Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як використовують ШІ в українських компаніях — дослідження Projector AI Lab

Назарій Присяжнюк
Назарій Присяжнюк
6 квітня 2023 2 хвилин читання

У березні Projector AI Lab провів опитування серед працівників 150 українських компаній, щоб дізнатися, як саме вони використовують ШІ, хто саме його застосовує та які переваги і недоліки вони вбачають у цих інструментах.

SPEKA обрала ключове.

Які інструменти ШІ використовують в українських компаніях?

Найпопулярнішими інструментами очікувано стали ChatGPT та Midjourney — більш ніж половина респондентів користуються цими моделями.

* В опитуванні взяли участь співробітники з понад 150 компаній розміром від 10 до 1500+ співробітників у різних галузях: продуктові компанії, аутсорс та аутстаф, диджитал та рекламні агенції, медіа та інші. * В опитуванні взяли участь співробітники з понад 150 компаній розміром від 10 до 1500+ співробітників у різних галузях: продуктові компанії, аутсорс та аутстаф, диджитал та рекламні агенції, медіа та інші.

У яких професіях найчастіше використовують штучний інтелект?

Згідно з опитуванням, дизайнери — найактивніші користувачі ШІ: 65% респондентів повідомили, що вони використовують ці інструменти.

Опитування Projector AI Lab щодо використання штучного інтелекту у різних професіях, березень 2023 року Опитування Projector AI Lab щодо використання штучного інтелекту у різних професіях, березень 2023 року

Для чого потрібні ШІ-інструменти?

За результатами опитування, найбільш поширеними завданнями, для яких використовують штучний інтелект, є написання, редагування, аналіз текстів та генерація ідей.

Результати опитування Projector AI Lab щодо завдань, які вирішують за допомогою ШІ, березень 2023 року Результати опитування Projector AI Lab щодо завдань, які вирішують за допомогою ШІ, березень 2023 року

Переваги та ризики штучного інтелекту

Використання ШІ може позитивно вплинути на результативність бізнесу та зручність життя людей, проте моделі не позбавлені недоліків та ризиків.

Опитування Projector AI Lab щодо переваг штучного інтелекту для українських компаній, березень 2023 року
Опитування Projector AI Lab щодо недоліків та ризиків ШІ для українських компаній, березень 2023 року

Наскільки впливовим є поява популярних ШІ-інструментів?

Денис Суділковський
Денис Суділковський
Директор з інновацій Projector AI Lab та директор з маркетингу ЛУН
Поява ШІ — очікуваний етап диджиталізації світу, що вразливо впливає на людську адаптацію до нових технологій. Нові інструменти, як-от ChatGPT, демократизували доступ до AI/ML-технологій та дозволили отримати доступ до них за умовні $10 на місяць.

Опитування Projector AI Lab щодо впливу штучного інтелекту на галузь працівника української компанії, березень 2023 року Опитування Projector AI Lab щодо впливу штучного інтелекту на галузь працівника української компанії, березень 2023 року
Завдяки ШІ збільшується швидкість та ефективність робочих процесів, що дозволяє компаніям керувати часом ефективніше та отримувати конкурентну перевагу.
Денис Суділковський
Денис Суділковський Директор з інновацій Projector AI Lab та директор з маркетингу ЛУН

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

ЗСУ планують широко впроваджувати ШІ

Владислав Паливода 8 годин тому

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:57

Support day: як інженеру стати ближчим до продукту

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:00

Meta та Google хочуть укласти ліцензійні угоди з голлівудськими студіями щодо інструментів ШІ

Вікторія Рудзінська 24 травня 2024 13:05

Nissan використовує штучний інтелект для розробки Qashqai 2025

Вікторія Рудзінська 24 травня 2024 07:11