Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як спланувати робочий рік

5 січня 2024 4 хвилин читання

Навіть зараз журналісти у передноворічних опитуваннях не залишають традиції запитувати про плани, особисті та компанії, на наступні 5-10 років. А ще просять прогнозувати розвиток технологій і хочуть знати, чого очікувати від ШІ протягом наступного десятиліття.

Під час війни, щоденних обстрілів, глобальної нестабільності та серйозних економічних проблем, планування, навіть на місяць вперед, стало максимально туманним. Ніхто не знає, що буде завтра чи через тиждень. Проте жити якось треба, чи не так? А що більше хаосу, то кращою стає будь-яка ілюзія системи та контролю.

Кожен новий рік — можливість календарно оновити процеси, переглянути, перезапустити чи скасувати те, що стало менш чи більш актуальним.

Я розповім, як підходжу до планування року вже кілька років поспіль. Якщо це бодай трохи допоможе тобі заспокоїти та організувати своє власне життя, я буду дуже радий. Цей текст ти також можеш прочитати у моєму Telegram-каналі.

Будь-яке планування завжди розпочинається з цілей

Підписуйтеся на наші соцмережі

Я ставлю перед собою цілі у трьох напрямах, намагаючись робити так, щоб вони максимально підсилювали одна одну.

  • Перший напрям — бізнес-цілі. Зазвичай тут ставлю фінансову ціль щодо обороту компанії або напряму/продукту/послуги, до якої далі прив’язуються підцілі.
  • Другий напрям — проєкти для душі. Те, що можна назвати хобі, для мене це мій Telegram-канал і подкаст. Зазвичай ставлю ціль зі збільшення підписників чи відсотка залучення (перегляди, прослуховування).
  • Третій напрям — сім’я та особисте. Тут кожному своє, звісно, але можна виконати якісь завдання, що пов’язані зі здоров’ям, покупками, навчанням тощо.

Записавши цілі, я розбиваю їх на підцілі:

  • Cкільки грошей приносить один новий клієнт? Cкільки клієнтів треба залучити? Cкільки зустрічей треба провести?
  • Cкільки підписок приносить новий випуск? Як частота публікацій впливає на залучення? Які джерела привертання підписників спрацювали добре чи не використовувалися взагалі?

Кожна підціль описується набором завдань, які необхідно виконати для її досягнення. Деякі завдання будуть одноразовими, деякі циклічними. Кожну необхідно оцінити за часом і бажано прописати чітке розуміння, «що вважається фактом виконання завдання».

Залишилося найпростіше — взяти всі цілі, підцілі та завдання з пріоритетами та строками й розкидати по місяцях, тижнях і днях цього року.

Як все чітко спланувати

Є безліч різного софту для управління проєктами, але для мене найкраще працює банальний календар. Коли все в одному місці, важче пропустити якесь завдання чи зустріч.

Отже, завдання можна розкидати подіями по календарю, але я не рекомендую одразу робити це на рік вперед. Занадто багато потім доведеться переставляти.

Я зазвичай працюю ітераціями на місяць. Розкидую завдання та коротко описую, чого хочу досягти до початку наступного місяця.

Раз на квартал варто виділити декілька годин на перегляд беклогу та порівняння поточної ситуації з тим, що планувалося на початку року. Якщо йдемо за планом (чого ніколи не трапляється) — супер. Якщо ні, то вносимо корективи, переглядаємо пріоритети та вже зараз розуміємо, що ніяк не встигнемо зробити до кінця року.

Такі плани та система заспокоюють і трошки звільняють розум від запитань типу «Що я буду робити завтра?» і «Точно нічого важливого не забув?».

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як розставляти пріоритети: матриця Ейзенхауера

Сніжана Лепко 17 березня 2025 08:36

Зірки не брешуть, але іноді підморгують: астрономія vs астрологія

Олеся Руденко 19 годин тому

Як автоматизований онбординг підвищує продуктивність новачків: кейс IdeaSoft

Юлія Коваленко 17 березня 2025 14:28

Мікроінфлюенсери: як співпраця з невеликими блогерами підвищує довіру до бренду

Олександр Христич 17 березня 2025 17:34

Стартувала перша всеукраїнська щомісячна премія для вчителів — як взяти участь?

Goncharenko Centre 11 годин тому