Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як робити більше: що таке метод «3-3-3»

0
22 березня 2025 5 хвилин читання

Ця техніка допомагає вам максимально підвищити продуктивність, розставляючи пріоритети та розподіляючи завдання.

Іноді щоб визначити, яким проєктам ви повинні присвятити свій час і енергію в першу чергу, потребує енергії. Але навіть коли ви знаєте, які завдання потрібно виконати, як встигати більше та як не потонути в рутині дрібних, але нагальних справ. Спробуйте метод 3-3-3.

Що таке метод 3-3-3?

Ця техніка розроблена Олівером Беркеманом, автором книги «Чотири тисячі тижнів: тайм-менеджмент для смертних». Він виступає за планування кожного робочого дня за моделлю 3-3-3, спочатку приділяючи три години глибокій роботі над вашим найважливішим проєктом. Потім виконайте три інших термінових завдання, які не вимагають трьох годин зосередженості. Нарешті, виконайте три завдання «обслуговування». Давайте, заглибимось детальніше. 

Ідея полягає в тому, що якщо ви виконаєте та відзначите ці три основні поля, ви добре проведете день. Це усуває тиск та думки «ніколи не вистачає часу на Х», через які амбітні люди лягають спати в кінці дня й відчувають стрес і тривогу, сподіваючись, що вони могли зробити більше.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Отож у цьому методі вам потрібно розділити робочий день на 3 фази

  • 3 години сфокусованої роботи над найважливішим проєктом; Це допоможе вам гарантовано досягти суттєвого щоденного, щотижневого та місячного прогресу.
  • 3 години роботи над нагальними, але не складними завданнями (наприклад ділові зустрічі чи дзвінки). 
  • 3 години виділити на заняття що стосуються “технічного обслуговування”. Тобто подбати про речі, які забезпечують вам можливість працювати. Наприклад, відповісти на електронні листи, заповнити податкову декларацію чи провести техогляд автомобіля. Сюди ж можна віднести мікронавчання.

Щоб спробувати на собі, ввечері на порожньому аркуші запишіть свій план 3-3-3 на наступний день:

  • Що найголовніше ви робитимете завтра? Чому ви присвятите 3 години?
  • Які 3 нагальні завдання ви виконаєте?
  • Над якими 3 видами технічного обслуговування ви працюватимете?

Щоб визначити, які завдання потрібно відносити до того чи іншого типуі, я рекомендую такий метод визначення пріоритетів, як матриця Ейзенхауера , яка передбачає використання системи квадрантів для розподілу ваших обов’язків за терміновістю та важливістю. Ви захочете врахувати не лише те, наскільки своєчасними є дії, які вам потрібно зробити, а й скільки ресурсів вони споживатимуть.

Якщо ви не вважаєте себе жайворонком і не впевнені, що можете відразу ж почати працювати протягом дня, це не обов’язково проблема. Ви можете змінити черговість елементів техніки. Мета тут полягає в тому, щоб зрозуміти, що ви берете на день, і працювати в правильному порядку для максимальної продуктивності. 

Чому метод 3-3-3 працює 

Що відрізняє цей метод від інших хаків продуктивності, так це перші три години глибокої роботи. Перехід до них першим означає, що ви будете свіжими, зосередженими та, швидше за все, зможете зосередитися на завданні, не відволікаючись. Звільніть ці три години від електронних листів, текстових повідомлень, спілкування в чатах чи інших чорних обов’язків, наскільки це можливо. 

Глибока робота дає значну продуктивність, тому ви досягнете багато, якщо  зосередитесь, але ви не можете утримувати фокус вічно.  Ви досягнете максимуму приблизно через три години, тому краще мати ці три інші години на менші завдання, зібрані та готові до виконання, щоб ви могли залишатися продуктивними, навіть переходячи на менш складні обов’язки. Після трьох годин складних завдань, ви побачите, що наступні суттєво легші.

Нарешті, ваші завдання з технічного обслуговування дають вам шанс виконати завдання, даючи вашому мозку відпочити. Ця техніка схожа на «з’їдання жаби» або виконання найскладнішого завдання першим, оскільки ви відчуєте те ж саме відчуття полегшення, коли переходите до менш складних завдань. Використовуйте свій час з третьої фази, щоб підготуватися до роботи наступного дня або завершити те, над чим ви працювали протягом цих трьох годин інтенсивної зосередженості.

Ви можете використовувати цю техніку як для вирішення різних завдань різного рівня терміновості або для розбиття одного великого проєкту на менші частини, залежно від того, що вам потрібно на день. Просто дотримуйтеся процесу, починаючи з великого підйому та закінчуючи дрібними справами, які допоможуть вам підготуватись до завтрашнього етапу.  

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Майбутнє рекрутингу: як штучний інтелект трансформує залучення талантів

Володимир Білик 15 червня 2025 12:47

Друга хвиля схрещування з неандертальцями відбувалася в Ірані

Taras Satov 15 червня 2025 17:56

Асистент + AI. Новий тип операційного гібриду

Юлія Сименович 4 години тому

Важливість розвитку економіки у військовий час

Альона Кисіль 14 червня 2025 17:11

Вчені знайшли у динозавра пухлину, яка може допомогти у боротьбі з раком

Дар'я Щеглакова 14 червня 2025 07:00