Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як створити сімейний медіаплан — правила використання гаджетів для вашої родини

Сніжана Лепко
Сніжана Лепко Сценаристка коротких форматів
19 березня 2025 7 хвилин читання

Час, який маленькі діти проводять за мобільними пристроями, зріс з п’яти хвилин на день у 2020 році до 55 хвилин на день у 2022 році. Надмірний час перед екраном може негативно впливати на здоров’я, навчання, соціальні навички та здатність дітей керувати гнівом. Саме тому фахівці Американської академії педіатрії радять батькам розробити індивідуальні плани використання медіа для своїх дітей. Пояснюю, як це зробити.

Як створити сімейний медіаплан — правила використання гаджетів для вашої родини зображення 1 Надмірний час перед екраном може негативно впливати на здоров’я, навчання, соціальні навички та здатність дітей керувати гнівом

Реєстрація HealthyChildren.org

Для того, аби ваш медіаплан у подальшому зберігався, зареєструйтеся на сайті HealthyChildren.org. 

  • 1
    Перейдіть на сайт для створення медіаплану: https://www.healthychildren.org/English/fmp/Pages/MediaPlan.aspx
  • 2
    Натисніть REGISTER угорі екрану (або LOG IN для тих, хто вже зареєструвався).
  • 3
    Введіть свою електронну адресу у віконечку, яке з’явилося і натисніть REGISTER нижче.
Як створити сімейний медіаплан — правила використання гаджетів для вашої родини зображення 2 Реєстрація на сайті HealthyChildren.org. Знімок екрана
  • 1
    Введіть своє ім’я, прізвище, пароль, та таємне запитання для підтвердження особи.
  • 2
    Надайте інформацію про вашу родину: тип опікуна (мама, тато, бабуся, дідусь тощо), ім’я, вік, стать вашої дитини/дітей. 
  • 3
    Виберіть із переліку свої інтереси(за бажанням).
  • 4
    За бажанням можете додати контактну інформація. Проте це не надто важливо, адже використовуєть лише тоді, коли ви купуєте щось у AAP.
  • 5
    Підтвердіть, що ви не робот і натисніть кнопку REGISTER.

Тепер повторно зайдіть за посиланням вище і переходьте до створення медіаплану.  Для цього натисніть на помаранчеву кнопку з написом “Create or Update Your Family Media Plan”. 

Як створити сімейний медіаплан — правила використання гаджетів для вашої родини зображення 3 Створення індивідуального плану використання медіа для дітей від Американської академії педіатрії. Знімок екрана

Додавання членів родини

Приклад батьків є одним із ключових факторів у вихованні дітей. Тож створюючи медіаплан, варто додати в нього не лише дітей, а і себе. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Як створити сімейний медіаплан — правила використання гаджетів для вашої родини зображення 4 Додавання членів родини для створення медіаплану. Знімок екрана
  • 1
    Введіть прізвище вашої родини в поле з підписом “Enter your family name”.
  • 2
    Додайте ім’я кожного члена родини, вік та фото за бажанням. Якщо додаєте себе, у вік вказуєте “Adult”.
  • 3
    Аби додати більше двох членів родини натисніть кнопку “Add Anothe Family Member”.
  • 4
    Після того, як внесли інформацію, натисніть зелену кнопку “Continue” з правого боку екрана (якщо кнопка світиться сірим, перевірте, які поля ви не заповнили).

Вибір пріоритетів

У цьому розділі вам потрібно вибрати пріоритети – на чому ви б зотіли акцентувати в процесі виховання здорових цифрових навичок вашої дитини.

Порада: для початку оберіть лише кілька пріоритетів. Ви завжди можете повернутися до них пізніше, додати нові цілі або оновити план на вихідні чи відпустку. 

Обирайте ті пріоритети, які вас найбільше мотивують, щоб дотримання сімейного медіаплану стало легшим. Корисним буде залучення дітей до цього процесу, дайте їм також зробити свій вибір (якщо це дозволяє зробити вік).

Перед вами стоїть вибір з 8 пріоритетів: 

  • Медіа-баланс: ​ми постійно оточені медіа та цифровими пристроями, але особистий час із родиною, друзями та вчителями є ключовим для навчання та розвитку дітей.
  • Спілкування про медіа: медіапродукти всюди, тому важливо про них говорити. Чим частіше ви обговорюєте їх у повсякденному житті, тим природнішими стають ці розмови.
  • Доброта та співпереживання: очікування сім’ї щодо доброзичливості та розуміння інших — як онлайн, так і офлайн — є ключовим фактором здорових, шанобливих стосунків і позитивного використання медіа.
  • Цифрова конфіденційність і безпека: розмови про правила цифрової безпеки можуть допомогти вашій дитині орієнтуватися в цифровому середовищі. 
  • Зони, вільні від екранів.
  • Час без екранів: виділення часу для сімейних розмов та ігор дуже важливе для здоров'я та розвитку вашої дитини.
  • Вибір хорошого контенту: пошук контенту, який добре підходить вашій родині, може потребувати певних зусиль. Однак варто знайти медіапродукт, який подарує вашій дитині творчий досвід, позитивний приклад для наслідування та задоволення.​
  • Спільне використання медіа: не весь час, проведений перед екраном, однаково корисний. Наприклад, спільний перегляд фільмів, освітнього відео або навчальної програми перетворює час, проведений перед екраном, на сімейний час. Спільне використання цифрових медіа може зміцнити зв'язки, сприяти навчанню та показати вашій дитині, що ви дбаєте про те, що важливо для неї. 

Оберіть, з чого хочете почати та натисніть зелену кнопку “Continue” з правого боку екрана. Далі, залежно від того, що ви обрали у попередньому пункті, редагуйте правила. 

Як створити сімейний медіаплан — правила використання гаджетів для вашої родини зображення 5 Медіа-баланс. Знімок екрана

На сторінці пріоритету ви бачите лист зі шляхами його впровадження. Ви можете погодитися з ними, прибрати якісь із пунктів або додати свої. 

Аби ознайомитися з причиною того, чому саме цей шлях може допомогти у впровадженні пріоритету, натисніть “Reason/Tips”. Якщо ви не володієте англійською, радимо скористатися перекладачем для розуміння написаного.

Також сервіс самостійно, відповідно до віку члена родини, пропонує, кому потрібно використовувати правило, а кому ні.

Так, наприклад, для пріоритету “Медіа-баланс” один зі шляхів впровадження – щоденне планування всією родиною заняття без екрану. У поясненні важливості йдеться: 

Деякі з найкращих спогадів і найсмішніших моментів у сім'ї пов'язані з повсякденними моментами: наприклад, спільною трапезою, грою з домашнім улюбленцем або розмовами під час поїздки в автомобілі чи автобусі. Цей час, проведений разом, відіграє важливу роль у навчанні та розвитку вашої дитини.

А поруч пояснення, як впровадити правило: 

Заплануйте заняття без екрану на один і той самий час щодня або зробіть його більш спонтанним. Якщо у вас є щоденний графік, ви можете знайти час, коли ви і ваша сім'я можете приготувати їжу, почитати або погуляти на свіжому повітрі. Дітям подобається передбачуваний, послідовний розпорядок дня. Щоб отримати ідеї, які можна використати в потрібний момент, створіть банку ідей для занять. Запишіть різноманітні види діяльності та киньте їх у банку. Подумайте про декоративно-прикладне мистецтво, похід до бібліотеки, заняття спортом або будь-яке інше улюблене хобі вашої дитини. 

І таких шляхів впровадження ще більше, по кожному з пріоритетів.

Як створити сімейний медіаплан — правила використання гаджетів для вашої родини зображення 6 Переклад пунктів медіаплану. Знімок екрана

Для користувачів, які не володіють англійською, пропонуємо такий варіант використання медіаплану: 

  • 1
    Відкрийте перекладач і по черзі перекладайте усі запропоновані шляхи впровадження пріоритетів, разом з текстом під кнопкою “Reason/Tips” (за бажанням ,можете зберегти цей текст собі окремо, якщо не запам’ятаєте, адже в готовому плані його почабити не можна буде)..
  • 2
    Якщо вам подобається цей шлях, натисніть кнопку “Add Another” внизу сторінки та вставте вже перекладене правило. 
  • 3
    Оберіть членів родини, на яких правило буде поширюватися.
  • 4
    Якщо ви поки не хочете використовувати запропонований шлях, оберіть “Unselect All”.

Опрацюйте таким чином кожен із пріоритетів, які обрали. Не обирайте багато, впроваджувати все поступово, аби не перевантажувати себе і дитину правилами. 

Наприкінці ви отримаєте медіаплани для кожного із членів родини. Ви можете одразу їх роздрукувати або попросити надіслати на пошту. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
7
Icon 2
Коментарі
Ми просто домовляємось з сином скільки він може сидіти в девайсах й на цьому все
Реально класна ідея, але давайте чесно: діти по медіапланах жити не будуть, якщо батьки самі в TikTok залипають 24/7

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

СЕС для бізнесу: як уникнути помилок на етапі проєктування?

Антон Березинський 25 квітня 2025 09:00

Лайфхаки для українців за кордоном: як легко повернути читання у своє життя

Валерій Старик 2 години тому

Вкрадена Батьківщина: історія загубленого покоління

Валерій Старик 2 години тому

​Рекомендація книги «Sapiens: Людина розумна. Коротка історія людства» Юваля Ноя Харарі

Валерій Старик 2 години тому

Що таке індивідуальна податкова консультація та як її отримати ФОП?

Inna Sharova 25 квітня 2025 15:30