Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як український стартап Quests Inc спробує витягнути вас з онлайну в реальне життя

Сергій Коноплицький
Сергій Коноплицький Головний редактор SPEKA
4 грудня 2024 12 хвилин читання

Quests Inc — український стартап, що створює офлайн-соцмережу для об’єднання людей через спільні інтереси та активності. Оригінальна ідея поєднати онлайн з офлайном прийшла до Олі Коцеби та Івана Молчанова. Співзасновники розповіли SPEKA про стан проєкту та плани зробити з Quests Inc повноцінну українську соцмережу.

Як працює застосунок

Іван: Основна ідея Quests Inc полягає в тому, щоб допомогти людям знайти однодумців і якісно проводити час у реальному житті. Застосунок покликаний перенести знайомства з онлайну до офлайну, організовуючи зустрічі та події за інтересами. Ми з Олею довго розробляли цю ідею, і бачимо, що з її допомогою можемо створювати середовище, де люди не лише об’єднуються, але й розвиваються разом. 

Оля: Сьогодні Quests Inc — це застосунок, який працює за простою ідеєю: кожен може створити або знайти подію (квест), чи то чаювання, пікнік, слухати разом платівки, піти на виставку, провести майстер-клас, поїхати в гори та багато іншого. Інші користувачі можуть приєднатися до неї і таким чином почати нові знайомства або знайти для себе коло для різних активностей. Щоб підвищити комфорт і безпеку, ми модеруємо профілі й події: кожен користувач має проходити перевірку, не допускається анонімність чи фейкові акаунти. Наша мета — щоб люди почувалися у безпеці та знали, що йдуть на зустріч з реальними людьми.

Quests Inc віддзеркалює те, як працює механіка створення значущих звʼязків у реальному житті, де необхідний спільний досвід або інтерес, щоб створити тісніший зв’язок та спогади.

Ольга та Іван — засновники Quests Inc Ольга та Іван — засновники Quests Inc

Як виникла думка, що досвід спілкування у цифрову епоху варто перенести в офлайн

Іван: Ідея створення офлайн-платформи народилася з бажання шукати нові сучасні способи обʼєднання людей у реальному світі. Важливо, що наше бачення спільноти відрізняється від багатьох соцмереж. Соцмережі часто підштовхують до контенту, який затримує нас на екрані. Наш застосунок прагне, навпаки, витягнути людину з телефону, запропонувати реальну активність і мотивувати шукати нових друзів, однодумців, партнерів. Ідея полягає в тому, щоб користувач швидше знаходив людей для події, а не затримувався на перегляді стрічки.

Оля: У сучасному світі зʼявився такий феномен, як пандемія самотності — проблема, яку почали досліджувати різні установи (див. Гарвардське дослідження щастя, яке тривало 80 років). 

Серйозність цієї проблеми люди почали дуже гостро відчувати у постковідні часи. Водночас люди стали відчувати перевантаження контентом, коли реальні зв’язки почали замінюватися лайками, повідомленнями й швидкоплинними взаємодіями. Ми зрозуміли, що найцінніші моменти у житті — це ті, які відбуваються у реальному світі, де люди можуть дивитися одне одному в очі, обмінюватися емоціями та спільно створювати нові спогади.

А в Україні ці відчуття посилились на початку повномасштабного вторгнення, коли ми як ніколи потребуємо підтримки інших. Для багатьох людей відчуття єдності — коли вони поряд і проводять час разом, є значно ціннішим, ніж кількість друзів онлайн. До того ж офлайн-зустрічі позитивно впливають на ментальне здоров’я та емоційний стан. Тому ми обрали такий формат платформи.

Про аудиторію Quests Inc

Підписуйтеся на наші соцмережі

Іван: Наша основна аудиторія — люди, які ведуть активний спосіб життя та хочуть нових знайомств, спільних пригод і цікавих активностей. Вони відкриті до світу, прагнуть до взаємодії та готові до експериментів. Більшість із них проактивні, схильні до авантюризму та часто шукають нові форми дозвілля та соціалізації.

Оля: Ми провели серію глибинних інтерв’ю, які допомогли визначити кілька типів користувачів нашого застосунку, але основне, що їх обʼєднує, — це потреба у зміні або покращені соціального кола.

Є, наприклад, категорія «Local Citizens» — люди, які хочуть підтримувати наявний нетворк знайомих та друзів, а також розширити своє соціальне коло та відкрити для себе нові можливості у своєму місті. Є «Buddy Seekers» — це люди з чіткими інтересами, які шукають однодумців для обміну досвідом у певній сфері, хай то фотографія, спорт чи кулінарія. Також є «Social Butterflies» — супервідкриті та екстравертні люди, які завжди прагнуть багато різноманітних зустрічей, спілкування та пригод. Окрема категорія — «Newcomers», разом з експатами та внутрішньо переміщеними особами, перед якими стоїть виклик будувати коло зв’язків з нуля на новому місці. Для них Quests Inc — це зручний спосіб швидше адаптуватися і знайти близьких за інтересами людей. Також ми помічаємо групу «Strugglers» — людей, яким складно знайомитися та підтримувати нові контакти. Завдяки нашим квестам вони можуть поступово долати власні бар’єри, інтегруючись у нові компанії, беручи участь в активностях без потреби постійно підтримувати розмову. Це робить наш застосунок універсальним і дозволяє знаходити друзів та однодумців, попри різні особливості та вподобання.

Що вже зроблено, на якому етапі втілення ідеї ви зараз?

Іван: Ми вже реалізували базовий функціонал застосунку, який дає змогу користувачам створювати власні події, підключатися до вже наявних та обирати між відкритими й закритими квестами. Окрім цього, ми реалізували можливість ділитися подіями у соцмережах, зокрема в Instagram, що дає користувачам змогу залучати знайомих та друзів до обраних активностей. 

Також впровадили функцію для підтримки благодійності. Користувачі мають можливість прив’язувати збори для ЗСУ та різних фондів до своїх подій, створюючи комбінацію приємного з корисним. І це не лише про збори: користувачі беруть участь у благодійних ініціативах, які допомагають підтримувати важливі соціальні цілі. Це важлива частина нашої концепції — ми хочемо, щоб люди могли відпочивати і водночас підтримувати суспільні ініціативи.

Оля: За час тестування ми зібрали багато відгуків, завдяки яким краще зрозуміли потреби аудиторії та напрям подальшого розвитку. Тож ми готуємо до релізу півот, концепція якого дозволить прибрати труднощі пошуку ідей для спільного цікавого дозвілля та створить більше можливостей підтримувати й розвивати власне коло нетворку та друзів. Вже розробляється інтеграція з AI як кокреатора для кожного, хто захоче створити ідею або зібрати людей на квест, щоб полегшити ідейні та організаційні процеси. Це лише початок, але ми вже бачимо, що наш застосунок має потужний потенціал, і прагнемо зробити його доступним для більшої аудиторії, зокрема на європейському ринку.

Яка монетизація закладена у застосунок? Чи зможуть заробляти креатори та інші типи користувачів?

Оля: Натепер застосунок працює безплатно, але від початку 2025 року ми переходимо на систему freemium-підписки, яка надаватиме додаткові AI-функції та доступ до розширеного функціоналу. Протягом наступних шести місяців ми плануємо запустити підписку і для креаторів, де буде можливість проводити in-app payments, менеджити учасників, бачити статистику тощо.

Користувачі з базовою підпискою матимуть доступ до основних функцій, які дозволяють їм створювати власні кола, ділитися ідеями дозвілля, створювати власний бакетліст, а також брати участь у хостед-подіях, створювати власні квести та знаходити однодумців.

Наш основний інсайт — що найефективніший механізм соціалізації відбувається через спільний інтерес, але найбільша проблема у подоланні самотності — це те, що люди не знають, а що саме з ким поробити (хто саме готовий розділити мій інтерес і як разом провести час).

Тобто головною перешкодою є відсутність ідей для організації спільного дозвілля, що обмежує можливості соціалізації. Важливо розуміти що саме повторний досвід спільного проведення часу офлайн допомагає зміцнити ці соціальні зв’язки, особливо коли це відбувається у цікавих і різноманітних форматах.

Команда однодумців Quests Inc Команда однодумців Quests Inc

Як офлайн-знайомства сприяють створенню суспільних ініціатив: досвід користувачів Quests Inc

Іван: Ключова перевага офлайн-знайомств у нашому застосунку, що користувачі не лише знайомляться, а й об'єднуються задля певних суспільних цілей. Наприклад, нещодавно у нас був успішний благодійний квест — літературний захід «Світло поміж нами», який допоміг зібрати кошти на підтримку Збройних Сил України. Такі заходи дозволяють людям не лише провести час цікаво, а й зробити важливий внесок у суспільство. Ми помітили, що користувачі активно залучаються до таких ініціатив, оскільки це додає їхнім зустрічам глибшого сенсу.

Оля: Часто такі ініціативи розпочинаються з простих ідей, які користувачі обговорюють між собою. Наприклад, одна з наших учасниць організувала розмовно-каракульний клуб — творчий простір для людей, де вони могли малювати, розмовляти та підтримати збори на потреби для ЗСУ. Ще одна активність, яка набирає популярності серед користувачів Quests Inc, — це донорство крові. Групи з Києва та Івано-Франківська через квести організовують спільні походи на донорські пункти, що допомагає залучати більше людей до цього важливого процесу.

Також були події громадського спрямування: наприклад, наш дизайнер організував збір людей для участі в мітингу біля КМДА, де вимагали направити кошти на безпілотники, а не на плитку. Це яскравий приклад того, як Quests Inc допомагає користувачам не просто соціалізуватись, а й активно впливати на суспільні процеси та підтримувати важливі громадські проєкти.

Чи є схожі проєкти в інших країнах

Іван: На українському ринку прямих аналогів нашої концепції немає, але якщо говорити про закордонний ринок, то схожі проєкти є. Наприклад, один з основних конкурентів — це Locals.org, який працює в таких країнах як Великобританія, США, Польща. Вони також створюють IRL-продукт (In Real Life) платформу. Однак у них більше акцент на клубах і приєднанні до них через платну підписку.

Оля: Бачимо, що за останній рік почало зʼявлятися більше концепцій IRL стартапів, які теж намагаються вирішити проблему «самотності».  Серед них поки важко виділити лідера, it's a blue ocean still. Тож ми звісно хочемо бути першим, хто запропонує рішення яке дійсно покращить будні нашим користувачам та стане all-in-one offline social platform.

Як відбувається модерація ідей

Іван: Ми приділяємо велику увагу модерації, адже хочемо створити комфортне середовище для всіх користувачів. У Quests Inc кожен новий профіль проходить перевірку, і ми маємо низку правил щодо контенту, який користувачі можуть публікувати. Ідеї, які суперечать нашим принципам безпеки чи містять неприйнятний контент, блокуються.

Оля: Також ми маємо чіткі гайдлайни щодо типів подій. Наприклад, у нас не приймаються бізнес-заходи на кшталт промоцій для комерційних установ. Натомість ми підтримуємо події, які сприяють розвитку соціальних зв’язків і створюють комфортні умови для знайомств і спільного дозвілля. Якщо креатор створює квест, який суперечить нашим правилам (наприклад, рекламні акції), він не буде допущений до публікації. Це дає змогу зберігати якість контенту на платформі та забезпечувати користувачам позитивний досвід.

Питання безпеки. Чи перевіряються креатори та їх дані?

Іван: Ми розуміємо важливість безпеки, тому створили чіткий процес верифікації профілів. Кожен користувач повинен мати справжнє фото, а профілі з анонімними аватарами або незрозумілими описами не допускаються. Наприклад, якщо користувач намагається зареєструватися з фото котика або незрозумілим ніком, такий профіль не пройде модерацію.

Оля: З часом, як продукт буде зростати ми плануємо впроваджувати більш надійні засоби верифікації, для безпеки комьюніті. Наприклад для публікації активності на загальний треба буде підтвердити особистість, що дозволить користувачам бути впевненим в надійності їх коштів та реальності організатора. Також, якщо користувач хоче організувати платний захід, для цього знадобиться верифікація документів. Це дозволить уникати шахрайства, особливо під час розширення на інші ринки.

На платформі також є функція репорту — користувачі можуть повідомляти про підозрілі профілі або квести. Ми створили таку систему, щоб Quests Inc залишався простором для справжніх і безпечних знайомств.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Інвестуйте не у хайп, а в те, що лишатиметься незмінним

Ніко Харчілава 9 січня 2025 15:50

Як відкрити інтернет-книгарню в Європі

Артем Чуйко 31 грудня 2024 11:10

Як створити бренд у ніші spiritual, чи потрібна бізнесу астрологія та коли завершиться цей хаос. Інтерв’ю із засновниками стартапу OBRIO

Сергій Коноплицький 27 грудня 2024 12:12

Закрили раунд: які інвестиції отримали українські стартапи у 2024 році

Олександр Тартачний 24 грудня 2024 09:42

Жіноче здоров'я та FemTech в Україні

FemTech UA 20 грудня 2024 14:13