Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як заходи для ІТ-спеціалістів стають благодійними майданчиками: кейс DEVOXX Ukraine

Олег Цаль-Цалько
Олег Цаль-Цалько керівник програмного комітету DEVOXX Ukraine, Senior Solution Architect в EPAM
18 листопада 2022 7 хвилин читання

З початку повномасштабної війни в Україні ІТ-галузь одразу зайняла свої позиції на декількох фронтах. Це економічний, військовий та цифровий напрямки. Незважаючи на економічні виклики, ІТ-індустрія продовжує функціонувати, надавати робочі місця, платити податки та зарплати, тим самим забезпечувати стабільні валютні надходження до економіки України. 

Що відбувається в ІТ-галузі

За даними Асоціації IT Ukraine, 82% ІТ-спеціалістів підтримують економічний фронт нашої держави, продовжуючи працювати та донатити. За більше ніж вісім місяців війни сума сплачених податків та зборів ІТ-індустрією склала 48 млрд грн, а обсяг комп'ютерних послуг збільшився на 13% та становить майже $5,5 млрд. Загальна сума благодійних внесків від ІТ-сектору України вже перевищила $500 млрд

Близько 3% ІТ-фахівців долучилися до лав Збройних сил України та пішли захищати державу. Значна частина айтівців допомагає в тилу, а саме у кіберпросторі. Вперше в історії нашої країни Міністерство цифрової трансформації створило українську IT-армію, у якій задіяно до 15% ІТ-спеціалістів. Вона перешкоджає злочинним діям росіян у національному цифровому просторі  та протидіє російській брехні у всесвітній мережі. 

Наразі IT-армія налічує близько 300 тис. як українських, так і міжнародних спеціалістів, які успішно виконують свої завдання. Після перемоги наша галузь буде відігравати важливу роль у відбудові країни шляхом цифрової трансформації урядових сервісів та реалізації безлічі міжнародних проєктів.

Війна стала важким випробуванням для усієї країни, в тому числі й для ІТ-індустрії, але водночас і навчила спеціалістів швидкій адаптації до нових умов. За останні вісім місяців було запроваджено багато ініціатив та проєктів для підтримки Збройних Сил України та українців у цілому. 

Відбувалась трансформація і ІТ-заходів. Так, щорічна конференція DEVOXX Ukraine не стала винятком, адже, незважаючи на високі ризики проведення конференції у воєнних умовах цього року, подія таки відбулася у новому благодійному форматі. Під час заходу усі учасники, як і у минулі роки, збагатилися новими знаннями від визнаних експертів та Java Champions, а також познайомилися з цікавими людьми. 

DEVOXX Ukraine є однією з найбільших міжнародних конференцій для Java-інженерів зі всього світу. Цей захід об'єднує тисячі учасників та десятки спікерів – досвідчених інженерів, архітекторів, справжніх Developer Advocates та Java Champions з країн Західної Європи, США, Канади, України та інших регіонів. У попередні роки конференція в Україні зазвичай проводилася у режимі офлайн і налічувала близько 1000 слухачів та десятки всесвітньо відомих спікерів щороку.  
Офлайн Devoxx Ukraine, 2019 рік Офлайн Devoxx Ukraine, 2019 рік

 

Як пройшла DEVOXX Ukraine цьогоріч

Війна в Україні сколихнула весь світ, який наразі об'єднався навколо допомоги нашій країні. Саме тому головною темою цьогорічного заходу без зайвих роздумів обрали Secure our Future (захист нашого майбутнього). Основною метою цієї події було висвітлити зв'язок між тим, як ІТ-спеціалісти можуть допомогти у воєнний час, та які ініціативи уже запроваджені у даному секторі в Україні та у світі. Спікери конференції ділилися кейчасми та знаннями зі сфер глобальної безпеки, кібербезпеки та воєнних технологій. 

Особливістю події стало те, що всі учасники не тільки отримали порцію корисної інформації, а і зробили свій внесок для того, щоб наблизити перемогу України у цій жорстокій війні. Отже цього року:

  • конференція стала благодійною одноденною подією в онлайн-форматі, яка проводилася у партнерсті з фондом Сергія Притули;
  • учасники могли надіслати будь-яку суму у якості благодійного внеску і отримати запрошення на конференцію;
  • метою заходу було зібрати 50 тис. євро на 16 дронів DJI MAVIС для відправки на фронт;
  • загальна кількість спікерів склала 34;
  • подію відвідали більше 400 слухачів як з України, так і з інших країн.

Захід відкрили Михайло Федоров, віце-прем'єр-міністр та міністр цифрової трансформації України, а також Сергій Притула, громадський діяч, засновник «Благодійного фонду Сергія Притули». Офіційним стрімінг-партнером заходу виступила компанія MediaStream. Як і у попередні роки, у конференції взяли участь спікери із таких провідних компаній, як Microsoft, DataStax, IBM, Google, Red Hat, Ajax, EPAM, Lightbend та багатьох інших. 

Організатори Devoxx Ukraine 2022 з Сергієм Притулою Організатори Devoxx Ukraine 2022 з Сергієм Притулою

На подію були запрошені спікери із України, США, Канади, Норвегії, Швейцарії, Данії, Німеччини, Сербії, Ізраїлю, Греції, Іспанії, Естонії та Бразилії. Усі вони відкрито підтримують стійкість і мужність українців у боротьбі з агресором на своїх сторінках у соціальних мережах та у власних виступах. А участь у події, метою якої є підтримка ЗСУ необхідною технікою, є проявом їх вагомого внеску у перемогу України. 

Зокрема, Heinz Kabutz із Греції додатково передав частину коштів з продажу свого авторського курсу на допомогу військовим. Для прикладу, інші спікери — Venkat Subramaniam, Bruno Souza та Ben Evans — надали учасникам можливість взяти участь у їх менторських сесіях. Умовою для цього був благодійний внесок за участь у конференції на суму від 300 євро.

Кожен спікер анонсував захід у своїх соціальних мережах, щоб привернути увагу ІТ-спільноти до цієї події та ситуації в Україні у цілому. У трьох паралельних стрімах спікери говорили про розробку Java-додатків у хмарних середовищах, різні технічні практики, а українські спеціалісти ділилися досвідом розробки застосунку «Повітряна тривога» за два дні та повної його адаптації за два тижні.

Окрім цього, ми запросили представників урядових установ: Ради національної безпеки та оборони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та інших. Важливою інформацією поділилися провідні спеціалісти України у сфері кібербезпеки та воєнних технологій.

Результати цьогорічної DEVOXX Ukraine:

  • завдяки спільним зусиллям було зібрано 53,4 тис. євро на 20 дронів замість 16 запланованих. Усі кошти були передані у фонд Притули;
  • за благодійний внесок на суму від 300 євро топові спікери надали можливість слухачам взяти участь в індивідуальних та групових менторських сесіях;
  • учасники конференції отримали корисні знання, актуальні в умовах сьогодення.
Дрони, закуплені на гроші, зібрані під час Devoxx Ukraine 2022. Фото з фейсбук-сторінки фонду Сергія Притули Дрони, закуплені на гроші, зібрані під час Devoxx Ukraine 2022. Фото з фейсбук-сторінки фонду Сергія Притули

Наша кампанія зі збору коштів досі триває. Кожен бажаючий, хто цікавиться Java-тематикою, може зробити благодійний внесок через будь-яку платіжну систему та отримати доступ до запису події на сайті.

Спільними зусиллями ми наближаємо перемогу України. Проведення заходу у благодійному форматі в цьому році створює передумови, аби наступна конференція проходила у мирній Україні та у звичному для нас офлайн-форматі. Закликаємо всіх інших учасників ринку до проведення заходів у благодійному форматі і дякуємо тим, хто вже так робить! До зустрічі на наступній DEVOXX Ukraine! Слава Україні!

 

 

 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Правила work-life balance: бізнес, медитації та байдарки. Founder та СЕО Unicsoft Олексій Завгородній

Христина Коновалова 10 годин тому

Чому під час війни і атак по енергетичній інфраструктурі варто використовувати електронні документи

Владислав Миронович 2 грудня 2022 18:00

Як Україні втримувати таланти в умовах війни та після перемоги

Юлія Лапко 2 грудня 2022 16:00

План безперервності бізнесу: ключові поради, як досягти стійкості

GlobalLogic Ukraine 2 грудня 2022 13:30

ЄС запускає ініціативу Laptops for Ukraine

Руслан Сорока 1 грудня 2022 19:46