Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як українські програмісти впливають на світові медіатехнології

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
2 грудня 2022 3 хвилин читання

Інженери GlobalLogic займаються розробленням для ключових компаній у сфері медіа. Це контент різного рівня та тематики: від музичних записів та кіно до трансляції спортивних подій та стримінгових сервісів. 

Світове споживання цифрового контенту у 2022 році зросло навіть щодо часів Covid-19, коли таке споживання збільшилося вдвічі. Згідно з дослідженнями, сучасна людина проводить в інтернеті у середньому майже 7 годин на день, за переглядом TV чи відеосервісів — 3 години 20 хвилин.

Створення музики та відео

Українські інженери займаються створенням рішень для запису і зведення 70% всієї комерційної музики у світі. Відомі композиції з'явилися завдяки програмному комплексу Pro Tools, з розробленням якого компанії Avid допомагають інженери GlobalLogic. 

Також інженери працюють над звуковою станцією Pro Tools. Її використовують для озвучування кінофільмів та шоу, а також для запису музичних треків у провідних студіях світу. 

Українські та світові гурти використовують ProTools під час запису окремих треків і цілих альбомів. Серед них Maroon 5, Coldplay, Linkin Park, «Океан Ельзи», «Друга ріка». За допомогою цієї технології створили саундтреки до фільмів «Світ Юрського періоду», «Дедпул-2» та серіалу «Гра престолів».

Перегляд футбольних матчів

Команда інженерів створює повністю автоматизоване рішення для трансляції спортивних подій. В основі — багатокамерний масив, який охоплює все поле гри та фіксує всі дії, перш ніж транслювати їх прямо зі спортивних майданчиків на будь-який пристрій у світі. Ця розробка допомагає покращити картинку трансляції та, головне, служить потужним аналітичним інструментом для тренерів, скаутів і гравців.

Система складається з панорамної камери та комп'ютерів, що працюють із запатентованими алгоритмами для панорамного зображення, HD-відеозйомки та управління камерою. Вона була застосована та випробувана в Україні під час матчів чемпіонату України серед ІТ-команд у 2021 році. 

Натепер система налічує 20 тис. інсталяцій у понад 60 країнах. Таким чином гру улюблених команд переглядають понад 200 тис. глядачів на місяць. 

Стримінг та телебачення майбутнього

GlobalLogic є ключовим партнером для компанії-лідера надання відеопослуг на ринках OTT TV (Over the Top TV), OVP (Online Video Platform), EdVP (Education Video Platform) та EVP (Enterprise Video Platform). 

Завдяки українським інженерам система об'єднує сотні мільйонів глядачів за переглядом кіно вдома, професійних матеріалів на роботі, навчальних у школі, а також надає людям можливість споживати контент у будь-якому куточку планети.

Нагадаємо, що команда GlobalLogic Education запустила ініціативу IT Pet Project Student Competition, яка надає можливість студентам продемонструвати власні програмні розробки — pet-проєкти — та отримати за це ноутбук. Дізнайтеся, як можна взяти участь.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Попит на ринку праці в IT — аналітика GlobalLogic

Ганна Гілова 19 травня 2023 13:15

росіяни обходять блокування сервісів Google для своїх мобільних пристроїв через Китай

Ганна Гілова 12 травня 2023 08:29

GlobalLogic розробили роутер, що попереджає про кіберзагрози, та захистилися від північнокорейського вірусу

Ганна Гілова 8 травня 2023 12:38

IT Ukraine Education Summit 2023 — коли та де відбудеться

Ганна Гілова 4 травня 2023 12:07

100 найприбутковіших IT-компаній України

Єлизавета Гогілашвілі 17 квітня 2023 16:33