Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як українці переживають відключення електрики? Дослідження Gradus Research

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
16 листопада 2022 4 хвилин читання

Майже дві третини (64%) громадян, які натепер перебувають в Україні, стикалися з відключенням світла останніми днями. Gradus Research поділились дослідженням, як українці долають проблеми з електрикою.

Графік відключень електроенергії є найбільш потрібною інформацією, якої не вистачає 42% опитаних, вважають аналітики. Щодо середньої тривалості відключень: у 64% респондентів світла не було до 4 годин, ще у 20% — від 5 до 8 годин, а в 11% — понад 8 годин.

Відповідно до пошкоджень інфраструктури, найчастіше з відключенням світла стикалися мешканці Києва, сходу та півночі (83%, 79% та 74% відповідно). 

Щодо обігріву в домівках, то 55% кажуть, що залежать лише від центрального опалення, при цьому половина з них не має альтернатив. У другої половини напоготові електричні обігрівачі. Інші альтернативні варіанти, як-от дрова, газові чи бензинові обігрівачі, мають лише 4% серед тих, у кого центральне опалення. Ще 33% мають автономне опалення, а 5% — можливість одночасно користуватися і тим, і тим.

Відключення світла останнім часом. Інфографіка: Gradus Research Відключення світла останнім часом. Інфографіка: Gradus Research

Українці дедалі менше почуваються у безпеці, проте довіряють ЗСУ

Через постійні масовані ракетні удари частка осіб, які відчувають себе у безпеці, постійно знижується і становить 25%. На початку жовтня — 30%. Найбільше опитаних (49%) стверджують, що відчувають небезпеку час від часу, 19% почуваються у небезпеці постійно чи переважну частину часу.

Відчуття безпеки респондентів. Інфографіка: Gradus Research Відчуття безпеки респондентів. Інфографіка: Gradus Research

Водночас показники ефективності дій української влади та задоволеність від дій військових залишаються на високому рівні: 66-71%. Найвищий відсоток довіри у респондентів до ЗСУ (65%), президента України (47%) та волонтерських організацій (26%) впродовж усього періоду замірів. До того ж довіра до ЗСУ на найвищому рівні від початку проведення дослідження.

Рейтинг довіри до інституцій. Інфографіка: Gradus Research Рейтинг довіри до інституцій. Інфографіка: Gradus Research

Попри зниження доходів, українці відчувають оптимізм

У Gradus Research підрахували, що стабільно високий відсоток українців продовжує зберігати оптимістичний настрій. З них 64% вірять, що Україна зможе побудувати сильну економіку, 63% — що Україна стане членом Євросоюзу до 2030 року, а 59% упевнені, що держава відбудує усе, що було зруйновано, після війни (або компенсує витрати на відбудову).

Проте 37% українців не працевлаштовані, з них 36% втратили роботу від початку війни. Серед тих, хто залишився вдома, а також серед жителів західного, центрального регіонів і Києва найбільше тих, хто має роботу й активно працює. Натомість серед вихідців зі сходу та півдня найбільше тих, хто працевлаштований, але тимчасово не працює. Найбільша частка непрацевлаштованих серед тих, хто виїжджав за кордон.

Дохід респондентів під час війни. Інфографіка: Gradus Research Дохід респондентів під час війни. Інфографіка: Gradus Research

Аналітики додали, що 78% опитаних заявляють про зменшення доходу від початку повномасштабного вторгнення. Натомість відсоток працевлаштованого населення, що отримує зарплату, зріс і становить 81%.

Компанія Gradus Research провела дослідження за підтримки Європейського Союзу та у партнерстві з Центром економічного відновлення. Повний звіт за результатами дослідження доступний на сайті Gradus Research за посиланням.

Нагадаємо, 15 листопада росія провела масштабну атаку на українські міста та енергетичну інфраструктуру. За розпорядженням НЕК «Укренерго» розпочали екстрені відключення світла по всій Україні, які тривають до сьогодні, 16 листопада

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У ПАР та Австралії побудують найбільший у світі радіотелескоп

Катерина Колонович 1 годину тому

Держспецзв'язку захищатиме критичну інфраструктуру: що означає новий закон

Олександр Тартачний 2 години тому

Український ударний дрон успішно пройшов кілька випробувань

Катерина Колонович 4 години тому

5 грудня Київ має повернутися до стабілізаційних відключень, дефіцит в енергосистемі падає

Катерина Венжик 16 годин тому

Як працюють ІТ-фрилансери, що треба для збереження талановитих працівників та в чому полягає нова етика українського бізнесу: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 19 годин тому