Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Які галузі найбільше потребують Big Data — аналітика “Київстару”

Юлія Мирська
Юлія Мирська
14 лютого 2024 3 хвилин читання

Компанія “Київстар” проаналізувала запити українського бізнесу, які надходили до неї протягом 2023 року, та створила аналітику щодо галузей українського ринку, де зростатиме потреба в інструментах Big Data.

Розподіл нових запитів серед галузей бізнесу 2023 року був наступним:

 • 28,77% -  ритейл (онлайн і офлайн);
 • 17,81% — заклади харчування;
 • 12,33% — сфера послуг;
 • 13,70% — сфера нерухомості;
 • 9,59% — виробництво;
 • 8,22% — краса і спорт;
 • 6,85% — медицина і ветеринарія;
 • 2,74% — освіта і саморозвиток.
Які галузі найбільше потребують Big Data — аналітика “Київстару” Які галузі найбільше потребують Big Data — аналітика “Київстару”
“У ритейлі традиційно висока кількість запитів (28,77% ) на Big Data-продукти (зокрема, таргетовану комунікацію) і вона й далі продовжує зростати. Крім того, прослідковується збільшення попиту в цій галузі на аналітичні продукти. Активно аналітикою також цікавиться і сфера послуг (12,33%)”
Тетяна Юрчишина, маркетинг-директорка “Київстар” на B2B-ринку

Зростання попиту на Big Data-продукти помітно серед виробників, особливо серед тих, які самостійно розвивають канали продажу своєї продукції. 

За словами Юрчишиної, збільшується кількість запитів на аналітику й таргетовані смс-повідомлення серед аптек, а також зростає інтерес до послуг дослідження аудиторії та пошуку потенційних клієнтів у сфері освіти та саморозвитку.

Які інструменти Big Data були популярні в Україні в 2023 році:

 • Розсилки (таргетовані та тригерні) — допомагають побудувати комунікацію з цільовою аудиторією, враховуючи її стать, інтереси, потреби, спосіб життя та інше, за допомогою понад 100 Big Data-параметрів;
 • Аналітика і портрет клієнта — допомагає більше дізнатися про характерні риси та вподобання своїх клієнтів, або ж як змінилися їхні потреби. Це дозволяє сегментувати аудиторію, пристосовувати асортимент продукції та розробити відповідну маркетингову стратегію;
 • Геоаналітика і теплові карти — дозволяють визначити найбільш популярні серед цільової аудиторії місця для відкриття чи переміщення бізнесу, розширення його мережі, запуску нових транспортних маршрутів, розміщення зовнішньої реклами та іншого;
 • Антифрод-інструменти - допомагають онлайн-магазинам боротися з цифровим шахрайством.

Що таке Big Data 

Big Data — це технологія, яка базується на прогностичних моделях, побудованих на аналізі великої кількості неперсоналізованих і знеособлених даних, а також алгоритмах машинного навчання. 

Алгоритми Big Data дозволяють класифікувати аудиторію за понад 100 автоматизованими критеріями, що допомагає з високою точністю прогнозувати їх потреби та поведінку, а також вибудовувати з цільовою аудиторією кращу та більш адресну комунікацію.

Які галузі найбільше потребують Big Data — аналітика “Київстару” Які галузі найбільше потребують Big Data — аналітика “Київстару”
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Побудова комунікації між науковцями та представниками бізнесу. Відкриття проєкту INSCIENCE Business

Анна Сергієнко 5 квітня 2024 20:11

Чого чекати на ринку IT

Сергій Коноплицький 3 квітня 2024 13:06

Стратегія зростання: як ІТ-бізнесам нарощувати співпрацю з клієнтами

Артур Федоренко 1 квітня 2024 14:40

«Київстар» сплатив 21,6 млрд грн податків і зборів за два роки

Богдан Камінський 28 березня 2024 17:06

Біткоїн скоригувався від $72 тис. до $62 тис. Як і чому так вийшло?

Павло Осадчук 25 березня 2024 13:00