Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як провести цікавий тимбілдинг для понад 60 людей у шести часових поясах

Anastasiia Lahoda
Anastasiia Lahoda Special PM, Kiss My Apps
7 лютого 2024 7 хвилин читання

У Kiss My Apps ми вважаємо, що тимбілдинг — це не просто розваги, а важливий елемент корпоративної культури. Він допомагає нам зміцнити командний дух, познайомитися з колегами краще та просто добре провести час.

Привіт! Я Анастасія Лагода, Special Project Manager at Kiss My Apps (частина Netpeak Group), у цій статті я розповім про наш досвід організації тимбілдингу для команди, яка працює в режимі remote у шести часових поясах. Також поділюся нашими викликами та секретами, як зробити захід цікавим, захопливим та корисним для всіх учасників.

Трохи про Kiss My Apps

Kiss My Apps — це стартап-студія, яка спеціалізується на створенні та розвитку мобільних продуктів у форматі співзасновництва. За 2023 рік загальний MRR наших продуктів, що входять до Kiss My Apps, зріс у п’ять разів, зараз наші продукти залучають до 2 млн нових користувачів щомісяця, а загальна аудиторія становить майже 35 млн користувачів.

У нас remote-first компанія, і це круто — не обмежувати пошук талантів лише одним містом, а співробітникам дати свободу будувати свій робочий графік самостійно. Проте remote-формат створює певний набір труднощів, коли йдеться про обʼєднання людей та неформальні активності. Потреба у згуртованій корпоративній культурі та командній дружбі настільки важлива у віртуальному середовищі, як і у стінах офісу.

За останній рік команда Kiss My Apps зросла майже вдвічі. Це означало, що формат камерних тимбілдингів, де можна було поспілкуватись із кожним, уже не підходив. Тож перед нами постало нове завдання: як зробити зустріч цікавою та захопливою для всіх, не перетворивши це у квіз із рандомними запитаннями.

Щодо корпоративних активностей у нас є правило: краще нічого не зробити, ніж зробити погано. І це не про перфекціонізм, а про повагу до команди. 

Ми як організатори самі жадали класно провести час із командою поза роботою, тому активно зайнялися організацією. Тим паче що тоді MRR компанії за 2,5 місяця зріс на 50% і насамперед ми змогли підтримати ініціативу #Клич_тилу — платформи для мілітарних зборів «Доповідай» (КСВ Netpeak Group), задонативши 500 тис. грн на FPV-дрони 8-му полку Сил спеціальних операцій України. Крім цього, щоб віддячити команді, ми зробили івент, у межах якого ще й відремонтували автівку захисникам із 56-ї бригади.

Отже, що ми мали та з якими труднощами зіткнулися.

Дано:

  • 60+ людей з різними уподобаннями;
  • 6 часових поясів, десяток країн;
  • бажання зробити щось класне;
  • мета обʼєднати команду і провести цікавий тимбілдинг.

Труднощі №1. Mixology Class: бути чи не бути? 

Ми дуже хотіли запросити бармена та зробити декілька коктейлів, проте просити команду купити потрібні продукти не хотілося, а відправити їх поштою неможливо через митні обмеження. Тож ідея відпала і всі схожі теж.

*Ви знали, що навіть каву не можна відправляти за кордон?

Тому вирішили використати віртуальні розваги. Ми ж IT-компанія все-таки. ;)

Це привело нас до труднощів #2. Вибір формату

Підписуйтеся на наші соцмережі

Готові рішення від компаній, які організовують тимбілдинги, нам не підійшли. Десь був, на наш погляд, нецікавий формат, десь занадто банальний квіз, все повторюється.

Тому вирішили розробити свою власну гру! Але як і хто її проведе?

Переходимо до виклику #3. Пошук ведучого

Ми любимо творчість сучасних креативників та коміків, серед них Рома Геній, Сергій Чирков, Костя Трембовецький. Нам подобається їхній свіжий погляд на проведення івентів. Але, на жаль, ми отримали відмови з причин: «не мій формат», «не проводжу онлайн», «не займаюсь тимбілдингами» тощо.

В якийсь момент знайти бажаного ведучого здалося неймовірним, проте одна ідея була і ми пішли ва-банк, а саме до Comedy Room (стендап-клуб у центрі Києва).

Там познайомились з Ванею Барбулом (фаундером Comedy Room та креативним продюсером). Йому сподобалася наша ідея, тож він активно долучився до розроблення гри.

І ось що у нас вийшло

Беріть на замітку наш досвід проведення ігор для команди та організацію локацій.

Локація

Ми мріємо зустрітися всією командою офлайн, проте зараз можливий тільки гібридний формат.

  • Онлайн (усім онлайн учасникам виділили бюджет на напої та їжу).
  • Офлайн у Києві (там перебуває більша частина команда, а також приїхали співробітники з інших міст).
  • Офлайн у Варшаві (це була точка збору для співробітників, які зараз мешкають у Європі, Співробітники зібралися з чотирьох міст Польщі та трьох інших країн).

Ми створили шість команд згідно з локаціями.

Відеоконференція Відеоконференція

Майже інтелектуальна гра: 4 раунди та 1 розігрів 

Почали з гри «Я ніколи не...» work edition. Серед прикладів були такі:

  • я ніколи не приходив/ла на міт вдягнений тільки зверху;
  • я ніколи не забував/ла про завдання;
  • я ніколи не брехав/ла на роботі, що беру сіклів, бо отруївся, а насправді страждав на похмілля;
  • я ніколи не забував/ла прикріпити підписку до білда.

Перший раунд. Мешап світових хітів з піснею «Пес Патрон»  

Учасники слухали трек, в якому дві пісні. У кожному треку є пісня «Пес Патрон», потрібно вгадати, яка пісня прихована за нею.

Другий раунд. Кіно та ШІ 

Midjourney згерував фото згідно з описами фільмів. Перед командами стояло завдання відгадати, який фільм намалював ШІ. Ловіть один із прикладів. 

Вгадаєте, який це фільм? Вгадаєте, який це фільм?

Третій раунд. Правда чи брехня? Kiss My Apps edition 

Ми підготували запитання з маловідомими фактами про компанію та СЕО Дмитра Лолу разом із трьома варіантами відповідей. Учасники повинні були вгадати, який із трьох фактів є правдивим.

Так, нам дійсно найбільше надсилають фото канабісу, оскільки Botan — це один із 20+ застосунків, які ми розробили у Kiss My Apps. Він миттєво визначає вид і назву рослин. Застосунок уже має понад 2 млн завантажень. Так, нам дійсно найбільше надсилають фото канабісу, оскільки Botan — це один із 20+ застосунків, які ми розробили у Kiss My Apps. Він миттєво визначає вид і назву рослин. Застосунок уже має понад 2 млн завантажень.

Четвертий раунд. Еліас

Капітан мав пояснити своїй команді слова «гідроелектростанція», «транскрипція», «мультимедіа», «структура».

А після кожного раунду команда, що програла, як «покарання» ставила кринжове фото у Slack на тиждень або весь наступний раунд розмовляли так, ніби читали реп. Та навіть написали фаундеру Netpeak Group Артему Бородатюку повідомлення «Привіт, є прикольна темка. Можна реально підняти грошей. Коли готовий зробити кол?». Ну куди ж без мотивації.🤭

Проте, звичайно, був і приз для переможців

Ми хотіли підтримати наші ЗСУ і водночас зробити приз для переможців. Тож воїни 56-ї бригади, які воюють під Бахмутом, за донат у $1000 написали імена команди переможців на снарядах. Ці кошти допомогли їм відремонтувати автівку.

Отже, від ідеї до релізу минуло два місяці плідної роботи, а до організації залучили п’ятьох співробітників: дві івент-менеджерки, які шукали ідеї, вели перемовини з підрядниками, розробляли гру тощо, одна оперейшенс-менеджерка, яка організувала офлайн-локації, один ведучий, який розробляв та проводив гру, один Special PM, який менеджерив весь процес.

Команда і ми були дуже задоволеними, тому вже думаємо над ідеєю для наступного тимбілдингу.

To be continued…

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

IdeaSoft запустила внутрішній R&D-юніт для тестування гіпотез

Вікторія Рудзінська 4 жовтня 2024 20:45

Керівник Ajax Systems виступив проти підвищення податків

Вікторія Рудзінська 4 жовтня 2024 18:09

IT-сектор України втратив $19,3 млрд через російську агресію

Вікторія Рудзінська 3 жовтня 2024 17:36

Кіберполіція і Binance проведуть студентський конкурс Cyber Security Camp — як взяти участь

Павло Бартос 2 жовтня 2024 17:01

Як ШІ допомагає кенійським фермерам покращити врожай

Ангеліна Мусієнко 1 жовтня 2024 19:21