Як вийти на міжнародний ринок під час війни через український маркетплейс. Досвід бренду Svarga
«Це справа мого серця, а не просто бізнес. Любов до української вишивки зародилася у мене ще у дитинстві, коли я гостювала у бабусі з дідусем на Поліссі. У їхньому будинку були вишиті подушки й простирадла, розкішні рушники, що аж зачаровували», — розповідає підприємиця Наталія Яриш. У 2012 році вона заснувала бренд вишиванок Svarga, а під час повномасштабної війни вийшла на міжнародний маркетплейс українських товарів Made with Bravery. SPEKA розповідає, як Яриш це вдалося.

Як український бренд Svarga почали купувати за кордоном
Упродовж 10 років Svarga пропонувала невеликий вибір чоловічих та жіночих вишиванок. Це змінилося після 24 лютого.
Восени 2022 року команда бренду приєдналася до маркетплейсу Made with bravery. Його мета — популяризувати українські товари за кордоном. Речі від Svarga вже замовили у майже 15 країн, серед яких США, Італія, Ісландія, Канада, Японія, Бельгія та Фінляндія.

За досвідом Svarga, щоб побудувати бізнес на маркетплейсі Made with bravery, треба:
- Памʼятати, що люди хочуть купити цінність, а не просто річ.
- Відповідально ставитися до якості та естетики фото, описувати вироби.
- Створювати новинки, щоб підтримувати інтерес покупців.
Як додати бренд на Made With Bravery:
- залишити контактні дані у формі на лендингу;
- обговорити умови розміщення у телефонній розмові зі службою підтримки;
- зареєструватись та завантажити документи й дані компанії на сайті ФК «ЕВО».
Чотири правила ефективної торгівлі від маркетплейсу Made With Bravery
- Оперативно приймати замовлення (протягом 24 годин). Швидкість опрацювання замовлення впливає на репутацію продавця, оскільки більшість клієнтів не готові чекати відгуку понад добу.
- Не залишати порожнім опис бренду. Покупці активніше взаємодіють із магазином, який цікаво та лаконічно розповів про товари та деталі їхнього створення: натуральні матеріали, ручна робота тощо.
- Реагувати на зауваження чи претензії покупця щодо отриманого замовлення і намагатися вирішити конфлікт. Якщо продавець не відповідає службі підтримки та покупцеві, його обліковий запис перестає існувати.
- Стежити за рахунком на сервісі. Якщо на вашому рахунку буде менше однієї гривні, профіль автоматично деактивують до моменту поповнення.
ІТ-компанія EVO запустила маркетплейс Made with Bravery у вересні 2022 року. Середній чек одного замовлення складає понад 2500 грн. Найбільшим попитом зроблене в Україні користується у США, Канаді, Британії та Німеччині.