Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як ШІ бачить російську культуру. Художник з Херсону створює роботи, що поєднують війну, росію та голландські натюрморти

Oleksiy Gvozdyk
Oleksiy Gvozdyk
19 січня 2023 2 хвилин читання

Херсонський художник Максим Афанасьєв за допомогою штучного інтелекту створив ілюстрації на тему російської культури у контексті війни. У коментарі SPEKA він розповів про процес і враження від роботи з ШІ.

Штучний інтелект намагається знайти щось середнє між описом росії і голландським натюрмортом, а це завдає шкоди натюрморту Штучний інтелект намагається знайти щось середнє між описом росії і голландським натюрмортом, а це завдає шкоди натюрморту

Серія робіт під назвою «Антитеза» поєднує стилістику голландських натюрмортів 17 століття та російські культурні штампи у контексті війни проти України. Основну композицію ілюстрацій створював ШІ MidJourney. До запиту художник додавав імена улюблених голландських живописців.

«Голландський натюрморт настільки точно сформований та досконалий, що здається ірреальним. Ірреальним, як марево, що почалося 24 лютого», — пояснює свій вибір Афанасьєв.  

Як розповів автор, MidJourney генерує зображення за 2-3 хвилини. Але щоб отримати достатню вибірку, доводиться генерувати велику кількість варіантів. Для кожної роботи у середньому година пішла на пошук вдалого варіанта та доопрацювання його засобами ШІ.

Попри те що MidJourney й сам непогано генерує картинки на радянську тематику, головні деталі, наприклад, окремо згенеровані ШІ фігурки солдатиків, художник додавав вручну.  

«Штучний інтелект намагається знайти щось середнє між описом росії і голландським натюрмортом, а це завдає шкоди натюрморту»

«Тому все, з чим не впорався ШІ, я докручував у фотошопі. Для мене як дизайнера штучний інтелект це і матеріал, і інструмент, і муза. Для мене як для митця ШІ це черговий цифровий прикол, дрібнота, мода, інстафільтр, але якби я був соціологом, я б відчував стурбованість», — поділився Афанасьєв.

Максим Афанасьєв — художник, дизайнер, відеоартист, режисер, куратор, арт-директор центру культурного розвитку «Тотем». Живе та працює у Херсоні.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

5 найкращих безкоштовних курсів з ШІ та ChatGPT цього тижня

Юлія Даниленко 7 лютого 2023 14:55

Google представив конкурента ChatGPT — штучний інтелект Bard

Катерина Колонович 7 лютого 2023 10:37

Stable Attribution допомагає знайти, звідки інші штучні інтелекти «крадуть» зображення

Руслан Сорока 6 лютого 2023 20:19

Як атакували росію на кіберфронті, навіщо їздити у Давос, чи працюють холодні розсилки: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 5 лютого 2023 17:00

Штучний інтелект випускає нескінченний серіал Nothing, Forever

Катерина Колонович 3 лютого 2023 10:25