Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як увійти в IT та скільки на це потрібно часу? Головне з інтерв'ю з керівником центру розвитку талантів SoftServe

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
24 жовтня 2022 4 хвилин читання

SPEKA поспілкувалася з Андрієм Переймибідою, керівником центру розвитку талантів компанії SoftServe. В інтерв'ю говорили, як змінюється навчання IT-початківців, про зворотний бік популярності IT, вплив війни на індустрію. У цьому матеріалі головні поради та гайд отримати першу роботу в IT.

Як увійти в IT

Найпростіший варіант — бути студентом вишу та навчатись на профільній спеціальності. SoftServe та інші IT-компанії співпрацюють з університетами. Студентам пропонують стажування, яке триває три місяці. 

«Якість знань учасників таких програм дуже зросла. Якщо раніше ми запускали курси, які мали ліквідувати прогалини між знаннями в університеті і вимогами бізнесу, то тепер ми пропонуємо повноцінні стажування», — розповідає Андрій Переймибіда. 

Тому після стажування можна претендувати на повноцінну роботу. За статистикою, у SoftServe беруть 70% тих, хто пройшов стажування.

Якщо я не маю профільної освіти

Тоді ви належите до так званих світечерів — осіб, які не мають профільної освіти, або навчалися давно чи взагалі не вступали в університет. Не варто хвилюватися, таких людей багато — майже половина. 

Тоді вам доведеться навчатись на спеціальних курсах при IT-компанії або зайнятись самонавчанням на онлайн-платформах на кшталт Coursera, Udemy або Prometeus. 

Скільки часу триває навчання

Це залежить від мотивації, можливостей і часу, а також чи зможете ви переходити з курсу на курс із запропонованою швидкістю. 

«Вважається, що для тестувальника найменший поріг входження. Нібито потрібно найменше знань, щоб стартувати в IT. Це правда, але наполовину, бо охочих стартувати з позиції тестувальника дуже багато і конкурс високий. Ми зупиняємо набір на тестерів, якщо у нас понад 10 людей на місце. Шлях для обраних таким чином може бути досить швидким — 2-3 місяці для входження на початкову позицію. Але це не означає, що до цього часу можна не вчитися. Щоб стати обраним серед 10  претендентів, потрібно витратити багато часу на самонавчання», — каже Андрій Переймибіда.  

Для розробника шлях буде трохи довшим, бо потрібно буде почати з основ самої мови програмування. Але загалом, за словами керівника центру розвитку талантів, на тестувальника можна потрапити за 2-3 місяці, якщо мати хорошу базу, а для девелопера потрібно 8-9 місяців. 

Що ще потрібно знати та вміти

Окрім технічних знань необхідне знання англійської мови, хоча б на середньому рівні. Ще одна наша вимога — соціально-комунікативні навички, або soft skills. Серед них вміння показати себе та результати своєї праці, вміння працювати у команді, доводити почате до кінця та швидко вчитися. 

З чого почати та як виділитися серед інших кандидатів 

Найперше потрібно визначитися із сферою роботи (тестування, frontend, backend, DevOps, Data Science тощо). Спочатку це може бути складно, бо буває важко зрозуміти різницю між ними та їх особливості. Тому краще відвідувати різні вебінари, щоб подивитися, як представляють свою роботу айтівці, і знайти те, що вас зацікавить. 

Якщо напрям обрано і потрібно знайти першу роботу чи стажування, то тут головне запастися терпінням. 

«Щодо тих, хто намагається пройти відбір, то можна почати з банального, але дієвого: не здаватися. У нас є випадки, коли кандидат проходив тестування 3-4 рази, щоб потрапити на курс. Це означає, що між цими спробами людина працювала і докладала зусиль», — пояснює керівник центру навчання.

Також радить створювати власні Pet-проєкт. Так можна випробувати свої ідеї, опублікувати код у репозиторії та наочно показати там свій теперішній рівень. Окрім того, потрібно усвідомлювати, що технології у IT швидко змінюються, тому навчатися доведеться постійно. Але знання у будь-якій технічній дисципліні будуть для вас основою в опануванні нових фреймворків, мов програмування чи алгоритмів.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Microsoft і LinkedIn запустили навчальну програму для українців

Руслан Сорока 1 годину тому

Сенситивність у мережі: як та чому Meta банить публікації про війну

Богдан Сухомлин 6 грудня 2022 17:15

«Схоже на автопілот на Tesla»: як розробляють, навчають і тестують чатботів

Олександр Тартачний 6 грудня 2022 16:45

Що робить і скільки платять: головні питання про роботу Project Manager в ІТ-компанії

Олександра Стеценко 6 грудня 2022 15:45

Кого найчастіше наймають в IT без досвіду: QA та Javascript

Катерина Колонович 6 грудня 2022 14:50