Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Яким буде GPT-4: факти, прогнози та припущення

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
13 березня 2023 5 хвилин читання

Після неймовірного успіху ChatGPT (досяг 100 млн активних користувачів за два місяці від запуску), який заснований на нейромережі GPT-3,5 компанія-розробник схоже готова представити нову версію. SPEKA з'ясувала, що відомо про GPT-4 і на що буде здатен новий алгоритм від OpenAI

Коли очікувати на реліз GPT-4

GPT-4 має вийти вже цього тижня, 13-19 березня. Про це на інформаційному заході «AI in Focus — Digital Kickoff» повідомив Андреас Браун, технічний директор «Microsoft Німеччина». Microsoft є головним інвестором OpenAI. 

Андреас Браун, технічний директор Microsoft Німеччина на заході «AI in Focus — Digital Kickoff». Фото: Microsoft Андреас Браун, технічний директор Microsoft Німеччина на заході «AI in Focus — Digital Kickoff». Фото: Microsoft

Чим GPT-4 відрізнятиметься від ChatGPT та GPT 3,5

Технічні директори Microsoft повідомили поки що не надто багато інформації. Але ключовим є те, що GPT-4 працюватиме на основі мультимодальних моделей. Це означає, що в алгоритму буде мультимодальний словник, у якому частина токенів відповідає за текст, а інші за зображення, звуки тощо. 

Отже, GPT-4 матиме можливість працювати у різних форматах, як-от відео та текст, аудіо та текст. Андреас Браун підтвердив, що це дозволить штучному інтелекту перетворювати текст користувача на зображення, музику та відео.

Це не перша спроба генерувати відео за текстовим запитом. Подібні моделі є у Google та Meta. Докладніше про їхні можливості ми розповідали у цьому матеріалі

Натомість ChatGPT, як і мовна модель GPT 3,5, на основі якої він створений, працює лише з текстом. 

Окрім того, GPT-4 буде більш схожим на людину у своїх відповідях і надаватиме їх швидше, ніж ChatGPT. OpenAI також розробляє мобільний застосунок, який використовуватиме GPT-4. Натомість ChatGPT доступний лише у браузері. 

Які ще є припущення щодо принципу роботи GPT-4

Ще у серпні 2021 року Wired повідомляв, що експерти галузі припустили, що GPT-4 матиме 100 трлн параметрів. Створення ШІ з більшою кількістю параметрів не обов'язково гарантує кращу продуктивність, однак це може вплинути на швидкість відповіді. 

Натяк на можливі деталі щодо GPT-4 надійшов із прайс-листа, який Тревіс Фішер опублікував у Twitter. Новий продукт для розробників, що пропонує OpenAI під назвою Foundry, матиме дві моделі, які оброблятимуть більше слів як вхідних даних, завдяки чому відповіді будуть ще точнішими. 

Одна з моделей генерації тексту з переліку у діаграмі цін на екземпляри має максимальне контекстне вікно у 32 тис. токенів (приблизно дорівнює кількості символів). GPT-3.5 має контекстне вікно у 4 тис. токенів, тому припускають, що ця модель може бути довгоочікуваним GPT-4 або сходинкою на шляху до нього.

Чи матиме GPT-4 сильний штучний інтелект

Сильний або повний штучний інтелект може успішно виконати будь-яке інтелектуальне завдання, яке може виконати людина і фактично перевершити людський розум. Момент, коли ШІ перевершить людський розум, називають технологічною сингулярністю.   

Але, за словами співзасновника та генерального директора OpenAI Сема Альтмана, GPT-4 ще не досягне цього показника. Теперішні моделі глибокого навчання OpenAI розв'язують проблеми та визначають закономірності методом спроб та помилок.

«Я думаю, що AGI (штучний генералізований інтелект) — це те, чого від нас очікують, і GPT-4 розчарує людей, які сподіваються, що він ним буде», — сказав він.

Водночас на запитання, коли Альтман очікує побачити штучний генералізований інтелект, він заявив, що це ближче, ніж можна собі уявити, але ж і перехід до нього не буде таким раптовим, як дехто очікує. 

Як GPT-4 змінить індустрію та робочі процеси

На цьому ж заході генеральний директор «Microsoft Німеччина» Маріанна Янік, назвала поточну розробку ШІ та ChatGPT моментом iPhone, натякаючи на революційність технології. За її словами, йдеться не про заміну роботи, а про виконання повторюваних завдань іншим способом, ніж раніше. 

На її переконання, зміни не обов'язково означають втрату роботи. Янік наголосила, що знадобиться багато експертів, аби використовувати штучний інтелект, а також що традиційні описи посад зараз змінюються, тому з'являються нові цікаві професії.

Як співпраця з OpenAI впливає на Microsoft

Microsoft інвестувала величезні кошти у дослідження та розроблення OpenAI. Точну суму інвестицій не розголошують. За даними ЗМІ, йдеться про $10 млрд. Але у корпорації відмовилися прокоментувати цю інформацію.

Основні витрати припадають на обчислювальні потужності, які необхідні для роботи таких складних систем. За словами Сема Альтмана, кожен запуск ChatGPT коштує кілька центів. Це не мала сума, враховуючи кількість користувачів. 

OpenAI очікує $200 млн доходу наступного року та $1 млрд до 2024 року.

Хоча для Microsoft співпраця коштує чимало, корпорація отримує зиск. Пошукова система Bing, яка працює на основі штучного інтелекту ChatGPT, перевищила 100 млн щоденних активних користувачів. Використання ШІ допомогло зрости аудиторії сервісу як ніколи раніше. Його основний конкурент — Google — має понад 1 млрд активних користувачів щодня.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ШІ-помічник програміста Google Studio Bot став доступним у 170 країнах світу

Артем Житкевич 8 годин тому

Intel зіткнулася з величезним попитом на прискорювачі обчислень Gaudi2 у Китаї

Артем Житкевич 10 годин тому

Польща розслідує діяльність OpenAI через ймовірне порушення конфіденційності даних

Богдан Камінський 13 годин тому

Британський регулятор може схвалити угоду Microsoft та Activision

Юлія Мирська 16 годин тому

YouTube представив нові інструменти на основі ШІ

Юлія Мирська 19 годин тому