Як викладачка англійської стала Junior QA у міжнародній компанії. Світчерка — про навчання, пошук роботи та схожість викладання й тестування
Українська IT-сфера зростає попри повномасштабну війну. Кількість людей, що хочуть опанувати нову сферу, не зменшилась. SPEKA поговорила з ексвикладачкою, а тепер Junior QA Анною Подолян про державну програму IT Generation, курси та плани в IT.
Хто наша світчерка
Який у тебе бекграунд?
За освітою я викладач-перекладач перської та англійської. Понад десять років працювала учителем англійської, з них пів року в університеті в Стамбулі, а також чотири роки у школах Пекіна. В Україні я була вчителькою-асистенткою у Печерській міжнародній школі.
Чому ти вирішила перейти в ІТ?
Цікавилася сферою понад два роки, спочатку не збиралась щось змінювати. Мене привабило IT тим, що тут можливе кар'єрне зростання і постійний розвиток — майже щомісяця з'являються нові фішки та технології, і ти вчишся. На жаль, у професії вчителя мало кар'єрних можливостей, а їхати за кордон у мене вже немає бажання. Хочеться жити в Україні, тут будувати своє майбутнє. Поштовхом до пошуку нової професії стала повномасштабна війна. Школа, де я працювала, переїхала до Польщі, і я вирішила, що це шанс спробувати щось нове.
Чому ти обрала IT Generation?
Підписуйтеся на наші соцмережі
Я побачила проєкт IT Generation на початку повномасштабного вторгнення. Він надавав можливість безкоштовно навчатися за різними ІТ-напрямами. Крім того, в IT можна працювати онлайн і з будь-якої точки світу. IT Generation дав мені великий практичний досвід.
Про проєкт IT Generation
ІТ Generation — це проєкт Міністерства цифрової трансформації та партнерів — блокчейн-екосистеми Binance та Львівського ІТ Кластера. У межах проєкту українці, що ніколи не працювали в IT й не мали відповідної освіти, могли опанувати нову професію.
А чому саме QA-напрям?
У викладання й роботи QA-тестувальницею багато спільного: знаходження та виправлення помилок, допомога користувачам, покращення продукту. Тому я вирішила, що курс QA Manual мені підходить.
Як довго тривав курс?
Три місяці. Спочатку треба було пройти жорсткий відбір. Перевіряли знання англійської — потрібен рівень вище середнього, потрібно було подати багато документів і не мати досвіду в IT. Потім для нас влаштували 3-денний марафон за обраним напрямом.
Навчалися так: дві лекції на тиждень по дві години кожна, після — домашнє завдання або опрацювання теорії, плюс заняття з англійської.
Наприкінці курсу готували англомовний проєкт, пов'язаний з прилаштуванням / продажем / пошуком зниклих тварин. Ми працювали з розробниками — писали тест-кейси до нового проєкту, робили рев'ю дизайну і вимог, а також API-тестування бекенду і тестування фронтенду (вже на сайті). Перевіряли, чи працюють всі кнопки, поля введення, чи можливо зареєструватися, залогінитися, створити картку домашнього улюбленця. Також тестували user interface сайту, а потім захищали проєкт перед менторами.
Скільки часу ти приділяла навчанню?
Я щодня виконувала домашні завдання (2-3 години) і вчила теорію (мінімум годину), також читала англомовні матеріали.
Чи задоволена ти курсом?
Я задоволена форматом навчання в GoIT (одна зі шкіл-партнерів програми. — Ред.) і цікавими домашніми завданнями. Також для нас провели консультації з кар'єрного зростання, консультацію до співбесіди та підготували до job interview англійською (перед реальною співбесідою).
Як швидко вдалося знайти роботу?
Під час навчання у нас була карʼєрна консультація. Нам розказали, на яких сайтах шукати роботу, як створити резюме і налаштувати LinkedIn.
Після закінчення курсу я продовжила вчити теорію, здебільшого англійською, бо хотіла працювати на міжнародну компанію. Я зареєструвалася на всіх можливих ресурсах, де подавалася на всі релевантні вакансії.
Після першої співбесіди я отримала офер в американську продуктову компанію Shift markets. Вона працює у блокчейн-сфері — створює веб- та мобільні застосунки для клієнтів. На пошук роботи витратила приблизно місяць.
Чи плануєш і надалі розвиватися в ІТ?
Так. Але я схиляюся до переходу в автоматизацію (QA Automation), для цього потрібно додаткове навчання. QA Automation — професія на перетині програмування, тестування та аналітики. Автоматизатори пишуть код для перевірки частини продукту, який не можна протестувати мануально. Це заощаджує час.
Я буду вчитися у своїй компанії через пів року — рік.