Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як змінились доходи та витрати айтівців під час війни. Дослідження IT Research Resilience

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
1 серпня 2022 2 хвилин читання

Lviv IT Cluster оприлюднив результати дослідження IT Research Resilience у якому розповів як змінилось українське IT під час війни. Дослідження завершили у червні. Повний результат можна прочитати у нашому матеріалі.  

Доходи IT-працівників під час війни 

Медіана доходу айтівців $2360. Більшість ІТ-спеціалістів (73%) зазначають, що їх доходи не змінились або зросли. Але водночас зросли і витрати. Це зокрема пов'язано з релокацією та переїздами. 

Серед айтівців 89% (203 тис. осіб) донейтять на благодійність. 14% з них витрачають на це понад чверть сімейного бюджету.

Основні витрати  — харчування (21%), житло (17%). Також в середньому 20% від доходів заощаджують, а 14%  — жертвують на благодійність. 

Щомісяця на витрати, пов'язані з переїздом, українські айтівці витрачають $13,1 млн. 

Зміни в роботі IT у час воєнного стану

У майже половини фахівців (44%) відбулись зміни в роботі. 27% змінили місце праці, а 11% втратили роботу та перебувають у пошуках нової. Серед інших змін – перехід на інші проєкти та в резерв (bench). Також вперше за останні 7 років досліджень фіксували такі проблеми як часткову зайнятість та безробіття. 

Щодо податкового резидентства, то 18% тих, хто проживає за кордоном планують легалізувати свій ФОП. Також 12% айтівців скористались можливістю платити знижений податок (2% від доходів замість 5%). 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Переважна більшість українців готова працювати не за спеціальністю та чекає на допомогу від держави – опитування

Євген Муджирі 3 години тому

Хто кого переможе в економічній війні та як довго ми зможемо прожити на рейках воєнної економіки. Головне з інтерв'ю з Володимиром Вахітовим (частина 2)

Олександр Тартачний 5 годин тому

Як треба було готуватися до війни і як на це впливає поведінкова економіка. Головне з інтерв'ю з Володимиром Вахітовим (частина 1)

Олександр Тартачний 18 серпня 2022 15:30

Львівські студенти розробили дрон для доставки: долає відстань до 10 км

Євген Муджирі 17 серпня 2022 14:08

Як працюють українські стартапи під час війни: у спільноті провели масштабне дослідження

Євген Муджирі 16 серпня 2022 18:06