ними? Бо якщо з, то я почну вірити у теорію змови.

Тож цього тижня експерти розбирались у змінах кількох провідних галузей. Пропонуємо стислий переказ.

IT, економіка та бізнес. Як трансформується світ у 2022 році

  • IT

2022 рік змінив для українського IT все й одночасно залишив головне. Головне полягає у тому, що це, як і раніше, сильний економічний тил України. Однак фокус уваги все-таки змінився. 

Зокрема, помітним у цій сфері став запуск оборонного хакатону IDI Camp та  розробка «квадрокоптерного міношукача» (Quadcopter Mines Detector).

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну тренд на ІТ-технології для посилення безпеки спостерігається не лише в Україні. НАТО створило фонд, що буде інвестувати у стартапи та фонди, що займаються розробленням ШІ, обробленням великих даних та автоматизацією. Велика Британія виділила $100 млрд на розвиток ШІ для військових потреб. Міністерство оборони США запросило $874 млн на штучний інтелект на 2022 рік, адже американська армія переконана у необхідності розвитку таких технологій для посилення обороноздатності держави. Тож потреба у продуктах і стартапах military-напряму лише зростатиме.

До речі, про ШІ. Його залучатимуть не тільки в оборонку. Він нікого не залишить без роботи, навіть нас, журналістів. Це не може не тішити.

  • Бізнес

Топтри слова: інфляція, енергетика та підтримка. США, Італія, Бразилія, Китай та інші країни переймаються економічними особливостями та майбутнім енергетики, що зумовлено наслідками вторгнення росії в Україну. Як повідомив автор та аналітик Іван Верстюк, економічній стабільності загрожує волатильність світових бірж, відповіддю на яку має стати довгостроковий характер нових інвестицій як у розвинуті, так і в розвиткові ринки. Дискусії про природу нинішньої інфляції також видають тих, хто воліє досягти певного компромісу з рф, і тих, хто серйозно налаштований звести енергетичну співпрацю з росією до нуля.

Українські компанії по-різному тримають економічний фронт. Утрималися і розвиваються ті бізнеси, чий ринок не зник з приходом війни, або ж вони змогли увійти в інший — що працює. Зокрема, найменше втратила ІТ-галузь та аутсорс-бізнеси, тобто основний ресурс яких — персонал, що має доступ до інтернету. Що ще? Зібрали тут.

  • Економіка

Перспективи є. 19 вересня президент Володимир Зеленський поговорив з головою найбільшої у світі інвестиційної компанії Black Rock. Сам факт, що Black Rock зараз приділяє увагу Україні, позитивний. Американський капітал дуже нечасто заходив в Україну. Варто Україні побудувати здорову інфраструктуру фінансового ринку — Black Rock буде тут. І не лише він. Увага цього фонду — це певний аванс.

Тож давайте говорити про успіхи та проблеми, донатити ЗСУ та не здаватися.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Правила work-life balance: бізнес, медитації та байдарки. Founder та СЕО Unicsoft Олексій Завгородній

Христина Коновалова 14 годин тому

Чому під час війни і атак по енергетичній інфраструктурі варто використовувати електронні документи

Владислав Миронович 2 грудня 2022 18:00

Як Україні втримувати таланти в умовах війни та після перемоги

Юлія Лапко 2 грудня 2022 16:00

У Херсоні вже запрацювали 32 зі 150 станцій мобільного зв'язку «Київстар»

Руслан Сорока 2 грудня 2022 15:56

План безперервності бізнесу: ключові поради, як досягти стійкості

GlobalLogic Ukraine 2 грудня 2022 13:30