Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як спорт допомагає досягати цілей у бізнесі та розвивати карʼєру — Віталій Антонов, СЕО компанії REDI

Віталій Антонов
Віталій Антонов CEO в міжнародній продуктовій компанії REDI
13 вересня 2024 13 хвилин читання

Відомий розробник Пітер Левелс створив свій фондовий індекс під назвою Deadlift ETF і висунув теорію, згідно з якою компанії різко покращують свої бізнес-показники, коли їхні директори активно займаються спортом. До Deadlift ETF входять компанії, очолювані Марком Цукербергом, Джеффом Безосом, Дара Хосровшахі (Uber), Дженсеном Хуангом (NVIDIA) та ще кількома CEO, які займаються силовими тренуваннями. За останні 4 роки компанії з Deadlift ETF перевершили індекс S&P500 на 140 %. Спираючись на цю статистику, можна стверджувати, що спорт позитивно впливає не тільки на здоровʼя, а ще й на бізнес. 

Більшість успішних підприємців, яких я знаю, активно займаються спортом: бігають марафони, ходять на бокс, грають у сквош чи їздять на хайкінг у Карпати. І це не просто збіг обставин. Спорт і регулярні фізичні навантаження допомагають не тільки підтримувати фізичну форму і здоровʼя, а й досягати результатів у бізнесі. 

Як спорт загартовує риси характеру, що допомагають в бізнесі, і як інтегрувати регулярні тренування, коли ні на що не вистачає часу? Про це розкажу далі, а також поділюсь власним досвідом, як спорт допомагає мені в роботі та управлінні компанією.

Спорт як невідʼємна частина щоденної рутини

Я займаюся спортом із першого класу. Спочатку батьки віддали мене на плавання, і я ходив туди 6 років. Далі був футбол на аматорському рівні, а в студентські роки — регбі. З регбі вже була більш професійна історія — був у складі команди «Антарес» у Першій та Вищій лізі України з регбі. Коли закінчив університет, потрібно було сконцентруватися на чомусь одному: або далі спорт, або карʼєра. І я обрав професійну карʼєру. Однак спорт не закинув, він став для мене інструментом, який допомагає ставити цілі й дисципліновано досягати їх. 

Наразі я маю тренування в середньому 5 разів на тиждень. Комбіную силові тренування та кардіо, плюс щодня проходжу мінімум 15 тисяч кроків. Щоранку прокидаюся, одягаюся і виходжу на прогулянку або пробіжку. Якщо біг, то це в середньому 6–7 км. Далі відвожу сина в дитячий садочок і йду до зали. Це моя рутина. 

Також час від часу я захоплююся і опановую новий вид активності. На досить гарному рівні опанував настільний теніс, більярд, біг, паверліфтінг. Мені цікаво досліджувати нове в спорті та випробовувати власні сили. 

Що дає мені спорт у повсякденному житті? В першу чергу — енергію протягом дня і тижня. Я часто чую, що люди не займаються спортом, тому що їм не вистачає часу, вони втомлюються після роботи і не мають сил на тренування. У мене зовсім інша історія — спорт надає мені сили та енергію на все інше. Тобто я роблю це в задоволення. 

Як інтегрувати регулярні тренування у свій графік 

Все залежить від бажання та дисципліни. Наприклад, у мене є план на кожен день — пройти як мінімум 15 тисяч кроків. Наразі я вже маю 436 днів підряд, коли досягаю цього плану. Цей результат мотивує мене продовжувати і знаходити час на прогулянку навіть коли на перший погляд здається, що його зовсім немає. Я не допускаю відмазок і вмію розставляти пріоритети (цьому, до речі, мене навчив саме спорт). 

Бувають дуже завантажені дні, бувають відрядження з довгими переїздами і перельотами зі зміною часових поясів. І тут мені допомагає планування. Ось нещодавній кейс: мені потрібно було виїжджати в аеропорт о 7 ранку, далі переліт і  довга дорога. Я розумів, що протягом дня у мене не буде можливості виконати норму, тому прокинувся раніше і о 5 ранку вийшов на прогулянку, щоб зробити свої 15 тисяч кроків. 

Проблема нестачі часу вирішується правильним плануванням. Якщо відрядження — раніше встану, якщо не встигаю зранку — виходжу ввечері. Час на спорт, тобто підтримку свого фізичного стану, можна знайти завжди — це про турботу про себе. 

Реалізовувати правильне планування та слідкувати за фізичним станом мені допомагають різні гаджети. Зараз їх дуже велика кількість, тож можна знайти девайс на різний смак і бюджет. Я користуюся фітнес-трекером WHOOP 4.0 та годинником Garmin Epix Pro (Gen 2). У цих пристроїв дуже великий функціонал, є інтеграція з іншими гаджетами типу смартфона і лептопа, а також стильний вигляд, який пасує і до спортивного, і до ділового стилю. 

Трекер допомагає мені контролювати ключові показники організму як під час тренування, так і під час відновлення чи сну. Завдяки цьому я можу давати адекватне навантаження та комбінувати різні типи тренувань без шкоди для здоровʼя. 

Ось, наприклад, сьогодні я погано спав, і трекер повідомляє мені, що в мене погане відновлення. З цього я роблю висновок, що потрібно дати легке тренування чи кардіо. Або ще один кейс — нещодавно я прихворів, трекер зазначив мені, що в мене була підвищеною температура тіла і що мені потрібно прибрати навантаження. Тобто цей гаджет контролює стан мого організму і дає дуже влучні рекомендації: які тренування робити, о котрій лягати спати, щоб відновитися тощо. Так само він рахує калорії, допомагає контролювати всі важливі показники безпосередньо під час тренування. 

Тобто інтегрувати спорт у свою повсякденну рутину дуже просто за наявності бажання. Можна починати з невеликих обсягів, хоча б банальної норми кроків — і вже можна відчути профіт. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Які риси характеру розвиває спорт і як це впливає на роботу та бізнес

Спорт відкриває в тобі багато нових ресурсів і дає впевненість, що ти можеш більше, ніж ти думаєш. Серед характеристик, які загартовує спорт, можу виділити такі. 

1. Дисципліна.

Що таке самодисципліна? Це здатність змусити себе робити певні дії незалежно від емоційного стану. Якщо ти хочеш досягати результатів у спорті, то ти маєш бути дисциплінованим. Хоч поганий настрій, хоч погана погода і взагалі немає бажання та мотивації — ти все одно йдеш на пробіжку чи тренування. Тому що довгострокова перспектива важливіша за миттєву вигоду. Спорт виховує навичку робити необхідне заради бажаного, привчає до регулярності та відповідальності. Це важлива риса не лише у спорті, а й у бізнесі.

2. Терпіння.

Неможливо пробігти марафон після тижня тренувань або побачити кубики пресу за два походи до спортзалу. Бажання отримати швидкі результати шкодить як в спорті (бо можна нашкодити собі, якщо дати занадто велике навантаження), так і в бізнесі (бо можна «прогоріти», не врахувавши всі ризики). 

Спорт загартовує фізичну витривалість і терпіння. Якщо ти регулярно займаєшся спортом, то розумієш, що для гарного результату треба багато працювати. Це принцип можна перенести в роботу — і вчитися поступово докладати зусиль і крок за кроком досягати бажаних результатів без втрати мотивації.

3. Азарт.

Психологічно складно змусити себе докласти більше зусиль, ніж потрібно. Складно зробити ще одне відтискання, коли й так уже сили немає. Але це потрібно зробити. Тільки той, хто це розуміє та робить, може стати сильнішим. 

Спорт розвиває такі риси як азарт і бажання досягати результатів. Якщо я пробую щось нове в спорті і мені подобається, я одразу хочу прокачатися в цьому і вийти на класний рівень, грати краще за інших. Я отримую ейфорію від перемоги. Від досягнення результату. 

І в цьому стані багато спільного з успіхами в бізнесі. Коли у мене були певні цілі в компанії на 2023 рік і я їх перевиконав, я відчув ейфорію, як в спорті. Не так фінансово, як ментально — я пишався тим, що вивів компанію на новий рівень. Цей особистий момент досягнення мети дуже мотивує. 

4. Готовність до викликів.

Спорт дозволяє легше і сміливіше приймати виклики. Він доводить, що насправді межі існують лише в голові і їх можна розширити завдяки наполегливості. 

У бізнесі нам також доводиться приймати виклики та викладатися на максимум. Попри втому і всі обставини, робити ще й ще, поки не відкриються приховані ресурси нашого організму і поки ми не досягнемо результату. Подолати себе, свої страхи, виходити із зони комфорту. 

5. Навичка розставляти пріоритети.

Спорт вчить відділяти дійсно важливе від другорядного та розставляти пріоритети відповідно до мети. 

Наприклад, колись у мене в силових тренуваннях була мета вичавити від грудей 175 кг. Я регулярно займався, пріоритезував силові тренування і йшов до цієї мети близько року. Досягнув, встановив персональний рекорд і після цього пріоритети змінилися. Зараз вони зовсім інші. 

Звичка розставляти пріоритети зі спорту допомагає в повсякденному житті та роботі. Особливо коли в тебе безліч зідзвонів з різними командами, купа проєктів і відповідальності. Без цієї навички є ризик постійно хапатися за все підряд і ні в чому не досягати дійсно видатних результатів. Вміння пріоритезувати дозволяє реалізовувати спочатку ті задачі, які знаходяться на стратегічному рівні, що надзвичайно важливо для бізнесу. 

6. Здатність до конкуренції.

У спорті, де є елементи змагання з іншими, ми вчимося конкурувати. Спорт можна вважати чудовим тренувальним майданчиком для конкурентної боротьби у бізнесі. Прийоми, що працюють в іграх та спорті, можна застосовувати і у змаганні з конкурентами. Багато хто боїться конкуренції в принципі, а іноді через страх програти ми не граємо взагалі. Проте немає бізнесу без боротьби та ризику. Конкурентна боротьба відбувається постійно. І треба вчитися конкурувати, щоб тебе не витіснили.

7. Робота в команді.

Є спорт індивідуальний, а є командний. У командному спорті ми вчимося працювати з іншими для досягнення перемоги. У кожного з команди є свої сильні та слабкі сторони та своя роль. Вміло це використовуючи, колективно ми можемо досягти набагато більшого, ніж поодинці. Хороша команда — це одна з ознак успішного бізнесу. А вмінню будувати команду і бути хорошим командним гравцем можна навчитися в спорті.

Момент командоутворення навколо якоїсь фізичної активності насправді вчить взаємодіяти в команді, підтримувати одне одного, працювати разом заради спільної мети — це дуже позитивно впливає на роботу в колективі, бо там так само потрібно досягати певних результатів спільними зусиллями. 

Візьмемо до прикладу футбол. Не має значення, що форвард забив 3 голи за гру, якщо голкіпер при цьому пропустив 4. Значення має загальний результат гри команди — виграли чи програли. 

Так само і в роботі — якщо кожен концентрується лише на своїх результатах, не має спільного бізнесового бачення, то результат буде, але посередній.

Я у своїй командах ввожу додаткову мотивацію за командний результат. Наприклад, у нас є мета — певний фінансовий маржинальний прибуток, ми розуміємо, скільки повинні заробити. І от у кожного співробітника є індивідуальна мета залежно від проєкту, але є загальний результат, на який всі мають орієнтуватися. І відсоток бонусу збільшується пропорційно збільшенню прибутку. Тобто, якщо компанія заробила $500 000, ти з цього отримуєш 1 %, але якщо компанія заробила $600 000, то ти вже отримуєш 2 %. Тобто є мотивація заробляти більше. У тебе діє прогресивна система, де переходячи на кожен наступний рівень ти можеш заробити ще більше. І все це залежить від роботи команди. 

З чого почати спортивні активності та коли можна побачити профіт від цього в роботі

В першу чергу будь-які фізичні активності потрібно починати з чекапу організму. Потрібно здати аналізи, виявити дефіцити, скласти здоровий раціон харчування, додати дієтичні добавки за потреби та налаштувати якісне відновлення. 

Вже тільки від цього можна помітити позитивний вплив на самопочуття, енергію та вмотивованість на роботу. 

Після цього відповідно до поточного стану здоровʼя можна обирати фізичну активність. Я рекомендую починати з найлегшого — взяти за правило ходити як мінімум 10 тисяч кроків на день (а краще 15 тисяч). Важливо — це має бути щоденна активність, а не середня за тиждень. Тобто не ок в один день пройти 200 кроків, а в інший 20 тисяч, потрібно робити мінімум щодня. 

Далі — можна вибирати фізичну активність, відштовхуючись від інтересів. Це можуть бути силові в залі, кардіо, теніс чи плавання. Пробуйте різне і так ви дізнаєтеся, що приносить найбільше задоволення. Також я рекомендую починати якусь нову активність з тренером, щоб одразу все робити правильно і напрацювати базу. Бо перевчатися завжди складніше, ніж починати з нуля. 

Підсумовуючи, хочу зазначити, що спорт позитивно впливає як на фізичний стан, так і на моральний і робочий. Я переношу деякі спортивні принципи в роботу і навіть корегую свою менеджерську модель. Також під час найму новачків у команду я звертаю увагу на захоплення кандидата. Вже на досвіді знаю, що активні люди, які додають спорт у своє життя, проявляють більше мотивації, енергії і проактивності в роботі. Тому з ними приємно працювати і вони стають гарними командними гравцями.

Тож я переношу свій досвід і набуті навички у спорті в бізнес-площину і отримую з цього профіт, бо в спорті та бізнесі багато спільного. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
1
Прокоментувати
Helen Helen 11.10.2024, 05:19
Хотілося б дізнатися, хто робить домашні справи і виховує дітей, щоб так встигати робити бізнес і тренуватися. І щось мені підказує, що не цей чоловік все це робить. А так, звісно, можна жити таке життя, поки хтось інший няньчить тебе і твоїх дітей.
Інші матеріали

Данські дослідники розробили таблетку з ефектом дієти та занять спортом

Вікторія Рудзінська 9 жовтня 2024 13:01

Як уникнути фрази «Нічого не вийшло»: два підходи до завдань — Андрій Чумаченко, Netpeak

Андрій Чумаченко 27 вересня 2024 14:30

Топ-5 навичок, необхідних для СЕО

Bohdan Vasylkiv 26 вересня 2024 13:30

Базовий контроль SEO-процесу: як бізнесу контролювати SEO?

Игор Шулежко 23 вересня 2024 15:46

Впроваджуємо CRM самостійно: як уникнути підводних каменів

Євген Павлов 3 вересня 2024 12:30