Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як відвідати міжнародну конференцію з максимальною продуктивністю

Катерина Дорошевська
Катерина Дорошевська Засновниця спільноти UA business Global
28 жовтня 2022 7 хвилин читання

Як підготуватись до міжнародних конференцій, самітів та форумів? Як побудувати якісний нетворк, знайти клієнтів та однодумців, навіть якщо ти інтроверт у сьомому поколінні? Ділюся своїм чеклістом підготовки до таких заходів.

Результат залежить від підготовки

Українські підприємці активізуються на міжнародній арені. Вони організовують спільні стенди на виставках, стартап-павільйони на конференціях, формують делегації на форумах. На цьогорічному Web Summit буде рекордна кількість українців, а український павільйон буде чи не найбільшим на заході.

Проте просто відвідати конференцію для галочки — це не найкращий варіант. Витрачені на поїздку час та кошти мають принести більше користі, ніж просто викладені у Facebook фотографії. Тому перед поїздкою варто приділити час підготовці, визначитись з цілями та зробити «домашню роботу», а на конференції поводитись максимально активно. Ось що я рекомендую:

 • Визначитись з ціллю — пітчити проект конкретним людям, представляти компанію, лідгенити, розширювати коло знайомих, проводити кастдев, тестувати ідею, рекрутити, генерити контент для соцмереж, робити дослідження. Від цілі залежить весь ваш подальший план. Без цілі, будь-яка конфа перетвориться на «просто іще один бла-бла івент».
З чіткою ціллю буде легко сформувати стратегію та сфокусуватись. Якщо ваша ціль пітчити проект європейським інвесторам, то витрачати час на умовну вечірку з друзями-українцями не найкраща ідея. Якщо це багатопотокова конференція, визначтесь із вашим графіком заздалегідь, інакше втратите чимало часу на прийняття рішення на місці.
 • Адаптувати всі потрібні промо-матеріали під вашу ціль. Що у вас в LinkedIn? Можливо, варто оновити фото і біографію на актуальне, закинути кілька постів по вашій темі. Можна приготувати one pager із стислою інфо, або чекнути ваш лендінг/сайт. Там же є англійська версія, так?
 • Освіжити усну самопрезентацію. Переконайтесь, що ви можете стисло розказати про себе, краще всього за формулою «Хто я? Яку проблему я вирішую? Для кого? Яким чином?». Наприклад: «Я — фаундерка агенції бізнес-комунікацій. Допомагаю підприємцям та експертам рости за допомогою персонального бренду». Буде більше часу, розширите спіч. Пам'ятайте, самопрезентацію можна і треба адаптувати із фокусом на потреби конкретної людини навпроти.
 • Опублікувати пост у своїх соцмережах з інформацією, що ви збираєтесь на конкретний івент, самміт, конференцію. Так ви дізнаєтесь, хто з вашого оточення теж збирається долучитись. Це можливість поглибити відносини з однодумцями, знайти ідеї для колаборації і як мінімум відранжувати «своїх». Те саме стосується усіляких чатів, ком'юніті та бізнес-клубів. Напишіть туди теж. Навіть, якщо ніхто не відгукнеться, всі принаймні дізнаються, куди ви збираєтесь. Це теж поле для потенційної співпраці.
 • Придивитись до національних стендів. Якщо ми говоримо про велику міжнародну конференцію, зазвичай там буде український стенд. Це може бути точкою відліку для вашого нетворкінгу та спільних можливостей. Окрім того, на таких івентах, часто буває набагато легше дістатись людей, яких рідко «висмикнеш» в Україні.
 • Імпровізуємо! Стандартний спосіб — спробувати призначити зустріч заздалегідь. Іноді така можливість є в аппках конференцій, але старий добрий LinkedIn та Facebook теж гуд.
 • Продумати «гачок» для нетворкінгу. Це буде порада для інтровертів, яким складно просто підходити до незнайомців і енергійно знайомитись. Придумайте ціль або велику ідею, яка дозволить вам «безпечно» підійти хоч до Ілона Маска. Хоча, ні. До нього ми підходити не хочемо :) Що це може бути? Мій улюблений спосіб — дослідження. Що б ви хотіли поресьорчити? Яка інформація була б вам цікава та корисна? Я, наприклад, розпитую про маркетинг, піар та персональний брендинг. Ця інформація далі лягає в мої колонки в медіа та пости у соцмережах. Ну я ж колишня журналістка, тому контентом не розкидуюсь.
 • Нетворкати з фокусом на іншу людину. Раджу ставити побільше питань вашим візаві. По-перше, люди розквітають. Ті, хто лоскоче їм его зазвичай запам'ятовуються суто на підсвідомому рівні. По-друге, у співбесідника органічно виникне бажання в якийсь момент у вас спитати — так а ти чим займаєшся. Оце вже ваш зірковий час, адже не ви «накинулись» на людину із своєю самопрезентацією, а вас запросили. Feel the difference, як то кажуть. Ще один лайфхак — завершуйте бесіду простим питанням: «З ким ти радиш мені поспілкуватись тут?». Це ще один спосіб розширювати свій нетворк безкінечно. Погодьтесь, набагато простіше підійти до незнайомої люди із фразою, що ваш спільний контакт рекомендував вам познайомитись.
 • Згенерувати QR-коди, що вестимуть на ваші основні соцмережі, сайт, one pager та зберегти у фотострічку телефону. Не відпускайте нового знайомого поки він не відсканує та не додасться вам у друзі. Якщо у ході розмови ви про щось домовились, раджу прямо в моменті фіксувати пункти та відправляти у дірект. Після івенту вам буде сильно простіше повернутись до всіх обіцянок на якісно фоллоуапнути.
 • Подбати про своє visibility. Особливо, на міжнародних конференціях. Всі ми транслюємо Україну, тож для мене, наприклад, велика гордість підкреслити свою національну ідентичність світшотом с гербом або жовто-блакитним луком. Це як мінімум +1 тема для нетворкінгу про Brave Ukrainians.
 • Залишити людям маячки. Простий спосіб запам'ятатись — щиро подарувати якусь дрібничку після знайомства. Може, це буде значок з українським прапором?
 • Генерувати контент під час конференції. Діліться враженнями у соцмережах, фотографуйтесь з новими знайомими та викладайте пости з їхніми тегами — це ще один спосіб запам'ятатись та якісно фоллоуапнути після. Крім того, пам'ятайте, що ваша аудиторія може бути не тільки на самому івенті, а й у соцмережах і уважно слідкувати за вашими переміщеннями, думками та інсайтами. Побалуйте її відбірним контентом.
 • Не ігнорувати місця неформального спілкування. Розумію, іноді після насиченого дня на ногах, хочеться забитись у номер та витягнутися на готельній постільці. Утім, вечірки та інші side-івенти, що зазвичай створюються в паралель з основним заходом — часто стають джерелом несподіваних та цікавих знайомств.
 • Кайфувати! Дякуючи хоробрим ЗСУ, у нас є можливість продовжувати розвивати свій бізнес, вражати світ своїми ідеями та привертати увагу до України — своїми можливостями, своїми проектами та своєю відчайдушною жагою до життя!
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У світі дикого венчура: інвестиції в Європі, актуальні оцінки стартапів та багато Q3-звітів з різних індустрій

Владислав Миронович 2 години тому

Українські олігархи за часів війни: пристосування до нових реалій

Владислав Миронович 5 годин тому

Сенситивність у мережі: як та чому Meta банить публікації про війну

Богдан Сухомлин 6 грудня 2022 17:15

Що робить і скільки платять: головні питання про роботу Project Manager в ІТ-компанії

Олександра Стеценко 6 грудня 2022 15:45

Як маркетингове питання перетворилося на мультфільм: кейс Bickerstaff.495

Владислав Миронович 6 грудня 2022 13:45