Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як Україні розвивати інноваційні виробництва у 2023 році?

Максим Грант
Максим Грант Venture Analyst at Center42 Innovation Agency
3 лютого 2023 4 хвилин читання

Влітку 2022 року у Center42 ми проводили дослідження та розробляли стратегію для індустрії 4.0 на замовлення наших партнерів з USAID ERA. Ми намагалися знайти відповідь на запитання про те, як розвивати галузь інноваційних підприємств. А саме те, які ініціативи можуть підтримати галузь, щоб вона ще динамічніше зростала. Деякими висновками з процесу хочемо поділитися далі.

Під інноваційними виробництвами ми маємо на увазі українські компанії, які виробляють новий інноваційний продукт з високою доданою вартістю у tech (високотехнологічному чи автоматизованому виробництві, а також супутніх сервісах і ПЗ) та мають великі перспективи зростання. 

Українці створюють дедалі більше нових продуктових стартапів та компаній, як-от Drone.Ua (виробництво дронів), Delfast (виробництво електробайків), Ajax (системи безпеки і датчики для дому), AMW Labs (ракети та дрони). 

Продуктові компанії, які орієнтуються на внутрішній ринок часто відчувають нестачу фінансування, проблеми зі збутом або відсутність спроможності покупців купувати продукти за ринковою вартістю. 

Екосистема українських виробників індустрії 4.0 під час війни потребує активізації, прискорення побудови партнерств та ініціатив, які б підтримали підприємців, для яких зростання продажів (зокрема на міжнародних ринках) є критично важливим процесом на даному етапі. 

Загальними і часто-повторюваними проблеми є:

  • 1
    Проблема з продажами і виходом на міжнародні ринки.
  • 2
    Відсутність Go-to-market стратегій в компаніях. 
  • 3
    Під час війни виробники hardware на сході втратили виробничі потужності та устаткування.
  • 4
    Працівники компанії зосереджені в інших регіонах або за кордоном, що ускладнює відновлення всіх робочих процесів.
  • 5
    Ускладнена логістика (закритий Китай, війна впливають на ланцюги поставок. Збільшуються терміни на доставку комплектуючих з віддалених країн, зокрема Китаю).

На нашу думку, яка базується на проведеному дослідженні, щоб пришвидшити розвиток інноваційних виробництв згідно з нашими дослідженнями потрібно підтримати компанії в напрямку продажів, маркетингу та допомогти із залученням інвестицій. А саме: 

Підтримати компанії в напрямку маркетингу. Сюди входять навчальні програми, менторство чи допомога з покращенням маркетингу брендів за допомогою інших інструментів. Це включає

  • вивчення прямих і непрямих конкурентів, їхній аналіз, диференціація;
  • розробку go-to-market strategy та бізнес-моделі під запити ринку; 
  • роботу з різними каналами та підходами дистрибуції; 
  • маркетинг і промо; 
  • вихід на маркетплейси
  • роботу з галузевими виставками і заходами. 

Підтримка компаній з продажами. Метою має бути збільшення виручки компаній, що забезпечить стабільне фінансування діяльності компанії. Можливими ініціативами, які можуть бути корисні компаніям є

  • акселераційна програма з розвитку продажів;
  • менторство; 
  • підтримка в наймі спеціалістів з розвитку бізнесу та продажів.

Підтримка з фандрейзингом, залученням інвестицій. На цьому етапі компанії потребують кращого розуміння, як залучати інвестиції, як підготувати документи для інвесторів. Важливим будуть

  • менторські сесії від представників венчурної індустрії; 
  • допомога з підготовкою презентацій для фандрейзингу;
  • підтримка з підготовкою всіх необхідний документів для інвесторів. 

Ці кроки допоможуть компаніям залучити нових клієнтів, збільшити свої обороти та доходи і мати більш стабільне зростання, зокрема за рахунок залучених інвестицій.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як впровадити продуктовий майндсет і що він змінить на рівні команди та компанії

Владислав Миронович 2 години тому

Як це — інвестувати під час війни. Віталій Горовий про угоду з Digis, ботлнеки на ринку і різницю між бізнесом та курчам

Юлія Даниленко 7 годин тому

IT Arena 2023: відкриваючи горизонти інноваційного бізнесу в Україні

Kateryna Romanenko 7 годин тому

X-Bow друкуватиме ракетні двигуни та паливо для ВПС США

Юлія Мирська 9 годин тому

Управління проєктами з RASCI: ключ до організації та ефективності

Андрій Чумаченко 23 години тому