Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як правильно делегувати, аби розширити компанію: досвід власниці мережі ISEI

Aнуш Товмасян
Aнуш Товмасян Співвласниця мережі ISEI та Imperia Holding
20 грудня 2023 6 хвилин читання

Яка вона — та сама точка неповернення у делегуванні? Найважче у розширенні команди — вчасно зрозуміти, що настав час передати завдання команді. Занадто рано заплановане розширення може призвести до фіаско, особливо коли нечітко визначені цілі і завдання для нових членів команди. 

Зважаючи на різні цілі, бізнесу можуть знадобитися різні лідери та спеціалісти. Але алгоритм завжди один. 

  • 1
    Першочергове завдання — відповісти собі, навіщо мені розширення, та поставити чіткі цілі. 
  • 2
    Під цілі варто прописати процеси, які варто реалізувати для досягнення цілей.
  • 3
    Під процеси варто підібрати ролі, на які ви потребуєте нових людей у команду. 
Перед тим як наймати нових людей, важливо відповісти собі на такі запитання: «A чи готова я делегувати? Чи готова відпустити процес і не заважати? Чи готова до можливих змін, аби досягти цілей?”. 

Інколи виявляється, що спочатку варто пройти курси, вивчити кейси інших людей, що пройшли етап зростання, чи порадитись із досвідченими HR-менеджерами. І тільки тут варто вже наймати команду, але бути готовими, що і перший млинець може бути нанівець.

Найскладніше у делегуванні — це подолання внутрішнього відчуття, що ти можеш впоратися краще сам. 

Це потребує управлінської зрілості та вміння наймати експертів з більш сильними сторонами і не боятися це визнати. Багато лідерів, на мою думку, стикаються з цією проблемою, наймаючи менших за себе та не визначаючи чіткі функціональні обов'язки. 

У своїй команді в ISEI я переконана, що всі мої колеги перевершують мене у різних аспектах. Тому, ухвалюючи рішення, завжди консультуюся з командою, що дозволяє довірити процес і заглибитися у нього. Не можна контролювати кожен аспект роботи, це гальмує прогрес. 

Важливо уникати вигорання команди при делегуванні

Комунікація та емпатія — ключі до збереження продуктивності та виявлення ознак вигорання. Моя особиста стратегія — індивідуальна комунікація та максимальна емпатія.

Я відчуваю настрої та реагую, коли відповідальна людина втрачає ініціативу. Це може бути передвісником вигорання.

Управління великою командою потребує чітко визначених цілей

Цілі повинні бути зрозумілими, досяжними, вимірюваними, важливими та обмеженими терміном. Іншими словами, на певному етапі ми повинні аналізувати та підводити підсумки, а ці критерії допоможуть нам у цьому. 

Без чітко визначених цілей навіть найталановитіший фахівець не зможе приносити користь компанії. Цікаво, що ця проблема є однією з найпоширеніших скарг серед кандидатів під час співбесід. Нерідко команди вигорають через постійні зміни в завданнях та стратегії, які вводить минулий керівник. У таких умовах співробітники втрачають напрямок та не бачать конкретних результатів своєї праці.

У компаніях, де не визначено чіткого курсу та наміру досягти конкретного результату, працюють фахівці, які можуть призвести лише до нульового внеску. Таким чином, визначення чітких цілей та стійкість в їх втіленні є ключовими аспектами ефективного управління та досягнення успіху в командній роботі.

Розширення команди має бути обґрунтовано витратами та очікуваним прибутком

Поступовість у зростанні команди — ключ до успіху. Для швидкого зростання важливо наймати досвідчених керівників та менторів, які надають підтримку та радять в управлінні.

Цінності — основа успішної команди. Важливо віддавати перевагу співробітникам, які поділяють цінності компанії. Різні рівні зрілості для різних позицій — ще один ключ до ефективного делегування та управління.

При розширенні команди важливо ретельно оцінювати витрати та очікувані прибутки для компанії

Це критичний етап, коли потрібно діяти поетапно. Управління невеликою командою і великим офісом вимагає різних підходів, досвіду і інструментарію.

Для швидкого зростання рекомендується залучати менеджерів з досвідом управління великими командами, а також менторів, які надають консультації з різних інструментів управління та вказують на можливі ризики. 

Необхідно акцентувати увагу на цінностях

У великих компаніях і розгалужених командах однакові цінності важливі для розв'язання складних ситуацій та досягнення великих цілей. Додатково, важливо враховувати, що на різних позиціях потрібен різний рівень зрілості спеціаліста. Такий підхід, як розподіл на рівні «джун», «мідл» та «сініор» у IT-командах, дозволяє визначити рівень відповідальності та ефективно делегувати завдання. Важливо обирати співробітників відповідно до їхніх цінностей та рівня зрілості для досягнення взаємовигідних результатів. В іншому випадку, недоліки в управлінні можуть призвести до негативних наслідків і розриву відносин.

Замість післямови

Делегування завдань та розширення команди — важливий крок у розвитку бізнесу, але й непростий. Для успішного процесу необхідно чітко визначити цілі, розробити ефективні процеси та зрештою відповісти на ключове запитання: «Чи готові ви делегувати?». Управлінська зрілість, уміння обирати правильних експертів та уникання вигорання команди — основні компоненти успішного делегування. Чітке визначення цілей, уважна оцінка витрат та рівень зрілості співробітників допоможуть розширити команду, зробити її стійкішою та згуртованою. А отже, готовою рухати вперед ваш бізнес. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Стратегії укладання договорів: ключові принципи та ефективні підходи

Іван Бєдний 14 годин тому

Шлях Польщі до європейських грантів: лайфхаки та рекомендації для України

Світлана Бовшовська 17 годин тому

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:57

Support day: як інженеру стати ближчим до продукту

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:00

Продаж товару на умовах післяплати: чи потрібно застосовувати ПРРО/РРО?

Дарина Ціва 24 травня 2024 15:00