Як додати у дохід ФОП-платника єдиного податку кошти, отримані через Veem?
Як працює платформа Veem?
ФОП відповідно до договору (контракту) укладеного з іноземним замовником направляє йому Інвойс із зазначенням обсягу наданих послуг та їх вартості. Замовник оплачує через акаунт Veem вартість послуг (зазначену в Інвойсі), де сплачені кошти надходять на акаунт відкритий в системі Veem. Після надходження коштів на акаунт відкритий платником податків в системі платежів Veem, вся сума коштів, що надійшла на цей акаунт, автоматичним платежем (за реквізитами SWIFT) перераховується на валютний рахунок ФОП відкритий в українському банку. При здійсненні такого платежу Veem утримує комісію $29 (комісія може різнитися). Кошти перераховані з акаунту відкритого в системі Veem надходять на валютний рахунок ФОП відкритий в українському банку протягом трьох робочих днів за мінусом комісії, утриманої системою платежів Veem.
Що каже податкова?
Підписуйтеся на наші соцмережі
Офіційних роз’яснень від податкової щодо включення доходу ФОП за допомогою Veem немає.
Ця стаття ґрунтується на відповідях, які надала податковою щодо даної теми в ІПК від 01.08.2024 року №3941/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК. Нагадуємо, що будь-яка ІПК має індивідуальний характер і захищає тільки того, кому надана. Рекомендуємо отримати нову ІПК якщо отримуєте доходи за допомогою платформи Veem.
Узагальнюючи ІПК від 01.08.2024 року №3941/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК, яка вказує про те, що ФОП має право користуватись платформою Veem для отримання доходу ФОП, однак варто дотримуватися наступного:
-
1
Сума коштів що були направлені на рахунок (акаунт) Veem, можуть бути доходами ФОП, якщо їх вивели на валютний рахунок ФОП, відкритий в українському банку до закінчення звітного податкового періоду, в якому надійшли на рахунок, відкритий у Veem.
-
2
Звітним податковим періодом для ФОП – платника єдиного податку 3-ї групи є квартал.
-
3
До доходів ФОП додають ту суму, що була зазначена в інвойсі, який ФОП виставив іноземному замовнику.
-
4
Датою отримання зазначеного доходу є дата надходження коштів на акаунт, відкритий у системі платежів Veem. При цьому для ФОП усі вартісні показники, що додають до доходу, відображаються у нацвалюті України — гривні. Показники в іноземній валюті перераховують у національну валюту за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим НБУ на дату їх отримання у системі платежів Veem.
Розглянемо приклад
ФОП виставив іноземному замовнику інвойс — $100.
Іноземний замовник надіслав кошти (сума, зазначена в інвойсі) ФОПу на акаунт Veem 15.08.2024 року. Загальна надіслана сума — $70 (комісія).
18.08.2024 року кошти зарахували на валютний рахунок ФОП в українському банку —$60.
Тобто дата отримання доходу з акаунту Veem — 15.08.2024 року. Сума — $100.