Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як в українському IT використовують штучний інтелект

Анастасія Ковальова
Анастасія Ковальова Журналіст
16 вересня 2024 4 хвилин читання

Інструменти штучного інтелекту активно розвиваються, і уявити світ без них стає дедалі складніше. Про це пише портал dou.

Новачки частіше користуються ШІ, ніж досвідчені айтівці

85% фахівців у галузі IT застосовують штучний інтелект у своїй роботі, тоді як рік тому цей показник становив 57%. Інтенсивність використання ШІ-інструментів досить велика: 41% айтішників працюють з ними щодня або кілька разів на тиждень, а 32% — кілька разів на місяць.

Молоді фахівці найактивніше використовують інструменти штучного інтелекту: 89% айтішників з досвідом до року застосовують їх, тоді як серед фахівців із більш ніж 10-річним стажем цей показник становить 79%.

Також фахівці на керівних позиціях частіше працюють з ШІ, ніж їхні колеги, які не займають управлінські посади. Більше 90% айтішників рівня Head, Architect та Director of Engineering використовують ШІ-інструменти, тоді як серед фахівців рівня Senior цей відсоток найменший — лише 82% інтегрували штучний інтелект у свою роботу.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Спеціалізація фахівця не відіграє значної ролі. Нетехнічні фахівці дещо частіше, ніж технічні застосовують інструменти ШІ: 91% проти 84%. Найбільш активні користувачі – це маркетологи, дизайнери та UI/UX-фахівці, серед яких 95% використовують ШІ у своїй роботі. Більше 90% HR-фахівців, DevOps-інженерів та спеціалістів з продажу також залучають інструменти ШІ.

З такими інструментами найрідше працюють фінансисти (67%), художники та аніматори (70%), спеціалісти з контролю якості (76%), гейм-дизайнери та системні адміністратори (78%).

Фахівці у сфері ІТ, які працюють у стартапах, частіше застосовують інструменти штучного інтелекту: 92% порівняно з 84% у продуктових та аутсорсингових компаніях, а також 86% у сервісних.

Розмір компанії також відіграє роль: співробітники великих організацій (від 200 осіб) менш схильні використовувати ШІ. Особливо помітна ця різниця серед фахівців із досвідом роботи від одного до п'яти років.

Ставлення до роботи, зважаючи на все, також позначається на використанні штучного інтелекту айтівцями. Серед тих, хто знаходить свою роботу цікавою або дуже цікавою, використання ІІ становить 86%, тоді як серед тих, кому робота не подобається, цей показник дорівнює 80%. Проте така різниця спостерігається лише серед досвідчених спеціалістів. Айтівці з досвідом до трьох років, незалежно від ставлення до своєї роботи, використовують штучний інтелект із однаковою частотою.

Тільки 27% користувачів довіряють ШІ

Технічні та нетехнічні фахівці у галузі ІТ мають різні підходи до використання інструментів на основі штучного інтелекту. Основна мета їх застосування для технічних фахівців полягає у пошуку інформації, рішень та підказок, що становить 83%. Більше половини розробників, DevOps-інженерів, Data Scientists, Data Engineers та системних адміністраторів використовують ШІ для написання коду, а трохи рідше – для виявлення помилок та налагодження.

Технічні фахівці з досвідом роботи до двох років значно частіше звертаються за допомогою до штучного інтелекту для пошуку помилок та дебагінгу, ніж їх досвідченіші колеги: 44% проти 27% серед фахівців із більш ніж 10-річним стажем.

Нетехнічні фахівці переважно використовують ІІ для написання текстів та листів (84%), тоді як на другому місці стоїть отримання інформації або рекомендацій (71%). Приблизно половина з них також звертається до ІІ для перекладів та пошуку креативних ідей.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Стартапи тижня: від AI до підводного охолодження — огляд найцікавіших історій

Вікторія Рудзінська 19 годин тому

IdeaSoft запустила внутрішній R&D-юніт для тестування гіпотез

Вікторія Рудзінська 4 жовтня 2024 20:45

Керівник Ajax Systems виступив проти підвищення податків

Вікторія Рудзінська 4 жовтня 2024 18:09

iPhone SE 4: що очікувати від майбутнього доступного смартфону Apple

Павло Бартос 4 жовтня 2024 17:21

Google випустив нову функцію для пошуку – за допомогою відео

Павло Бартос 4 жовтня 2024 15:32