Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як викладачка англійської стала Junior QA у міжнародній компанії. Світчерка — про навчання, пошук роботи та схожість викладання й тестування

profile-img
Анна Суховецька
11 березня 2023 5 хвилин читання

Українська IT-сфера зростає попри повномасштабну війну. Кількість людей, що хочуть опанувати нову сферу, не зменшилась. SPEKA поговорила з ексвикладачкою, а тепер Junior QA Анною Подолян про державну програму IT Generation, курси та плани в IT.

Як перейти в IT Як перейти в IT

Який у тебе бекграунд?

За освітою я викладач-перекладач перської та англійської. Понад десять років працювала учителем англійської, з них пів року в університеті в Стамбулі, а також чотири роки у школах Пекіна. В Україні я була вчителькою-асистенткою у Печерській міжнародній школі.

Анна зі своїми учнями у Пек Анна зі своїми учнями у Пек

Чому ти вирішила перейти в ІТ?

Цікавилася сферою понад два роки, спочатку не збиралась щось змінювати. Мене привабило IT тим, що тут можливе кар'єрне зростання і постійний розвиток — майже щомісяця з'являються нові фішки та технології, і ти вчишся. На жаль, у професії вчителя мало кар'єрних можливостей, а їхати за кордон у мене вже немає бажання. Хочеться жити в Україні, тут будувати своє майбутнє. Поштовхом до пошуку нової професії стала повномасштабна війна. Школа, де я працювала, переїхала до Польщі, і я вирішила, що це шанс спробувати щось нове. 

Чому ти обрала IT Generation?

Я побачила проєкт IT Generation на початку повномасштабного вторгнення. Він надавав можливість безкоштовно навчатися за різними ІТ-напрямами. Крім того, в IT можна працювати онлайн і з будь-якої точки світу. IT Generation дав мені великий практичний досвід. 

А чому саме QA-напрям?

У викладання й роботи QA-тестувальницею багато спільного: знаходження та виправлення помилок, допомога користувачам, покращення продукту. Тому я вирішила, що курс QA Manual мені підходить.

Як довго тривав курс?

Три місяці. Спочатку треба було пройти жорсткий відбір. Перевіряли знання англійської — потрібен рівень вище середнього, потрібно було подати багато документів і не мати досвіду в IT. Потім для нас влаштували 3-денний марафон за обраним напрямом. 

Навчалися так: дві лекції на тиждень по дві години кожна, після — домашнє завдання або опрацювання теорії, плюс заняття з англійської. 

Наприкінці курсу готували англомовний проєкт, пов'язаний з прилаштуванням / продажем / пошуком зниклих тварин. Ми працювали з розробниками — писали тест-кейси до нового проєкту, робили рев'ю дизайну і вимог, а також API-тестування бекенду і тестування фронтенду (вже на сайті). Перевіряли, чи працюють всі кнопки, поля введення, чи можливо зареєструватися, залогінитися, створити картку домашнього улюбленця. Також тестували user interface сайту, а потім захищали проєкт перед менторами.

Скільки часу ти приділяла навчанню?

Я щодня виконувала домашні завдання (2-3 години) і вчила теорію (мінімум годину), також читала англомовні матеріали. 

Чи задоволена ти курсом?

Я задоволена форматом навчання в GoIT (одна зі шкіл-партнерів програми. — Ред.) і цікавими домашніми завданнями. Також для нас провели консультації з кар'єрного зростання, консультацію до співбесіди та підготували до job interview англійською (перед реальною співбесідою).

Як швидко вдалося знайти роботу?

Під час навчання у нас була карʼєрна консультація. Нам розказали, на яких сайтах шукати роботу, як створити резюме і налаштувати LinkedIn

Після закінчення курсу я продовжила вчити теорію, здебільшого англійською, бо хотіла працювати на міжнародну компанію. Я зареєструвалася на всіх можливих ресурсах, де подавалася на всі релевантні вакансії. 

Після першої співбесіди я отримала офер в американську продуктову компанію Shift markets. Вона працює у блокчейн-сфері — створює веб- та мобільні застосунки для клієнтів. На пошук роботи витратила приблизно місяць.

Чи плануєш і надалі розвиватися в ІТ?

Так. Але я схиляюся до переходу в автоматизацію (QA Automation), для цього потрібно додаткове навчання. QA Automation — професія на перетині програмування, тестування та аналітики. Автоматизатори пишуть код для перевірки частини продукту, який не можна протестувати мануально. Це заощаджує час. 

Я буду вчитися у своїй компанії через пів року — рік.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Техасі запровадили систему оцінювання іспитів на основі штучного інтелекту на заміну людям

Богдан Камінський 10 квітня 2024 20:03

«Мерседес» посеред шосе і що з ним робити: правила успішної спільної роботи з вендором

Владислав Миронович 10 квітня 2024 14:00

Minecraft — це не тільки розвага: як працює навчальна платформа Minecraft Education

Владислав Миронович 9 квітня 2024 13:30

Проєкти Open source для розробників: 7 суттєвих переваг і 4 незначні недоліки

IT-команда NIX 8 квітня 2024 19:00

Універ vs технічна освіта: що обрати абітурієнту в 2024 році

Анна Нагорна 8 квітня 2024 17:55