Яким буде GPT-4: факти, прогнози та припущення
Після неймовірного успіху ChatGPT (досяг 100 млн активних користувачів за два місяці від запуску), який заснований на нейромережі GPT-3,5 компанія-розробник схоже готова представити нову версію. SPEKA з'ясувала, що відомо про GPT-4 і на що буде здатен новий алгоритм від OpenAI.
Коли очікувати на реліз GPT-4
Чим GPT-4 відрізнятиметься від ChatGPT та GPT 3,5
Технічні директори Microsoft повідомили поки що не надто багато інформації. Але ключовим є те, що GPT-4 працюватиме на основі мультимодальних моделей. Це означає, що в алгоритму буде мультимодальний словник, у якому частина токенів відповідає за текст, а інші за зображення, звуки тощо.
Натомість ChatGPT, як і мовна модель GPT 3,5, на основі якої він створений, працює лише з текстом.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Окрім того, GPT-4 буде більш схожим на людину у своїх відповідях і надаватиме їх швидше, ніж ChatGPT. OpenAI також розробляє мобільний застосунок, який використовуватиме GPT-4. Натомість ChatGPT доступний лише у браузері.
Які ще є припущення щодо принципу роботи GPT-4
Ще у серпні 2021 року Wired повідомляв, що експерти галузі припустили, що GPT-4 матиме 100 трлн параметрів. Створення ШІ з більшою кількістю параметрів не обов'язково гарантує кращу продуктивність, однак це може вплинути на швидкість відповіді.
Натяк на можливі деталі щодо GPT-4 надійшов із прайс-листа, який Тревіс Фішер опублікував у Twitter. Новий продукт для розробників, що пропонує OpenAI під назвою Foundry, матиме дві моделі, які оброблятимуть більше слів як вхідних даних, завдяки чому відповіді будуть ще точнішими.
OpenAI has privately announced a new developer product called Foundry, which enables customers to run OpenAI model inference at scale w/ dedicated capacity.
— Travis Fischer (@transitive_bs) February 21, 2023
It also reveals that DV (Davinci; likely GPT-4) will have up to 32k max context length in the public version. 🔥 pic.twitter.com/5KEsWLqPdc
Одна з моделей генерації тексту з переліку у діаграмі цін на екземпляри має максимальне контекстне вікно у 32 тис. токенів (приблизно дорівнює кількості символів). GPT-3.5 має контекстне вікно у 4 тис. токенів, тому припускають, що ця модель може бути довгоочікуваним GPT-4 або сходинкою на шляху до нього.
Чи матиме GPT-4 сильний штучний інтелект
Сильний або повний штучний інтелект може успішно виконати будь-яке інтелектуальне завдання, яке може виконати людина і фактично перевершити людський розум. Момент, коли ШІ перевершить людський розум, називають технологічною сингулярністю.
Але, за словами співзасновника та генерального директора OpenAI Сема Альтмана, GPT-4 ще не досягне цього показника. Теперішні моделі глибокого навчання OpenAI розв'язують проблеми та визначають закономірності методом спроб та помилок.
«Я думаю, що AGI (штучний генералізований інтелект) — це те, чого від нас очікують, і GPT-4 розчарує людей, які сподіваються, що він ним буде», — сказав він.
Водночас на запитання, коли Альтман очікує побачити штучний генералізований інтелект, він заявив, що це ближче, ніж можна собі уявити, але ж і перехід до нього не буде таким раптовим, як дехто очікує.
Як GPT-4 змінить індустрію та робочі процеси
На цьому ж заході генеральний директор «Microsoft Німеччина» Маріанна Янік, назвала поточну розробку ШІ та ChatGPT моментом iPhone, натякаючи на революційність технології. За її словами, йдеться не про заміну роботи, а про виконання повторюваних завдань іншим способом, ніж раніше.
Як співпраця з OpenAI впливає на Microsoft
Microsoft інвестувала величезні кошти у дослідження та розроблення OpenAI. Точну суму інвестицій не розголошують. За даними ЗМІ, йдеться про $10 млрд. Але у корпорації відмовилися прокоментувати цю інформацію.
Основні витрати припадають на обчислювальні потужності, які необхідні для роботи таких складних систем. За словами Сема Альтмана, кожен запуск ChatGPT коштує кілька центів. Це не мала сума, враховуючи кількість користувачів.
OpenAI очікує $200 млн доходу наступного року та $1 млрд до 2024 року.
Хоча для Microsoft співпраця коштує чимало, корпорація отримує зиск. Пошукова система Bing, яка працює на основі штучного інтелекту ChatGPT, перевищила 100 млн щоденних активних користувачів. Використання ШІ допомогло зрости аудиторії сервісу як ніколи раніше. Його основний конкурент — Google — має понад 1 млрд активних користувачів щодня.