Як протистояти шахраям, що використовують соціальну інженерію у спілкуванні
Соціальна інженерія не є формою шахрайства, але шахраї використовують її принципи для маніпулювання людьми, спонукаючи їх до небажаних дій, як-от надання особистої інформації або переказ грошей.
Про це нагадує Кіберполіція.
Проєкт «Кібербезпека.UA» презентує нову серію, присвячену соціальній інженерії та методам маніпуляції, які використовують шахраї для обману користувачів.
У новому випуску кіберполіцейський Віталій Кузьменко, реп-виконавиця Alyona Alyona, фахівець у сфері IT та захисту даних Віталій Якушев і директорка Центру медіааналітики Cyber Media Track Анастасія Кондрико обговорюють поширені прийоми аферистів та дають поради, як не стати жертвою їхнього психологічного впливу.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Віталій Кузьменко
заступник начальника КіберполіціїШахраї використовують різні техніки, щоб спонукати людей до дій, які вони б не вчинили без маніпуляцій, як-от перехід за підозрілими посиланнями або завантаження небезпечних файлів.
Особливу увагу у програмі приділено методу зворотної соціальної інженерії, коли шахрай створює ситуацію, що змушує жертву саму звертатися до нього по допомогу. Наприклад, шахрай може надіслати листа, що нібито надає контактні дані служби підтримки, а потім спровокувати технічні проблеми, очікуючи на дзвінок жертви.
Щоб захиститися від таких маніпуляцій, фахівці радять:
-
1
Критично ставитися до пропозицій від незнайомців.
-
2
Не поспішати виконувати вимоги або прохання, особливо якщо вони здаються підозрілими.
-
3
Уникати відкриття підозрілих посилань і вкладень.
-
4
Не працювати з персональними даними у присутності незнайомців.
-
5
Встановити та регулярно оновлювати антивірусне програмне забезпечення.
-
6
Використовувати різні паролі для різних облікових записів.
Ця серія допоможе глядачам краще зрозуміти принципи соціальної інженерії та забезпечити більшу кібербезпеку в повсякденному житті. Для детальнішої інформації та порад дивіться новий випуск проєкту «Кібербезпека.UA».