Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Від ідеї до реалізації: як волонтерський проєкт «Вишибанки» допомагає ЗСУ

Анна Мєняйленко
Анна Мєняйленко Комунікаційниця
1 березня 2023 6 хвилин читання

Команда ентузіастів запустила зручну платформу зі зборами на ЗСУ від окремих волонтерів. «Вишибанки» – це сайт і застосунки для iOS та Android, де задонатити можна в пару кліків. Збори перевіряють та надають додаткову інформаційну підтримку, щоб допомогти накопичити потрібну суму. 

Розповідаємо про ідейну та технічну складові проєкту. 

Мета платформи «Вишибанки»

24 лютого 2022 року донати стали ритуалом кожного українця. Всі знають: у будь-якій незрозумілій ситуації – закидуй гроші на ЗСУ

На великі збори від благодійних фондів та відомих блогерів донатить вся країна. Але є ще й «маленькі», які критично потребують додаткового розголосу для накопичення необхідної суми. Саме такі збори ми розміщуємо на Вишибанках.

Як з'явилася ідея і назва «Вишибанок»

Все почалося влітку 2022-го з прохання в твіттері: покидайте «банок» зі зборами. Того разу наш iOS-розробник хотів подонатити окремим волонтерам, а часу гортати стрічку в пошуках зборів не було. Поки в треді з'являлися нові й нові «банки», подумав: чому б не зібрати їх в одному місці, щоб завжди були під рукою? Так зʼявилася ідея платформи. Потім був експрес-пітчинг кільком друзям. Вже всі разом ми трохи покрутили концепт – і веб-команда одразу взялася до розробки.

Назву придумали швидко, «обіграли» вишиванку і банку. Вийшов трохи войовничий неймінг, що нам цілком підходить, адже ми допомагаємо збирати кошти для наших бійців.

Про створення сайту «Вишибанки» та його безпеку

Підписуйтеся на наші соцмережі

Від виникнення ідеї до старту роботи над сайтом минуло менше доби. Наші розробники скіпнули традиційні для стартапів етапи проєктування, створення макетів і презентації…  Не було ні бажання, ні часу, бо хотілося запуститися якомога швидше. 

На основних роботах у них не завжди є змога працювати з «останніми» технологіями, тож тут вирішили «відігратись» і спробувати все, що хотілось. Після декількох спроб і обговорень зрештою зупинились на Dotnet Core + Next.js для вебу, Swift для iOs і React Native для Android. 

«Вишибанки» по суті – агрегатор зборів, через нас не проходить жодна гривня. Якщо людина бажає задонатити в ту чи іншу банку, ми її просто направляємо в додаток mono. Ми використовуємо лише публічну інформацію, жодних «чутливих» даних (хіба що e-mail для зв'язку) не збираємо.

Чому саме банки від mono

Коли ми створювали «Вишибанки», думали також про те, що процедура переказу коштів на платформі має бути максимально швидкою і простою – ніяких копіювань карт, мінімум додаткових переходів. Тому й почали з такого собі агрегатора банок. До monobank ми жодного відношення не маємо, просто їхній інструмент задовольняв наші вимоги до функціональності Вишибанок.  

Про розробку додатків і команду «Вишибанок»

Майже одразу після запуску сайту ми зрозуміли, що потрібен застосунок. Це все ж більш звичний для нашої ЦА канал взаємодії з продуктом. Також наявність застосунку – це можливість надсилати пуш-повідомлення. Наразі це наш головний інструмент ретеншену користувачів. Для відправки пушів використовуємо Firebase.

iOS застосунок такий самий, як і вся концепція Вишибанок: це супер проста апка на swiftUI, майже дубль сайту. Наш Android-розробник звернувся до нас із пропозицією допомоги уже після запуску проєкту, апку написав на React Native.

До речі, він не єдиний, хто опинився в команді з власної ініціативи. Через місяць після старту до нас «постукалися» двоє хлопців, що працювали в Netflix та Spotify. Вони круто допомагають з дизайном та ідеями. Всього в команді зараз 14 людей – вдвічі більше, ніж від початку.   

Про перевірку зборів на ЗСУ

Всі збори ми перевіряємо вручну. Вивчаємо сторінку волонтера/ки, реакції на допис зі збором, попередню діяльність і звіти по ній. Якщо щось видається підозрілим, ми відхиляємо заявку. Хочеться допомогти всім, але намагаємося бути максимально певні, що не поширюємо скам. Ми маємо відповідальність перед нашими користувачами. 

У заявці на додавання банки є попередження, що збір автоматично зникне з сайту, якщо цільова сума збору зміниться або з банки будуть зняті якісь кошти до того, як вона буде розбита. Це – додатковий інструмент запобігання шахрайству. 

Подальші плани команди «Вишибанок»

Після випуску застосунків ми зосередилися на їхній оптимізації та поширенні інформації про проєкт. Звʼязуємося з медіа, блогерами, просимо розказувати про «Вишибанки». Найбільший буст за весь час був, коли про нас написав Лачен. В той вечір закрилося одразу кілька банок. 

Нещодавно нам вдалося потрапити з іміджевим роликом на великі рекламні екрани в центрі Києва. Дякуємо агенції ADV.expert: їм «зайшла» ідея проєкту і вони запустили рекламу безкоштовно. 

Постійно проводимо розіграші за донати в соцмережах – це класно допомагає зібрати грошей. Останнього разу, наприклад, на кону були гільза від гаубиці та сухпай ЗСУ – подарунки від вдячних волонтерів. 

Щодо функціонала платформи, наразі працюємо над систематизацією та доступністю звітності по зборах. А також розробляємо «картку волонтера» – персоналізуємо «Вишибанки» потроху. Це ж і наші перші кроки до масштабування: хочемо стати платформою для волонтерів, яка житиме й після перемоги. 

Ми займаємося «Вишибанками» на волонтерських засадах, паралельно працюємо на роботах, донатимо також, звісно. Ніяких прихованих комісій чи реклами на платформі немає – проєкт 100% некомерційний.

За пів року навколо Вишибанок сформувалося класне комʼюніті, що допомогло закрити вже 75 зборів. Долучайтеся! 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Секрети успішних публічних виступів: як подолати страх сцени?

Олеся Руденко 20 березня 2025 13:45

Як зацікавити роботодавця за 30 секунд: Elevator Pitch

Олеся Руденко 21 березня 2025 08:41

Знання — це нова валюта: як освічені співробітники приносять компанії більше клієнтів, грошей і можливостей

Богдан Данилко 19 березня 2025 11:58

Психологія війни: турбота про душу.

Юлія Доля 19 березня 2025 22:19

Рекап п’ятого сезону «Закрив Раунд»: Пригадуємо найцікавіші випуски головного подкасту про технології

Спекотне промо 19 березня 2025 17:34